Sari la conținut
Forum Roportal
silver_star

Ochi - parerea voastra

Culoarea ochilor  

90 membri au votat

  1. 1. E nevoie de lentile de contact?

    • da
      10
    • nu
      80


Postări Recomandate

eu am votat nu. ochii tai nu sunt urati, dar sunt sigura ca te-ai simti mult mai bine cu lentile. in fond important sa fii tu confortabila cu imaginea ta. eu am purtat lentile transparente, am miopie. nu e greu si riscurile de complicatii sunt foarte mici daca respecti regulile de igiena. daca te hotarasti la lentile, du-te la un medic bun, fa-ti un control si explica-i obiceiurile tale(fumatoare, mediul in care lucrezi, cat ai vrea sa le tii pe ochi pe zi) si intreaba-l toate detaliile de igiena, tipuri de cosmetice pe care le poti folosi... in principiu tot ce are legatura. pare complicat si la inceput te enerveaza cand iesi din baie dimineata dupa 30 de min cu ochii rosii si machiajul ruinat, dar eu dupa 3 saptamani puteam sa le pun fara oglinda. daca ti-ar da mai multa incredere in tine, sfatul meu e sa incerci. in fond, nu dureaza asa mult si nici nu-ti vinzi masina sa le iei. dupa ce incerci, ai putea sa te hotarasti in functie de cum te simti asa, daca iti trebuie sau nu. :oops:

Editat de nclaudia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e nevoie de lentile,e nevoie doar de putin make-up...daca stii cum folosesti fardurile poti sa-ti faci ochii superbi,desi sunt fff frumosi si asa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt frumosi culoarea lor naturala. E ceva ce te face deosebita, am votat "nu". Si te machiezi fain.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am votat si eu Nu.Ciudateniile dau un farmec aparte.Daca inveti sa ai incredere in tine si in ochii tai,implicit,vei ajunge la aceeasi concluzie.Nu lentile!Nu ascunde ceea ce merita vazut!

S.K.- Bull-shit-uri ieftine :)

Editat de Miss Take

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori parerea voastra sincera: sunt foarte urati asa? E nevoie de lentile de contact?

 

Glumesti?

Diferenta de culoare nu e asa evidenta. Daca aveai un ochi caprui inchis si celalalt albastru deschis de exemplu, da, intr-adevar, era putin ciudat... dar asa trebuie sa te uiti atent ca sa observi ceva.

Ochii tai sunt frumosi, nu-ti mai face griji :search:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai ochi chiar atat de frumosi, nu ii crede. Nu putem nega ca lentilele ii fac mai frumosi.

Asa ca - lentile.

 

 

lentile lentile... e vremea lentilelor. :search:

 

daca fata a zis ca vrea o parere sincera.. Kontroversy a spus ce crede.. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×