Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Cum va imaginati Romania fara Basescu?

Postări Recomandate

Desi prefer sa nu ma gandesc la asa ceva, hai sa luam in calcul cel mai pesimist scenariu pt Presedinte: in zilele urmatoare isi va da demisia dar nu va mai putea sa candideze din nou deoarece "baietii destepti" de la PSD&PNL ii pregatesc o surpriza: elaborarea, adoptarea si intrarea in vigoare in mod retroactiv a unui act normativ (cel mai probabil, ordonanta) care sa nu-i mai poata permite Presedintelui sa mai candideze in conditiile suspendarii de catre Parlament. Trecand peste acest scenariu incalificabil, cum v-ati imagina tara fara Traian Basescu? Pe care politicieni ii vedeti favoriti la functia suprema si la ce va asteptati din partea unuia sau altuia dintre acestia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revine REGIMUL TICALOSIT

 

PSD-UDMR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt magari pt treaba asta ... majoritatea politicienilor .. a incalcat constitutzia , pe dreq... , dare revenind la "cum ar fi fara Basescu"

Romania trece printr-o lovitura de stat , nu se intimpla asa des chestia asta :headspin: ... nu ai cum sa vezi ce se va intimpla , dar un lucru e sigur... Basescu nu se lasa asa cu una cu doua , pt k el e un luptator!!!! Eu unul il sustzin pina la capat :cry: !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stolojan presedinte Basescu prim-ministru atunci. Presupunand ca Basescu ar fi "lucrat" , eu cred ca nu ne va lasa cu ochii in soare, ci ar continua sa sustina pe cineva. Basescu e un brand pozitiv pt romani. Romanii chiar vad de data asta ce se intampla. Aratati-mi mie cati presedinti au fost sustinuti in mod sincer de catre romani in felul in care s-a intamplat astazi. Adica fara a fi manipulati. In sfarsit avem si noi atitudine. Nu va exista Romania fara Basescu. Sunt sigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Romania trece printr-o lovitura de stat , nu se intimpla asa des chestia asta :headspin: ... nu ai cum sa vezi ce se va intimpla , dar un lucru e sigur... Basescu nu se lasa asa cu una cu doua , pt k el e un luptator!!!! Eu unul il sustzin pina la capat :cry: !!!

 

Asta e manipulare. O lovitura de stat nu poate fi data prin vot democratic si legal de organul reprezentativ. Dimpotriva, Basescu tinde spre lovitura de stat prin mesajele anti-Parlament pe care le foloseste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru a 10000000000000000 oara, mi-e sila ca sunt roman!

 

ps:de fapt mi-e sila ca sunt om.

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stolojan presedinte Basescu prim-ministru atunci. Presupunand ca Basescu ar fi "lucrat" , eu cred ca nu ne va lasa cu ochii in soare, ci ar continua sa sustina pe cineva. Basescu e un brand pozitiv pt romani. Romanii chiar vad de data asta ce se intampla. Aratati-mi mie cati presedinti au fost sustinuti in mod sincer de catre romani in felul in care s-a intamplat astazi. Adica fara a fi manipulati. In sfarsit avem si noi atitudine. Nu va exista Romania fara Basescu. Sunt sigur.

 

Uau, nu va exista Romania fara Basescu..... :headspin: Esti gata sa-i ridici statuia. Imi poti spune si mie ce a facut practic de afirmi ca Romania nu ar exista fara el?

Editat de Asfaloth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca deja se face un sondaj on line, pt a se vedea cati il sustin pe basescu. pe mess umbla o adresa a unui site, unde ai de ales...daca il sustii pe basescu trimiti adresa galbena, daca nu, o trimiti mai departe pe cea rosie...pana acum n-am primit niciuna rosie si nici n-am trimis...asa ca...romania fara basescu va ramane la stadiul de imaginatie...sper!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Curtea suprema de justitie a tarii a spus clar ca nu exista motive pentru aceasta actiune

Ca urmare avem de a face cu o lovitura de stat acoperita meserias de o haita de infractori

Atat

In rest - bucura-te de argintii castigati - ca prost nu pari

 

ARTICOLUL 95

(1)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×