Sari la conținut
Forum Roportal
TheTytan

Ptiriasis

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

well... e o ciuperca, se manifesta prin aparitia unro pete rosiatice ( uneori maronii ) de diferite dimensiuni, iar atunci cand ma bronzez ies in evidenta facandu-se albe :P , am cautat leacuri si am aflat ca trebuie sa fierb hainele, si... hainele pe care le am eu nu pot sa le firb, si nici nu gasesc haine care pot fi fierte ca na... suntem in secolu 21 :| si orice are un imprimeu pe el sau alte vrajeli, nu aveti cumva si alte optiuni ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
well... e o ciuperca, se manifesta prin aparitia unro pete rosiatice ( uneori maronii ) de diferite dimensiuni, iar atunci cand ma bronzez ies in evidenta facandu-se albe :P , am cautat leacuri si am aflat ca trebuie sa fierb hainele, si... hainele pe care le am eu nu pot sa le firb, si nici nu gasesc haine care pot fi fierte ca na... suntem in secolu 21 :| si orice are un imprimeu pe el sau alte vrajeli, nu aveti cumva si alte optiuni ?

 

 

Buna. In primul rand cred ca afectiunea se numeste PSORIASIS. Gasesti mai multe informatii aici: psoriasis.ro Mai multe, daca dai o cautare pe fratele Google, ai sa primesti o groaza de informati in legatura cu subiectul asta... Sper ca te ajuta linkul respectiv!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
well... e o ciuperca, se manifesta prin aparitia unro pete rosiatice ( uneori maronii ) de diferite dimensiuni, iar atunci cand ma bronzez ies in evidenta facandu-se albe :crazy: , am cautat leacuri si am aflat ca trebuie sa fierb hainele, si... hainele pe care le am eu nu pot sa le firb, si nici nu gasesc haine care pot fi fierte ca na... suntem in secolu 21 :| si orice are un imprimeu pe el sau alte vrajeli, nu aveti cumva si alte optiuni ?

 

Eu din contra cred ca ceea ce ai tu se numeste: "pitiriasis" si este important sa mergi la un dermatolog.

si eu am avut, si mi-a dat un tratament dar nu mai tin minte ce, si mi-a trecut. :flowers:

bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost astazi la medic pentru ca mi-au iesit de cateva zile niste bubite pe abdomen :P :crazy: ...care s-au inmultit considerabil...si am fost diagnosticata pu pitiriasis rozat gibert :crazy: :roll: ...cei care au avut asa ceva....in cat timp trec, mai apar, ramas semne, ce trebuie sa fac....multumesc pupici :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io am crezut ca ai pisici de dat :P

scuze ...insanatosire grabnica ! :D

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×