Sari la conținut
Forum Roportal
mirela b

Care sunt greselile din textul de mai jos?

Postări Recomandate

si acum tre' sa corectez toate greselile??? as putea sa dau cut la scrisorica.. si ar fi mai simplu.. nu sa-mi storc creierii :lol: :butcher:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga forum Roportal

 

decand team citit io prima oara mam amorezat asa de rau de tine ca mia dat lacrimili. Nu mai pot ca sa nu te citesc in fiecare zi decand ma trezesc si pana ma culc. Subiectele care le citesc cu placere sant aia despre religie unde mai multe persoane se cearta intre ei de nu mai termina odata. Vreau pentru ca sa zic ca totusi mie imi place forumul asta si miar place sa fie din ce in ce mai interesant casa am cu ce sami ocup timpul ca io nu am prieteni am cosuri pe fata par pe spate si sant tare timid. Sa sti ca esti cel mai cul forum si nu esti naspa deloc.

 

Ma chiama Giorghe si sant de la Galati. Am 25 de ani si vreau sami scriu daca se poate cu o fata care sami placa de ea. Te pup. Scriemi cat mai repede ca io astept raspunsul de la tine. Mersi.

..............................

:)

 

Draga forum Roportal,

 

De cand te-am citit eu prima oara, m-am amorezat asa de rau ca mi-au dat lacrimile. Nu pot sa nu te citesc in fiecare zi, de cand ma trezesc si pana (cand) ma culc. Subiectele pe care le citesc cu placere sunt acelea despre religie unde mai multe persoane se cearta intre ele si nu mai termina odata (aha, deci iti place sa vezi oameni care se cearta!! 8)). Vreau sa spun ca, totusi, mie imi place forumul asta si mi-ar placea sa fie din ce in ce mai interesant, ca sa am cu ce (chiar n-am stiut cum sa ocolesc cacofonia!! help, anybody?!) sa-mi ocup timpul, pentru ca eu n-am prieteni, am cosuri pe fata, par pe spate si sunt tare timid. Sa stii ca esti cel mai cool forum si nu esti nashpa :P deloc.

 

Ma cheama Georghe (George/Gheorghe :doh:) si sunt din Galati. Am 25 de ani si vreau sa corespondez, daca se poate, cu o fata care sa-mi placa. Te pup. Scrie-mi cat mai repede, pentru ca eu astept raspunsul tau. Mersi.

....

:)

 

 

Asa, treab-a este ca a-m prea mult timp liber, nuse vede?! :jester:

Si eu a-m gasit intrun dictionar ca "a se amoreza" e intranzitiv. Asaca am m-ai invatat ceva! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pot si inlocui cuvinte? Caci pe alocuri textul nu e bine construit. Altfel nu ma bag! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pot si inlocui cuvinte? Caci pe alocuri textul nu e bine construit. Altfel nu ma bag! :)

Sigur, sigur. Chiar te rog.

.....

 

10 pentru mesajul anterior. Bravo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga forum, astept raspunsul tau...ce tare... Off-topic, am mai auzit o faza cu o tanti care, voind sa ceara un imprumut, a inceput cu "Draga banca..." Dar era o tanti de la tara, asa ca se scuza. Si bunica-mea a fost de groaza cu "Ia intreaba internetul cutare si cutare lucru, sa vezi ce zice".

 

Ai dreptate la faza cu neintelegerile si certurile, si lipsa de rabdare. Pana la urma toti suntem oameni; o mai si pierdem... Uneori incepem prin a fi politicosi, si daca cineva nu intelege, explicam odata, de doua ori, de trei ori...dar a patra oara deja incep sa curga injuraturile ;) . E adevarat ca n-ar trebui sa luam totul atat de in serios.

Editat de WillingToHelp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei forumisti,

 

Am vazut ca nu mi-a mai raspuns nimeni la mesajul meu adanc, din inima pe care l-am scris eu aici pe acest forum. Ziceam ca poate s-o gasi vreun om mai invatat care sa-mi arate cum se scrie corect romaneste ca eu nu prea ma pricep. Dupa ce-am citit aici, timp de 7 luni de zile am vazut ca nu sunt eu asa de prost si ca mai sunt si altii ca mine care scriu cum stiu ei,ca doar suntem oameni, toti facem greseli.

 

Ce am vrut io sa va zic este ca am vazut cata durere e in oameni, cata suferinta si suspin, cata singuratate si amareala si numai daca citesti de sex, religie, politica si jocuri ca sa nu mai zic si de psihologie sau filozofie...iti dai seama ca oamenii sunt nefericiti rau, au multe probleme si nu prea pot sa discute unii cu altii ca nu sunt calmi deloc.

 

Se confrunta cu probleme la servici, au salarii mici, sunt tristi si singuri si nu-l au decat pe Dumnezeu in ei. Nu pot fi fericiti si nici prea glumeti din fire. Sunt incrancenati mereu si se gasesc tot timpul unii care sa inteleaga pe dos ce au scris altii. Scrie unu ceva si zece inteleg gresit ce a vrut el sa zica si dupa aia se cearta intre ei, ca dupa o saptamana sa fie iar cei mai buni prieteni si dupa aia sa se certe iar si tot asa.

