Sari la conținut
Forum Roportal
silver_star

Ochi - parerea voastra

Culoarea ochilor  

90 membri au votat

  1. 1. E nevoie de lentile de contact?

    • da
      10
    • nu
      80


Postări Recomandate

Ochii cu lentile de contact arata, dppr mea, naspa. Parca ar fi un incaput de glaucom sau cataracta.

Omul trebuie sa lase ceea ce nu poate fi schimbat prin sport naturii.

Ochii verzi nu sunt mai faini ca ochii bruni.

Multi s-au intrebat ce culoare au ochii mei - albastri, verzi, negri. realitatea e: sunt cenusii si sunt mandru de mine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori parerea voastra sincera: sunt foarte urati asa? E nevoie de lentile de contact?

 

Parerea mea: sunt frumosi, ar fi pacat sa-i "acoperi" :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba ca nu ma accept eu, dar nu mai suport zambetele ironice si mirarile tuturor. Din cauza asta, mi-am format prostul obicei de a nu privi in ochi persoana cu care discut, pentru ca daca il privesc, invariabil, ajunge sa ma intrerupa din ce spuneam cu "ia, mai uita-te o data la mine", apoi un zambet ironic sau "maaaama, n-am mai vazut in viata mea".

 

Si nu inteleg DELOC aceste reactii. Ce, daca cineva are nasul mare, il intrerupi din conversatie si-i spui "ia, sa te vad din profil".

 

In fine, sa zicem ca pot totusi sa trec peste asta totusi. Dar ma intrebam daca nu cumva asta-i indeparteaza pe barbati. Nu am inteles niciodata daca e un defect sau nu, daca e echivalent cu un nas mare, picioare in x, dinti de iepure sau mai stiu eu ce.

 

Din ce ati spus, "sa invatam sa ne acceptam asa cum suntem", deduc ca totusi e un defect.

 

Stiu ca te deranjeaza curiozitatea intruziva a celorlalti, dar acel "mamaaa, n-am mai vazut in viata mea" nu trebuie luat mereu in sens negativ.

Mie sincer mi se par foarte frumosi ochii tai; ai si o privire blanda, cuminte, si cred ca pana nu iti schimbi tu parerea despre ei, atunci nu vei sesiza tonul admirativ din cuvintele unui om care iti spune "n-am mai vazut in viata mea". Ia acest lucru ca pe un compliment! Pentru ca, dupa parerea mea, chiar este. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc o persoana care are un ochi caprui si unul albastru si n-a vrut niciodata sa isi puna lentile de contact.Din contra,spune ca este mai atractiva asa si mai originala.In fond,sunt ochii ei.

la tine diferenta e minuscula,nu te-as sfatui sa-ti pui lentile de contact.Sutn mai pretentioase decat crezi;in plus te consta destui bani intretinerea lor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori parerea voastra sincera: sunt foarte urati asa? E nevoie de lentile de contact?

 

 

Nu sunt deloc ur

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se par draguti si interesanti...diferenta e prea mica si nici nu am observat-o din prima...termina cu complexele inutile...asa esti tu si e un lucru deosebit...dar asta nu inseamna ca e urat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori parerea voastra sincera: sunt foarte urati asa? E nevoie de lentile de contact?

 

ai ochii foarte frumosi.ramai asa :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×