Sari la conținut
Forum Roportal
anayd

Eroare user32.dll

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o intrebare :blink: dar a mea este despre tastatura.

Am 2 tastaturi una usb si una normala pot folosi 1 tastatura pe post de gamepad?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea ta arata clar ca nu prea sti cu ce se mananca PC-urile....nu e o crima dar acum daca tu ai pretentia sa mearga PC-ul in conditii decente (sa nu zic optime) trebuie sa il si ingrijesti...asta inseamna sa nu il incarci cu tampenii sa nu downloadezi in prostie de pe net tot ce iti pica in mana( asta fiind cea mai sigura cale de a iti umple PC-ul de virusi) sfatul meu e sa pui mana pe telefon sa suni un prieten care se pricepe cu adevarat in IT si sa il rogi sa te invete sa iti folosesti Pc-ul.....altfel pierzi din start dreptul de a te plange ca nu merge....

 

Si ca nota personala iti sugerez urmatoarele:

 

1: Cumpara un windows original ca sa ai acces la update-uri necesare pt buna functionare a PC-ului;

2: Cumpara un antivirus cu licentza(sugerez kaspersky este foarte bun si costa 350 de mii pe an o licentza) asa poti sa spui ca ai o protectie ridicata fatza de antivirusi (nu totala....nici un antivirus nu te poate proteja 100%) si nu te trezesti cand iti e lumea mai draga ca iti intra antivirusul in blacklist si sa cauti saptamanal keys pt el pe net);

3: Pastreaza curatenia in PC! Fa foldere separate pt filme, pt muzica, si pt programe. Asa cum daca in casa e dezordine nu gasesti nimic la fel se simte si PC-ul;

4: Foarte Important! NU intala pe C:\ nimic ce nu tine de windows...aceasta partitie trebuie sa aiba destul spatiu liber pt update-uri si tot ce mai are nevoie plus ca are nevoie de minim 2-3 GB liberi ca sa functioneze asa cum trebuie. Pt utilizatorii de XP e de ajuns ca paritia C:\ sa aiba 10-15 Gb de spatiu.

 

Sper ca aceste informatii iti vor fi de ajutor....si nu uita daca tu ai grija de PC-ul tau si el va avea grija de tine! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4: Foarte Important! NU intala pe C:\ nimic ce nu tine de windows...aceasta partitie trebuie sa aiba destul spatiu liber pt update-uri si tot ce mai are nevoie plus ca are nevoie de minim 2-3 GB liberi ca sa functioneze asa cum trebuie. Pt utilizatorii de XP e de ajuns ca paritia C:\ sa aiba 10-15 Gb de spatiu.

 

Sper ca aceste informatii iti vor fi de ajutor....si nu uita daca tu ai grija de PC-ul tau si el va avea grija de tine! :)

 

Partitia C trebuie sa fie prima partitie pe disc, pentru ca accesul la aceasta este cel mai rapid. Din acest punct de vedere acolo ar trebui instalat sistemul dar si programele folosite in mod curent ca tin sau nu de windows. Tot pe C sa fie si fisierele temporare Deci 10-15G mi se pare cam putin, dar bineinteles depinde de marimea discului si de utilizarea calculatorului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am shi eu o probl: de ceva timp mi se restarteaza calculatorul din senin. nu imi da nici o eroare, nici un virus, nici un advertisment, nici un semn de rau sau de bine !! DIN SENIN! care este cauza? va rog, ajutati-ma

 

temperatura, cred

 

Partitia C trebuie sa fie prima partitie pe disc, pentru ca accesul la aceasta este cel mai rapid. Din acest punct de vedere acolo ar trebui instalat sistemul dar si programele folosite in mod curent ca tin sau nu de windows. Tot pe C sa fie si fisierele temporare Deci 10-15G mi se pare cam putin, dar bineinteles depinde de marimea discului si de utilizarea calculatorului

 

si asta explica, desigur, de ce se restarteaza calculatorul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
temperatura, cred

 

 

 

si asta explica, desigur, de ce se restarteaza calculatorul.

