Sari la conținut
Forum Roportal
Arminius

Cine sunt sustinatorii lui Basescu?

Postări Recomandate

Eu cred ca Basescu seamana mai mult cu Becali. :jester:

Şi asta e adevărat. E cam la fel de necioplit, cam la fel de naţionalist, dar mai puţin religios dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum sa nu fie schimbari ! sunt

s-a mai defrisat o padure, au mai aparut case gen casa poporului, suferim de acest complex,

mizeria este mai mare, blocurile s-au mai decojit, ... multe schimbari ... si suflletesti

 

Si nu-i asa ca tocmai de asta te duci sa votezi CLEPTOCRATIA anti Basescu ?

Pentru ca au facut in 17 ani ce spui tu ! Si culmea nesimtirii Basescu si UE vrea sa limiteze puterea mafiei rosii!

 

harald->esti cumva ginerele lui Base',tot te iei de cei care nu-l sustin pe Basescu si culmea ironiei aduci niste argumente puerile. :jester:

 

EDIT

Tu nu iti dai seama ca a fi AntiBasescu inseamna a fi Pro hotii care au distrus tara !

 

Inca nu tie clar ca Presa Internationala ii numeste pe "protejatii tai" CLEPTOCRATIA care e in pericol sa isi piarda puterea ????

 

De ce te rezumi la probleme de suprafata ?

 

 

Stiu ca te deranjeaza asemanarea in retorica Basescu-Vadim, dar e o realitate. S

 

nu e vorba ca Basescu e supermann sau un fals supermann ci e vorba ca Cleptocratia (ai invatat cuvantul) vrea sa ramana la ciolan in timp ce UE vrea sa o trimita pe derdelus prin Basescu sustinut de adevarata PUTERE a Romaniei ... POPORUL ROMAN!...

 

Deci lasaa comentariile cu asemanarile retorice ca avem alte prioritati mult mai serioase ...si anume hotii de 17 ani au simtit ca li se pregateste funia si vor sa devina ei calai!

Editat de Asfaloth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca nici la tine "prioritatile" nu functioneaza corect Herr Hermann Gartenzwerg... nu e vorba ca Basescu e supermann sau un fals supermann ci e vorba ca Cleptocratia (ai invatat cuvantul) vrea sa ramana la ciolan in timp ce UE vrea sa o trimita pe derdelus prin Basescu sustinut de adevarata PUTERE a Romaniei ... POPORUL ROMAN!...

 

Deci lasaa comentariile cu asemanarile retorice ca avem alte prioritati mult mai serioase ...si anume hotii de 17 ani au simtit ca li se pregateste funia si vor sa devina ei calai!

 

Oamenii lui Base au inceput sa spuna ca pe 19 Mai referendumul ar putea fi fraudat. Prezidentul isi pregateste deja terenul in cazul unui esec. Omul asta e in stare sa dea foc Romaniei. 2004 iti spune ceva? Chemarile in strada? Ce a facut Prezidentul tau anti-cleptocrat 2 ani de zile pentru deconspirarea si pedepsirea frau-dacilor din 2004? Aud? NIMIC. Vajnicul patriot, marele luptator. Vad ca te iei de prioritatile mele. Intr-adevar, ele sunt marea problema. Ne-am saturat de apalu-daci, tovarashe.

Editat de Asfaloth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oamenii lui Base au inceput sa spuna ca pe 19 Mai referendumul ar putea fi fraudat. Prezidentul isi pregateste deja terenul in cazul unui esec. Omul asta e in stare sa dea foc Romaniei.

 

In UE nu tine cu dictatura ceausista sau putinista .... ca orice tara ...odata intratain UE si-a pierdut SUVERANITATEA !!!

Asa ca grija ta nu trebuie sa fie omul Basescu ci faptul ca Europa cere ca CLEPTOCRATIA protapita la putere de 17 ani ... sa fie pusa pe faras si Basescu care accepta sa le indeplineasca cerinta e pus el pe faras de Mafia Rosie!

 

Asta este unul din planurile pe care se da lupta ...tu de fapt ce vrei? ...sa ramana aceasi hoti care de 17 ani ne conduc prin prisma propriului lor interes?

Editat de Asfaloth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ar trebui sa-mi pun mintea aia pe care nu o am cu tine..dar fie..tocmai pentru ca nu am uitat... Basescu e usa de biserica? ar trebui sa va fie rusine celor care afirmati asta... sa nu stii e una..sa faci pe prostul e viclenie...la fel ca cel pe care atat il admirati... :jester:

 

Tu vorbesti cam mult dar nu prea intelegi ce spui.

Indiferent cum e Basescu ... vad ca nu intelegi care e miza

 

...problema este acum Faptul ca Mafia Rosie denumita CLEPTOCRATIE in UE si care fura tara asta de 17 ani incoace, refuza sa se lasa condusa la garderoba, sa isi ia frumos palaria si bastonul asa cum cere UE ...si se supara pe Basescu care le-a deschis deja larg usa ....

 

Tu de fapt ce vrei sa lasi tara pe mana hotilor ca nu iti place de Basescu?

 

Pai nu te marita cu el ...vezi ca Petre Roman e acum liber ...poate iti place de el!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vot uninominal vreau, conteaza mai mult decat daca e sau nu Basescu presedinte.

El a zis ca va face referendum pentru votul uninominal, PSD a zis : "nu e nevoie de referendum facem noi, lucram la el in regim de urgenta". S-a vazut, ca sa scape de uninominal au scapat de Basescu. Nici un cuvant despre acest vot nu s-a mai auzit din parlament.

Oricum se poate sa isi fi atins scopul - amanarea votului uninominal astfel incat din "lipsa de timp" pentru aplicare sa intre la alegeri in 2008 tot pe liste

Cand e vorba de modificare legii referendumului e timp, o fac chiar sa se aplice din trecut, sa vedeti acum cum incep sa o lungeasca cu uninominalul daca revine Basescu si il cere iar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce a facut Prezidentul tau anti-cleptocrat 2 ani de zile pentru deconspirarea si pedepsirea frau-dacilor din 2004?

Păi, cred că a făcut exact lucrurile care i-au adus această tentativă de suspendare. A contribuit, direct şi indirect, la instalarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu una voi vota pro Basescu... Din toate motivele mai sus mentionate de cei care il vor inapoi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×