Sari la conținut
Forum Roportal
zzzxxx

Iepurasul

Postări Recomandate

Silverstar , credca totusi nu este nevoie sa ne luam la " trante " verbale . Orice disputa de idei se poate rezolva si pe cale amiabila .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) Nu te supara asa de tare ,nu are rost ... Cineva mi-a spus odata sa vad si in lucrurile care par mai putin placute ceva constructiv ... Iepurasul tau a stat pana i s-a implinit destinul ... Asa cum destinul tau este sa mergi mai departe , sa fii aici si sa nu dai satisfactie celor care incearca doar sa te necajeasca ... Altcineva mi-a spus altadata sa nu ma iau la lupta cu viata , pentru ca viata are suflet decopil si copii nu au masura in joaca lor ( nu din rautate , ci mai degraba din nestiinta ) , mai bine joaca-te cu viata ... si mai ales cu acei forumisti care te pun la incercare :)

 

Berbecut, Nu stiu cine este persoana, probabil isi schimba nick-ul si cum apar cu o postare, cum apare si ea si, pentru ca nu are nimic de spus si nici capacitatea de a intelege ceva, ma ataca. De ce, ce are cu mine, nu stiu. Eu nu oblig pe nimeni sa-mi citeasca postarile si nici sa le comenteze, dar nici sa ia in bascalie niste lucruri care pentru mine, repet - numai pentru mine, sunt sfinte. Simt nevoia sa spun si altora ceea ce vad, ce mi se intampla, ce aud, ce constat, imi place sa schimb idei, sa vad cum mai gandesc si altii, dar sa fiu mereu jignita si atacata absolut fara nici un motiv de persoane carora chiar ca nu le-am facut nimic, asta nu mai inteleg de ce. Probabil este o modalitate noua, necunoscuta inca mie, de a rectiona a celor nepregatiti, a celor superficiali si incapabili din punct de vedere intelectual, de a accepta, de a pricepe si percepe ca lumea mai e si altceva decat ceea ce vedem si pipaim. Multumesc mult! Prin reactia avuta, tu Berbecut - ai dat dovada ca esti un om inteligent, cu mult tact si diplomatie. Pentru asemenea calitati nu trebuie facultati si nici diplome.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Berbecut, Nu stiu cine este persoana, probabil isi schimba nick-ul si cum apar cu o postare, cum apare si ea si, pentru ca nu are nimic de spus si nici capacitatea de a intelege ceva, ma ataca. De ce, ce are cu mine, nu stiu. Eu nu oblig pe nimeni sa-mi citeasca postarile si nici sa le comenteze, dar nici sa ia in bascalie niste lucruri care pentru mine, repet - numai pentru mine, sunt sfinte. Simt nevoia sa spun si altora ceea ce vad, ce mi se intampla, ce aud, ce constat, imi place sa schimb idei, sa vad cum mai gandesc si altii, dar sa fiu mereu jignita si atacata absolut fara nici un motiv de persoane carora chiar ca nu le-am facut nimic, asta nu mai inteleg de ce. Probabil este o modalitate noua, necunoscuta inca mie, de a rectiona a celor nepregatiti, a celor superficiali si incapabili din punct de vedere intelectual, de a accepta, de a pricepe si percepe ca lumea mai e si altceva decat ceea ce vedem si pipaim. Multumesc mult! Prin reactia avuta, tu Berbecut - ai dat dovada ca esti un om inteligent, cu mult tact si diplomatie. Pentru asemenea calitati nu trebuie facultati si nici diplome.

arata-mi si mie unde te-am atacat .....am avut o nelamurire....te-am intrebat frumos....nu vad unde e bascalia ....si alte chestii ..... tu ai inceput cu insulte si alte chestii

tu ai impresia ca te urmaresc??? crezi ca nu am altceva mai bun de facut??

analizeaza-te bine si dupa aia posteaza.... cine te-a jignit ?? tu ai inceput sa jignesti ....uita-te mai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:swoon: Pai vreau sa stiu si io care e faza cu Iepurasul de plus,cu mormantul,cu fetita care a luat iepurasul,si care e ideea,pentru a o putea dezbate.

