Sari la conținut
Forum Roportal
Sw33t Angel

O solutie ca nu mai pot :|

Postări Recomandate

Am si eu o problema cu care ma confrunt de cand sunt mica....nu ma inteleg deloc cu parinti...de exemplu cu maicamea ma cert doar pt simplu fapt ca mananc ceva...sau cu taicamiu doar pentru faptul ca sunt tanara.. ca ascult MUZICA! Numai din certuri banale...daca tac mama ma face nesimtita ca nu o ascult.. daca comentez iar sunt nesimtita.. ca ,cum ii comentez ei ca sunt mama ei si asa mai departe.Pur si simplu m-am saturat....Spune ca de ce nu sunt prietena cu ea? ca de ce o dusmanesc.. ca de ce am secrete fata de ea...am incercat sa fiu mai intelegatoare sa ii explic ce mai este cu viata mea dar la fiecare pas are un + repros de adaugat! In fiecare zi e acelasi lucru ma consum.. si plang.. m-am saturat de situatia aceasta :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema cu care ma confrunt de cand sunt mica....nu ma inteleg deloc cu parinti...de exemplu cu maicamea ma cert doar pt simplu fapt ca mananc ceva...sau cu taicamiu doar pentru faptul ca sunt tanara.. ca ascult MUZICA! Numai din certuri banale...daca tac mama ma face nesimtita ca nu o ascult.. daca comentez iar sunt nesimtita.. ca ,cum ii comentez ei ca sunt mama ei si asa mai departe.Pur si simplu m-am saturat....Spune ca de ce nu sunt prietena cu ea? ca de ce o dusmanesc.. ca de ce am secrete fata de ea...am incercat sa fiu mai intelegatoare sa ii explic ce mai este cu viata mea dar la fiecare pas are un + repros de adaugat! In fiecare zi e acelasi lucru ma consum.. si plang.. m-am saturat de situatia aceasta :|

Cred ca te pripesti cu concluziile. Parintii tai te iubesc foarte mult,neconditionat. Ca iti zic anumite lucruri, asta nu inseamna ca sunt dusmanii tai.

Apropo,cati ani ai? Dupa felul in care gandesti, singurul meu sfat e sa astepti sa cresti,atunci nu-ti vei mai critica parintii pe un forum (daca vei avea destula minte),ci ii vei stima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema cu care ma confrunt de cand sunt mica....nu ma inteleg deloc cu parinti...de exemplu cu maicamea ma cert doar pt simplu fapt ca mananc ceva...sau cu taicamiu doar pentru faptul ca sunt tanara.. ca ascult MUZICA! Numai din certuri banale...daca tac mama ma face nesimtita ca nu o ascult.. daca comentez iar sunt nesimtita.. ca ,cum ii comentez ei ca sunt mama ei si asa mai departe.Pur si simplu m-am saturat....Spune ca de ce nu sunt prietena cu ea? ca de ce o dusmanesc.. ca de ce am secrete fata de ea...am incercat sa fiu mai intelegatoare sa ii explic ce mai este cu viata mea dar la fiecare pas are un + repros de adaugat! In fiecare zi e acelasi lucru ma consum.. si plang.. m-am saturat de situatia aceasta :|

E greu sa ne intelegem parintii cateodata.De fac ceea ce fac si de ce spun ceea ce spun. Unii parinti nu stiu sa-si exprime iubirea si grija pe care le-o poarta copiilor lor decat prin a fi exigenti si prin a critica orice. Ciudata rau modalitatea asta. Probabil ca se trage din propria lor copilarie,din felul cum au fost crescuti si tratati de parinti ei insisi.

Alti parinti i-si refuleaza frustrarile personale pe copii lor,fara a realiza ca acest lucru are un impact profund asupra sentimentelor copilului.

Intreab-o pe mama ta,cum poti fi prieten cu cineva care te injoseste si umileste si i-ti reproseaza cate ceva la fiecare pas ? Dar mi-e teama ca raspunsul ei va fi din nou... "nesimti-to"...

 

I-mi pare rau dar nu stiu ce sfat sa-ti dau,decat asta: cand implinesti 18 ani muta-te.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Serios? :jester:

Cred ca daca erai in fata ei cand ii dadeai acest sfat..nu scapai intreaga. :doh:

Da, serios. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I-mi pare rau dar nu stiu ce sfat sa-ti dau,decat asta: cand implinesti 18 ani muta-te.

Ii dai tu bani de chirie ? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca te pripesti cu concluziile. Parintii tai te iubesc foarte mult,neconditionat. Ca iti zic anumite lucruri, asta nu inseamna ca sunt dusmanii tai.

Apropo,cati ani ai? Dupa felul in care gandesti, singurul meu sfat e sa astepti sa cresti,atunci nu-ti vei mai critica parintii pe un forum (daca vei avea destula minte),ci ii vei stima.

Serios? :jester:

Cred ca daca erai in fata ei cand ii dadeai acest sfat..nu scapai intreaga. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ii dai tu bani de chirie ? :doh:

De ce? Ar putea sa-si gaseasca un part-time job sau full time si sa se mute cu un/o roommate,cum face tineretul aici. Impart chiria.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×