Sari la conținut
Forum Roportal
Arminius

Cine sunt sustinatorii lui Basescu?

Postări Recomandate

Păi, cred că a făcut exact lucrurile care i-au adus această tentativă de suspendare.

 

BINGO!!!!!

:pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Check this out:

 

Consilierul lui Putin si Voronin

 

Alexandr Kondyakov este un consultant politic si este membru al miscarii ruse

Editat de Asfaloth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Consilierul lui Putin si Voronin

 

Alexandr Kondyakov este un consultant politic si este membru al miscarii ruse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar pe de alta parte e de remarcat faptul ca Traian Basescu accentueaza retorica antirusa!!!

 

Asa ca putem vedea clar cine sta in spatele dorintei de Demitere a presedintelui!

 

 

Imi place foarte mult la sustinatorii lui Basescu ca au in ei aceiasi retorica de tip Hitler:daca nu esti cu noi esti impotriva noastra. Basescu NU A FACUT NIMIC DIN CEEA CE A PROMIS si nici nu cred ca o sa faca pentru ca nu e in stare. Intr-adevar, poate conduce 300 oameni, insa nu poate conduce 22 milioane; si-a luat o sarcina mai mare decit o poate duce. Ca primar si apoi ca presedinte a facut exact ceea ce au facut cei de dinaintea lui: si-a umplut familia de case, terenuri etc, si-a umplut apropiatii de lucrari drumuri, servicii, consultnta etc, iar noua ne-a dat ceea ca a mai ramas: dispretul sau. Inainte de a se lauda cu marea sa lupta anticoruptie ar fi trebuit sa o dea afara pe Elena Udrea care a papat din banii nostri miliarde de lei pe servicii de avocatura. Ar fi fost un lucru minor care mi-ar fi aratat buna sa intentie. Din pacate pentru noi romanii, n-o are. Dorinta avida de putere si de a se inconjura de oameni fara coloana asa cum e BOC.

 

PS. Nu sint bobolcel PNL-ist pentru ca as pute fi frate cu Basescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Basescu NU a putut sa faca nimic datorita oligarhilor. Astia i-au indepartat toti oamenii - vezi Macovei cel mai bun exemplu.

 

Si da, suntem duri si suntem uniti pentru ca suntem satuli de intelectuali de fatada care dau frumos pe sticla, suntem satuli de masoni liberali oportunisti care au asasinat un partid si au patat iremediabil imaginea societatii amintite. RUSINE !

 

Cum vede UE situatia din Romania, uite niste spicuiri din ziare :

  • Basescu a fost suspendat pentru realizarile lui si nu pentru slabiciunile sale
    Frankfurter Allgemeine Zeitung
  • Ca sa fie validata decizia de suspendare, majoritatea romanilor cu drept de vot ar trebui sa voteze in favoarea acesteia la referendum, ceea ce este imposibil, dat fiind popularitatea lui Basescu si prezenta scazuta inregistrata la urne in mod normal in Romania. Sondajele arata ca in cazul unor noi alegeri, el va castiga un nou mandat.
    International Herald Tribune
  • Sute de romani s-au adunat in centrul Bucurestiului joi seara pentru a protesta impotriva suspendarii Presedintelui Traian Basescu de catre Parlament. Omul politic cel mai popular din Romania este acuzat ca "a incalcat Constitutia" dupa ce a manifestat un "refuz nejustificat de a numi ministrii propusi de primul-ministru
    L'EXPRESS
  • Membrii Parlamentului l-au acuzat de incalcare a Constitutiei, chiar si in conditiile in care Curtea Constitutionala nu a gasit nici o dovada in acest sens
    BBC news
  • Suspendarea presedintelui in Romania: al doilea puci al lui Ion Iliescu
    LE TEMPS

Acum metaforic :

O sa va pisam pana o sa va facem pulbere !

O sa va fierbem pana o sa va evaporati !

O sa va ardem pana o sa fiti scrum !

