Sari la conținut
Forum Roportal
zzzxxx

Iepurasul

Postări Recomandate

Sunt atat de aproape de sentimentele legate de pierderea cuiva drag ... Nu ai dece sa crezi in tot ce se posteaza aici ... Oameni sunt rai din nestiinta , stiinta cateodata ti-o da durerea de a pierde pe cineva drag ... Si eu am mortii mei dragi si nu sunt rare ocaziile cand le cer ajutorul ... ei raman mereu alaturi de noi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Insa e foarte greu de priceput asa ceva in conditiile in care hrana ta zilnica e portia de drog.

Care drog? Poate-mi spui şi mie despre ce drog e vorba...

Aşa se

Editat de Hortulanus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Silver,copilul tau nu mai e printre noi? :yahoo: Imi pare asa rau 8)(

Si el stia ca o sa moara,prin poezia aceea.

Mi-ai dat fiori,sunt trista :) Cum putem explica aceste lucruri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Silver,copilul tau nu mai e printre noi? :yahoo: Imi pare asa rau 8)(

Si el stia ca o sa moara,prin poezia aceea.

Mi-ai dat fiori,sunt trista :) Cum putem explica aceste lucruri?

 

Baietelul meu a murit in ziua cand a implinit 6 ani. La cativa ani de la acest tragic eveniment, intr-o noapte, in stare de semitrezie sau semisomn, nici nu stiu cum sa spun, am scris, (cica se numeste scriere automata,) cele doua poezii, care, cred eu, mi-au fost dictate de copil ca un raspuns la zbuciumul meu sufletesc. Eu am tot postat acest lucru pe forumuri in speranta ca cineva imi va putea explica ce a fost, de fapt, dar nimeni nu-mi poate da o explicatie care sa ma lamureasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-ai dat fiori,sunt trista :yahoo: Cum putem explica aceste lucruri?

 

Exista o explicatie. Dar din pacate nu pot sa o dau, pentru ca sigur Silverstar s-ar supara pe mine. Dar imi doresc ca intr-o zi sa inteleaga ca cel Bun nu poseda pe nimeni, altcineva poseda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu si eu despre o familie care si-a pierdut copilul cand era mic ... au pastrat o jucarie cu care se juca mereu si nu au trecut peste durere .. pentru ca asemenea durere nu se stinge.

M-a impresionat foarte mult povestea ...

Totul este posibil ... si viata de dincolo de moarte ....

 

Nimic nu se poate compara cu pierderea propriului copil .. mai ales la o varsta frageda ... Este o tragedie peste care nu se poate trece.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista o explicatie. Dar din pacate nu pot sa o dau, pentru ca sigur Silverstar s-ar supara pe mine. Dar imi doresc ca intr-o zi sa inteleaga ca cel Bun nu poseda pe nimeni, altcineva poseda.

 

Da, Fluturel, banuiesc ce vrei sa spui, ca aici e mana diavolului, nu? Asta mi-a spus si preotul cand am vrut sa -i vorbesc, sa-l intreb despre acest lucru. Sunt ortodoxa, nu am sa-mi schimb niciodata credinta, dar de acum voi merge sa discut problemele de suflet pe care le am cu un preot catolic. Voi frecventa biserica catolica pentru ca vreau liniste sufleteasca, nu sa ma sperie si sa traiesc cu teama. Doar Dumnezeu stie cat am suferit. Nu stiu daca menirea unui preot e sa te faca sa suferi si mai mult. Asta e! Preotii nostri vor bani, cat mai multi, dar ei nu fac nimic, nu se implica in viata enoriasilor si in loc sa vorbeasca frumos, ii sperie pe cei ce-si cauta linistea in credinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, Fluturel, banuiesc ce vrei sa spui, ca aici e mana diavolului, nu? Asta mi-a spus si preotul cand am vrut sa -i vorbesc, sa-l intreb despre acest lucru. Sunt ortodoxa, nu am sa-mi schimb niciodata credinta, dar de acum voi merge sa discut problemele de suflet pe care le am cu un preot catolic. Voi frecventa biserica catolica pentru ca vreau liniste sufleteasca, nu sa ma sperie si sa traiesc cu teama. Doar Dumnezeu stie cat am suferit. Nu stiu daca menirea unui preot e sa te faca sa suferi si mai mult. Asta e! Preotii nostri vor bani, cat mai multi, dar ei nu fac nimic, nu se implica in viata enoriasilor si in loc sa vorbeasca frumos, ii sperie pe cei ce-si cauta linistea in credinta.

 

Silver revin si-ti spun ca intr-un fel iti inteleg durerea ... Nu este durerea mea , ci a fratelui meu caruia in urma cu o luna i s-a spus ca fiul lui in varsta de treisprezece ani este in ultima faza a unei boli nenorocite ... De-atunci il pazesc si numai Bunul Dumnezeu stie cat va mai dura ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ii intelegem durerea, am mai spus ... insa Fluturel si eu incercam sa o si aducem inapoi la realitatea de care s-a rupt din cauza durerii... nu e bine sa zaci in durere, insasi copilul tau ti-o spune clar prin poezia care ti-a dictat-o: "Nu pl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×