 

Nu deloc, era doar un comentariu la ce a spus csifer... dupa cum indica si textul inclus.. Bine ai revenit inamicule :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mestere explica-mi si mie muritorul de rand ce intelegi tu prin programe folosite in mod curent....asa ca idee...asta poate insemna de la office la eu stiu ce porcarie de jocuri.....daca tu asa faci....ei bine da-mi voie sa incerc sa ma abtin de la a rade in hohote.....cat de marime garantez ca pt utilizatorii de xp 15 Gb e de ajuns ai destul loc sa bagi un office un Ym, un firefox si alte programe care sunt necesare....daca observi diferenta intre cuvintele "necesare" si "mod curent" daca nu foloseste Dex-ul pt mai multe informatii....oricum mierci de amuzament :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai sa inteleg....tu vrei sa ai doua tastaturi conectate la calculator si una sa o flosesti pe post de gamepad?

 

WTF!!!! Pe langa faptul ca desii nu am incercat vreodata sa conectez 2 tst la PC....sunt mai mult ca sigur ca ar aparea conflicte intre acestea.....sugestia mea foloseste o singura tastatura, gandeste inainte sa intrebi ceva si eventual cumpara-ti un gamepad :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mestere explica-mi si mie muritorul de rand ce intelegi tu prin programe folosite in mod curent....asa ca idee...asta poate insemna de la office la eu stiu ce porcarie de jocuri.....daca tu asa faci....ei bine da-mi voie sa incerc sa ma abtin de la a rade in hohote.....cat de marime garantez ca pt utilizatorii de xp 15 Gb e de ajuns ai destul loc sa bagi un office un Ym, un firefox si alte programe care sunt necesare....daca observi diferenta intre cuvintele "necesare" si "mod curent" daca nu foloseste Dex-ul pt mai multe informatii....oricum mierci de amuzament :)

 

Programele folosite in mod curent sunt cele folosite in mod curent... Sa te trimit sa citesti DEX-ul asa cum imi sugerezi tu mie sau vrei sa scriu programele pe care le folosesc eu in mod curent? S-ar putea ca tu sa nu prea intelegi despre ce e vorba daca crezi ca utilizarea calculatorului se rezuma la Office si "porcarii de jocuri" Pe de alta parte daca vrei putem discuta cu benchmark-urile in fata daca esti asa de experimentat in domeniu. Personal am lucrat cativa ani pe sisteme de backup si am facut drivere de discuri si cititoare de banda.. daca stii ce-s alea

 

Pe de alta parte eu mi-am dat cu parerea la ce ai spus tu fara ironii si fara resentimente. Daca tu nu esti capabil mai bine abtine-te

Editat de Argv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vai plecaciuni in fatza ta...cum pot eu un muritor de rand sa iti contest atotcunoasterea ta in ale IT-ului....

 

oricum news flash amice 80% din utilizatorii de PC-uri il folosesc pt jocuri, net, muzica si filme.....nu au nevoie de cne stie ce pt asta....plus ca am vazut cu ochii mei ce se intampla daca pui tampenii in C:\ in afara programelor vitale ca sa zic asa pt buna functionare a sistemului se poate instala restul in alta partitie din PC....dar nah asta e parerea mea de muritor de rand....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stai sa inteleg....tu vrei sa ai doua tastaturi conectate la calculator si una sa o flosesti pe post de gamepad?

 

WTF!!!! Pe langa faptul ca desii nu am incercat vreodata sa conectez 2 tst la PC....sunt mai mult ca sigur ca ar aparea conflicte intre acestea.....sugestia mea foloseste o singura tastatura, gandeste inainte sa intrebi ceva si eventual cumpara-ti un gamepad :doh:

 

 

Ms :cheer: ...ma gandeam eu ca nu o sa mearga :roll:....da aveam 2 tastaturi :lol2: si ma gandeam si eu....Ms orikum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×