nu-l vazuse sa-l fure nimeni LOGIC

 

tu ... faci cum vrei

 

noi doar iti spunem :blink:

 

tu faci ce vrei

 

dar lovind in noi nu te astepta sa primesti altceva decat ceea ce dai

 

si nici singura nelafel cu noi de pe pamant nu esti, doar ca faci din asta mare poveste

revino pe pamant, esti ca noi toti :focus:

noi am lovit primii nu?am ras de el

 

Daca eventual ai vreun pic de logica, ceea ce nu prea se vede, mai citeste ca sa intelegi si tu ca mama mea este bunica nepoatei mele. Insa e foarte greu de priceput asa ceva in conditiile in care hrana ta zilnica e portia de drog.

serios vorbind poate nu te-ai ex prea corect deci dupa 1 an a fost gasit iepurasul dar era curat asa cum l-ai pus tu cu 1 an in urma?ca daca l-o fi gasit 'zdrente"ca materialul sintetic sau plasticul nu putrazesc repede sau poate mormantul este mai " dosit "si nu avazut nimeni iepurasul timp de 1 an...care e problema exacta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu-l vazuse sa-l fure nimeni LOGIC

noi am lovit primii nu?am ras de el

serios vorbind poate nu te-ai ex prea corect deci dupa 1 an a fost gasit iepurasul dar era curat asa cum l-ai pus tu cu 1 an in urma?ca daca l-o fi gasit 'zdrente"ca materialul sintetic sau plasticul nu putrazesc repede sau poate mormantul este mai " dosit "si nu avazut nimeni iepurasul timp de 1 an...care e problema exacta?

 

Winter, vad ca esti nou venita, citeste, te rog, cu atentie:

1. de regula, de Pasti si la Craciun, pe mormintele parintilor mei, pun cate un obiect-simbol al sarbatorii.

2. Anul trecut (2006), de Pasti (23 aprilie), pe ambele morminte ale parintilor mei (care sunt in cimitire diferite) am pus cate un iepuras-jucarie. Asta ca sa fie luate de cine a trece pe langa morminte. Nu are legatura cu nici o superstitie. Pur si simplu, asa am simtit eu nevoia sa fac.

3. Vara trecuta, pe la sfarsitul lunii iulie, perioada in care eu eram la Soveja, loc unde stau de regula doua luni (iulie si august) a venit in tara nepoata mea, fiica fratelui meu, deci nepoata mamei mele. Mama mea - bunica pentru ea.

4. nepoata venita din Italia a mers la mormantul mamei mele, deci la mormantul bunicii ei. Acolo, langa crucea de lemn a gasit iepurasul pus de mine la Pasti.

5. Nu stia de ce este acolo, nu stia cine si de ce l-a pus, dar pentru ca i-a placut, pentru ca arata ca nou de parca peste jucarie nu trecuse ploaia ori soarele arzator de vara, nepoata l-a luat acasa...

6. ... Tatal ei, adica fratele meu i-a spus cine a pus iepurasul pe mormant si s-a mirat si el cum de in mai bine de 3 luni cat treusera de la Pasti, nu l-a luat nimeni.

7. Faptul ca iepurasul pus de mine pe mormantul mamei, a fost gasit si luat de Nicoleta, nepoata din Italia, l-am aflat anul acesta, in noaptea de Inviere.

8. In saptamana Pastelui, nepoata s-a intors definitiv in tara si, in noaptea de Inviere, 7 spre 8 aprilie 2007, am fost impreuna la mormintele parintilor. Anul acesta am pus cate un mielut pe fiecare din cele doua morminte.

9. Si, la mormantul mamei, nepoata Nicoleta mi-a povestit cum a gasit vara trecuta iepurasul si cum de a fost posibil ca jucaria sa stea pe mormant atata timp ca sa ajunga, in final, la ea. Mormantul e pe una din aleile principale ale cimitirului. Daca era la dos, explicatia ar fi fost de la sine inteleasa.

 

Sa speram ca acum am fost mai explicita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×