Sari la conținut
Forum Roportal
mirela b

Care sunt greselile din textul de mai jos?

Postări Recomandate

:cheer: asa da... :)

oho aha ai laik it oho aha :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)

aaaaaa... :P... :cheer: ...chineza nu stiu sa corectez :spiteful:

 

 

''da de pe inglish stii :) ?''

Editat de lea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
''da de pe inglish stii :cheer: ?''

 

asa,nu!

 

:)... i like it.... :spiteful: offf

asa....mda...I like it

 

de pe english...mda, cat de cat :P

 

din engleza...(nu???? :) )

Editat de lea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
io ma duc la soamne...ca manana dormitez pe mine... si asta nui ghini

 

corecteaza asta...ca tema de casa :spiteful:

 

buenas noces!

 

Eu ma duc sa dorm...ca ''magnana'' o sa fiu adormita...si asta nu e bine!...

 

''Buenas noces a todos!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Gheorge. Sant o fata din nordul de la tara, si tieam cetit cu placere. Ma bucuresc cati place de forumul asta pentru ca si miemi place. De doua ori pe zi.

Mie imi place forumurile de la dragoste pentru ca e pline de intelepciune si se vede ca sant oamenii care stiu ce vorbesc. Care din experienta lor, care din reviste altora, respectiv de la coafor dentist si.asa.mai.departe.

Eu nu am cosuri decat pe spate.

Ceea ceti doresc si tie.

Cu speranta ca mai vom vorbii, LUCREŢIA.

Ps. Te pup.

Ps doi. nuti spun cati ani am ca nui frumos de la o doamna sasi spuna varsta daca a trecut de 28 de anii.

exe, esti mortal :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mei forumisti,

 

Am vazut ca nu mia mai raspuns nimeni la mesajul meu adanc, dan inima care l-am scris eu aici pe forumul asta. Ziceam ca poate so gasi si vreun om mai invatat care sami arate cum se scrie corect romaneste ca eu nu prea ma pricep. Da dupa ceam citit aici timp de 7 luni de zile am vazut ca nu sunt eu asa de prost si ca mai sunt si altii ca mine care scrie cum stie ei ca doar oameni suntem, toti facem greseli.

 

Ce am vrut io ca sa va zic este ca am vazut cata durere e in oameni, cata suferinta si suspin, cata singuratate si amareala si ca numai daca citesti la sex, religie, politica si jocuri ca sa nu mai zic si la psihologie sau filozofie...iti dai seama ca oamenii e nefericiti rau, are probleme multe si nu prea poate sa discute uni cu alti ca nu e calmi deloc.

 

Se confrunta cu probleme la servici, are salar mic, e tristi si singuri si nul are pe Dumnezeu in ei. Nu poate sa fie fericiti si nici prea glumeti din fire. E incrancenati mereu si se gaseste tot timpul uni care sa inteleaga pe dos ce a scris alti. Scrie unu ceva si zece inteleg gresit ce a vrut el sa zica si dupa aia se cearta intre ei ca dupa o saptamana sa fie iar cei mai buni prieteni si dupa aia sa se certe iar si tot asa.

 

Va urez la toti sa fiti fericiti pana la adanci batraneti si sa nu va mai certati ca chiori, sa nu vi se mai para ca toate femeile e curve si vrea doar sa faca copi sau sa se marite, ca nu toti barbati e obsedati de sex si ego, ca cercul nu e patrat si altele. Sanatate multa si noroc! Hai sa traim fericiti si sa ne bucuram de viata asta oricat de nenorocita ni sar parea. Daca tot are si bucuri si nenorociri in ea, nenorociri pe care nu le putem controla noi...macar sa ne schimbam noi pe noi ca sa fim fericiti mereu. Orice ar fi in jur.

 

Sa fim fericiti oameni buni fiindca nu suntem ogourile din noi, suntem sufletele din noi si sufletele e fericite fara incetare. Io stiu de la bunica mea care a vazuto pe fecioara Maria ca era femeie foarte spirituala (da nu stia nimeni asta ci doar preotul, nici macar barbatu sau copi ei) ca intuitia e puntea dintre suflet si ogo si cu cat dezvolti intuitia in viata, cu atat te departeazi de ego si te duci spre suflet. Si esti fericit mereu, orice ar fi. Orice. Sa moara toti in jur, sa nu ai mancare, sa fi bolnav sau sa fi fericit, sa ai bani multi sau deloc, sa te iubeasca toti sau sa te injure...tot aia e. Tot aia. Tu esti la fel de fericit, da tot timpul findca nu esti singur. Si nu ai fost niciodata singur si nu o sa mai fi niciodata singur. Si sti de ce bunica ti-a zis despre viziunea ei tie cand sa moara. Findca bunica vedea gandurile in alti. Si findca nu se arunca "margaritare la porci". Si ai plans... nu pentru bunica ca a murit ci pentru tine ca ai reinviat si ca acum sti ca nu o sa mai mori niciodata.

................................................................................

................................................................................

..........

 

:butcher: ...pentru toti (fericiti, nefericiti, tristi, depresati, care se simt singuri, frustrati, complexati, deziluzionati in dragoste, in viata, bolnavi, sanatosi, grasi, slabi, destepti sau mai putin destepti, tineri sau batrani).

 

al vostru,

 

Gheorghe filozofu' din Bolintin Vale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×