Editat de Asfaloth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sustinatorii lui Basescu , cred, sunt cei care nu vor sa-l mai vada pe iliescu si ai lui,

cand a fost suspendat basescu ,am vazut o secventa la tv cu iliescu, se citea pe fata lui o satisfactie fara margini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1) Raspunsul tau demonstreaza exact ceea ce am spus: pentru ca nu am aceiasi parere cu tine ai fi in stare sa ma decapitezi;

2) Chiar daca sint bobocel, societatea in care traim imi da dreptul sa votez, asa ca votul meu conteaza exact cit conteaza si al tau

3) La intrebarile mele LOGICE referitoare la ilegalitatile lui Basescu-raspunsurile voastre sint "slugoi", "inculti" etc, insa acestea nu sint raspunsuri, doar o deviere de la discutie care sa ne abata gindul de la faptul ca Basescu este la fel de corupt ca si ceilalti (cu deosebirea ca el inca nu si-a umplut sacii)

 

Oricum stiu ca va iesi Basescu (pentru ca marea majoritate a celor care il voteaza sint ca si voi, se iau dupa simturi, nu dupa fapte); sper doar ca Basescu sa fie cel mai mic rau posibil.

 

Iar pentru toti cei care vedeti in Basescu un zeu al zilelor noastre, va rog sa ma informati: CE A FACUT BASESCU PENTRU ROMANIA DE CIND A DEVENIT PRESEDINTE? Nu-mi dati argumentul ca nu a putut, ca nu a avut guvernul ca aliat. Astea sint gogosi pe care le-am mincat atunci cind a fost primar, cind a folosit aceleasi texte si cind l-am votat a doua oara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CE A FACUT BASESCU PENTRU ROMANIA DE CIND A DEVENIT PRESEDINTE?

 

Ce a facut Basescu in 2 ani si jumatate :

  • A vorbit deschis despre "baietii destepti" si grupurile de interese nelegitime din energie ( :D click for more info :P );
     
  • A spart legea tacerii: 1,5 milioane de dosare ale securitatii au fost predate la CNSAS;
     
  • Nu a negociat cu oligarhia politico-economica creata in 17 ani de tranzitie;
     
  • A condamnat crimele comunismului;
     
     
  • A aparat independenta justitiei;
     
  • A cerut ca fondurile europene sa ajunga la agricultori si micii intreprinzatori, nu la clientela politica;
     
  • A inceput batalia cu clientela politico-economica din sectorul energetic (:crazy: click for more info :crazy: );
     
  • A cerut introducerea votului uninominal ca solutie pentru insanatosirea clasei politice.

Ce i-a deranjat pe Rusi :

 

1 Declaratiile clare pro americane si anti rusesti ale lui Basescu, de doi ani incoace. L-a repezit pe ministrul de externe rus, care "regreta " ca Romania nu s-a consultat cu Rusia in problema bazei americane din Dobrogea, spunind : Nici Rusia nu s-a consultat cu noi cind ne-a amenintat si ne-a cotropit continuu, ultima oara pentru 50 de ani. Apoi, a declarat ca nu va accepta ca Marea Neagra sa redevina un lac rusesc. Si multe altele, inclusiv atitudinea in problema Basarabiei si Transnistrie, care nu puteau fi trecute cu vederea la Moscova

 

2 Amenintarea cu puscaria pe motive de coruptie sau altele, a protejatilor directi : Iliescu, Nastase, Voiculescu

 

3 Posibila reactivare a dosarului privatizarii ROMPETROL (Dinu Patriciu) si al vinzarii energiei la pret de nimic catre ALPROM Slatina (implicat Codrut Seres, fostul ministru al econiomiei, omul lui Dan Voiculescu. ALPROM fiind proprietate ruseasca directa) care ar stinjeni interesele economice expansioniste rusesti 4. Condamnarea drept "criminal si nelegitim" a regimului comunist (Raportul Tismaneanu, cu toate greselile lui inacceptabile pentru orice om informat si clar filo-semit), acum cind Putin declara ca detramarea Uniunii Sovietice a fost cea ma mare greseala a sfirsitului secolului 20.

 

 

Ce ii deranjeaza pe Patriciu si liberali ?

 

PNL-ul cu liberalii lui Dinu Patriciu, magnatul petrolului romanesc, ale carui rafinarii nu pot functiona fara petrol rusesc si care este virful de lance al patrunderii capitalului rusesc in petrolul romanesc, lucru esential pentru Rusi, acum cind Romania este membra a EU.

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×