Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Cum va imaginati Romania fara Basescu?

Postări Recomandate

eh,fara el ..cum sa fie ..?

nimeni nu este de neinlocuit ..poate va fi mai bine ..sau poate mai rau..

trecerea timpului ne va arata ce va fi .. :headspin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Romania fara Base ? :headspin:

una linistita, in care cum spune Tariceanu noi vom vorbi doar despre impozite, taxe si accize .

 

frumos, nu ? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
jumate condusa de unguri si cealalta de tariceanu :flowers:

GRESESTI ! 30% -unguri, 30% -Patriciu, 40%Tariceanu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica eu daca te consult sunt si obligat de lege sa tin cont de parerea ta? Nu, pentru ca atunci as avea nevoie de aprobarea ta. Aprobare nu = consultare, deci asertiunea unora ca votul Parlamentului este anti-constitutional sau lovitura de stat e ori manipulare, ori amatorism. Consultarea Curtii era necesara dar era doar una din multele consideratii care cantareau in decizia personala de vot, nu era o conditionare a votului. Intelegi?

 

 

In fond ai si tu dreptul la opinie. Probabil ti-au fost incurcate socotelile. Dar ce sa ii faci... zi si tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce sa mai zic..e jenant ce se intampla...cred ca mai greu manipulezi niste copii decat pe romani...citez.." e protest spontant, etc"..presupun ca scriu pe la colturi foile alea cu numele lui basescu..mama lui de talentat ala care le-a scris ca parca zici ca sunt xerox..spontant deh :flowers:

TEXTUL de mai jos nu-mi apartine, ( este al lui GURZAU) dar consider ca este ff bine scris, si la obiect, este exact ce-ti trebuie , citeste te rog si......

 

 

Prin gestul de astazi, Parlamentul Romaniei dovedeste ca este exact ceea ce majoritatea poporului roman stie de multa vreme ca este: o simpla anexa a mafiei transpartinice, o adunatura de snapani dispusi sa calce in picioare orice pentru a putea continua sa fure in liniste, sa spolieze poporul in dosul vorbelor sforaitoare si sa furnizeze un teatru ieftin, cu sforile la vedere, pe post de democratie.

Imi permit sa afirm public: in actuala sa configuratie si in conjunctura actuala, Parlamentul Romaniei este o institutie antidemocratica si antinationala. Indivizi aflati pe statele de plata ale mafiilor de tot felul, insi care si-au cumparat mandatele de parlamentari, care au fost tovarasi de hotie si dezmat cu lideri politici corupti si mizerabili s-au mobilizat mai tare ca niciodata pentru a-si apara privilegiile strigatoare la cer, pe spinarea unui popor care nu-i suporta si-i dispretuieste. Mi-e sila de aceasta institutie si mi se pare de bun simt sa-mi manifest sila public.

La popor, mafiotilor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In fond ai si tu dreptul la opinie. Probabil ti-au fost incurcate socotelile. Dar ce sa ii faci... zi si tu.

Are dreptate Arminius, era vorba de un aviz consultativ, nu conform(obligatoriu), daca e sa folosim terminologia juridica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Romania fara Base ? :flowers:

una linistita, in care cum spune Tariceanu noi vom vorbi doar despre impozite, taxe si accize .

 

frumos, nu ? :flowers:

- o Romanie bazata pe celebra clasa de mijloc in acceptiune liberala si care: conduce numai Dacia Logan, Peugeot sau Citroen cumparate in leasing sau pe credite de 10 ani, care vor face imprumuturi de la banca pt cele mai diverse chestii, care vor face rate pana si la telefoanele mobile, care vor munci la servici de la 48 ore/sapt. in sus pt un salariu mediocru iar cand vor ajunge acasa vor fi atat de drogati de oboseala incat cand vor deschide TV vor crede absolut orice li se arata; o clasa de mijloc care va munci din greu in primul rand ca sa-si plateasca taxele, impozitele si zecile de rate.. si abea daca mai ramane ceva pt nevoile curente; o categorie de cetateni dependenti de servici, cumparaturi, credite, rate, taxe si impozite, DAR care vor crede ca traiesc bine, mai ales in comparatie cu o alta categorie (pt ca vor exista in continuare minim 40% din romani care nu vor avea bani nici macar sa-si plateasca intretinerea si medicamentele). Si care clasa de mijloc nu poate exista fara "suportul" unui mic procent de eterni imbuibati fara scrupule. Oare asta sa fie clasa de mijloc?! :flowers:

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In fond ai si tu dreptul la opinie. Probabil ti-au fost incurcate socotelile. Dar ce sa ii faci... zi si tu.

 

Astazi Curtea Constitutionala a luat act de decizia Parlamentului si a constatat ca s-au indeplinit conditiile interimatului. Daca declansarea masurii de suspendare era conditionata de avizul afirmativ al C.C., iar Parlamentul l-a incalcat in momentul in care a inceput sedinta, C.C. ar fi declarat nu suspendarea (care e in fond doar rezultatul votului ulterior sedintei) ci insasi declansarea sedintei de suspendare drept neconstitutionala! Ceea ce nu s-a intamplat. Si s-a admis si suspendarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×