 

Va urez la toti sa fiti fericiti pana la adanci batraneti si sa nu va mai certati precum chiorii, sa nu vi se mai para ca toate femeile sunt curve si vor doar sa faca copii sau sa se marite, ca nu toti barbati sunt obsedati de sex si ego, ca cercul nu este patrat si altele. Sanatate multa si noroc! Hai sa traim fericiti si sa ne bucuram de viata asta oricat de nenorocita ni s-ar parea. Daca tot are si bucurii si nenorociri in ea, nenorociri pe care nu le putem controla noi...macar sa ne schimbam noi pe noi ca sa fim fericiti mereu. Orice ar fi in jur.

 

Sa fim fericiti oameni buni fiindca nu suntem ego-urile din noi, suntem sufletele din noi si sufletele sunt fericite fara incetare. Eu stiu de la bunica mea care a vazut-o pe fecioara Maria ca era o femeie foarte spirituala (da nu stia nimeni asta, doar preotul, nici macar barbatul sau copiii ei), ca intuitia e puntea dintre suflet si ego si cu cat iti dezvolti intuitia in viata, cu atat te departezi de ego si te duci spre suflet. Si esti fericit mereu, orice ar fi. Orice. Sa moara toti in jur, sa nu ai mancare, sa fi bolnav sau sa fi fericit, sa ai bani multi sau deloc, sa te iubeasca toti sau sa te injure...tot aia e. Tot aia. Tu esti la fel de fericit, tot timpul fiindca nu esti singur. Si nu ai fost niciodata singur si nu o sa mai fi niciodata singur. Si sti de ce bunica ti-a zis tie despre viziunea ei, inainte sa moara. Fiindca bunica vedea gandurile la altii. Fiindca nu se arunca "margaritare la porci". Si ai plans... nu pentru bunica ca a murit ci pentru tine ca ai reinviat si ca acum sti ca nu o sa mai mori niciodata.

 

 

hm..e corect? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga forum, astept raspunsul tau...ce tare... Off-topic, am mai auzit o faza cu o tanti care, voind sa ceara un imprumut, a inceput cu "Draga banca..." Dar era o tanti de la tara, asa ca se scuza. Si bunica-mea a fost de groaza cu "Ia intreaba internetul cutare si cutare lucru, sa vezi ce zice".

 

Ai dreptate la faza cu neintelegerile si certurile, si lipsa de rabdare. Pana la urma toti suntem oameni; o mai si pierdem... Uneori incepem prin a fi politicosi, si daca cineva nu intelege, explicam odata, de doua ori, de trei ori...dar a patra oara deja incep sa curga injuraturile :spiteful: . E adevarat ca n-ar trebui sa luam totul atat de in serios.

 

 

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga forum Roportal,

 

De cand te-am citit eu prima oara, m-am amorezat asa de rau ca mi-au dat lacrimile. Nu pot sa nu te citesc in fiecare zi, de cand ma trezesc si pana (cand) ma culc. Subiectele pe care le citesc cu placere sunt acelea despre religie unde mai multe persoane se cearta intre ele si nu mai termina odata (aha, deci iti place sa vezi oameni care se cearta!! :lol:). Vreau sa spun ca, totusi, mie imi place forumul asta si mi-ar placea sa fie din ce in ce mai interesant, ca sa am cu ce (chiar n-am stiut cum sa ocolesc cacofonia!! help, anybody?!) sa-mi ocup timpul, pentru ca eu n-am prieteni, am cosuri pe fata, par pe spate si sunt tare timid. Sa stii ca esti cel mai cool forum si nu esti nashpa :lol: deloc.

 

Ma cheama Georghe (George/Gheorghe :D) si sunt din Galati. Am 25 de ani si vreau sa corespondez, daca se poate, cu o fata care sa-mi placa. Te pup. Scrie-mi cat mai repede, pentru ca eu astept raspunsul tau. Mersi.

....

:P

 

 

Asa, treab-a este ca a-m prea mult timp liber, nuse vede?! :spiteful:

Si eu a-m gasit intrun dictionar ca "a se amoreza" e intranzitiv. Asaca am m-ai [/b]invatat ceva! :lol:

 

!

 

la 25 de ani , stai cam prost cu gramatica...!!

Editat de Isis27

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lol!

 

:(

 

Draga forum Roportal,

 

De cand te-am citit eu prima oara, mi-a placut atata de mult de tine, incat mi-au dat si lacrimile. Nu ma pot abtine sa nu te citesc in fiecare zi de cand ma trezesc si pana cand merg la culcare. Topicul pe care il citesc cu placere este cel despre religie, unde mai multe persoane se cearta intre ele de nu mai termina odata. Vreau totusi sa spun ca mie imi place acest forum si mi-ar placea sa fie din ce in ce mai interesant pentru a avea cu ce sa-mi ocup timpul,deoarece eu nu am prieteni,am cosuri pe fata, par pe spate si sunt tare timid. Sa stii ca esti cel mai cool forum si nu esti "naspa" deloc.

Ma cheama Gheorghe si sunt din Galati. Am 25 de ani si as vrea, daca se poate, sa pot dialoga cu o fata care sa-mi placa. Te pup. Scrie-mi cat mai repede deoarece eu astept raspunsul tau. Merci!

 

:D

Editat de PunkY StylE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×