Sari la conținut
Forum Roportal
Fairgame

Skoda Octavia Tour

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum D-zeu poate avea Octavia Tour un volan asa de nasol? Horror :lol2:

da, aici ai dreptate, unele elemente de design ( mai ales interior) sunt destul de ramase in urma...dar nu judeca o masina dupa asta....Stii bine ca sunt masini care arata mult mai bine dar la capitolul fiabilitate si costuri de intretinere stau foarte prost...Si tu ce ai prefera, un volan care poate fi mascat de o husa pus pe o masinuta cu un raport calitate-pret excelent sau un volan de fitze pe o maisna cu calitati indoielnice?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, aici ai dreptate, unele elemente de design ( mai ales interior) sunt destul de ramase in urma...dar nu judeca o masina dupa asta....Stii bine ca sunt masini care arata mult mai bine dar la capitolul fiabilitate si costuri de intretinere stau foarte prost...Si tu ce ai prefera, un volan care poate fi mascat de o husa pus pe o masinuta cu un raport calitate-pret excelent sau un volan de fitze pe o maisna cu calitati indoielnice?

 

Ai dreptate... si nu ai. De acord cu fiabilitatea, am condus Octavia foarte mult in ultimele luni prin tara... si nimic de zis la capitolul asta. Insa TOTUSI nu e o masina ieftina, si parca efectiv isi bat joc de finisaje. Fabia pe care o conduc alternativ are un volan mult mai misto decat Octavia... nu se poate asa ceva decat daca pur si simplu li se rupe de orice standard de finisaj interior. Si la banii pe care ii dai pe o Octavia, gasesc asta inadmisibil, indiferent de fiabilitatea masinii. Sunt o gramada de alte exemple, volanul e probabil cel mai suparator. Chestii vizuale, niturile alea grosolane pe care le vezi in portbagaj sub covoras, etc. Mult sub standardul decentei pentru o masina moderna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate... si nu ai. De acord cu fiabilitatea, am condus Octavia foarte mult in ultimele luni prin tara... si nimic de zis la capitolul asta. Insa TOTUSI nu e o masina ieftina, si parca efectiv isi bat joc de finisaje. Fabia pe care o conduc alternativ are un volan mult mai misto decat Octavia... nu se poate asa ceva decat daca pur si simplu li se rupe de orice standard de finisaj interior. Si la banii pe care ii dai pe o Octavia, gasesc asta inadmisibil, indiferent de fiabilitatea masinii. Sunt o gramada de alte exemple, volanul e probabil cel mai suparator. Chestii vizuale, niturile alea grosolane pe care le vezi in portbagaj sub covoras, etc. Mult sub standardul decentei pentru o masina moderna.

Ai vazut ca ti-am dat dreptate..cu toate ca vand Skoda nu pot sa neg acest aspect inestetic...Si sa nu uitam ca totusi este un model conceput undeva prin 1995 si ca a trecut doar printre niste face-lift-uri discrete....Eu recunosc ca am Octavia II, dar mecanicii din service zic ca Octavia I are mai putine probleme si este mult mai fiabila decat II..poate si pentru ca este mai simpla dpdv al conceptiei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da..este diferenta mare...alta platforma tehnica, alt spatiu interior, alte finisaje..este un mare pas inainte. Eu am Octavia II 1,9TDi si sunt super multumit de ea..am 32.000 km...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit ,m-am hotarat asupra modelului O II ELEGANCE 1,6MPI/102CP.Ca dotari suplimentare :pachet drumuri grele,maxi dot,stergator luneta ,negru magic;alarma si covorasele sunt contracost.Am achitat suma integral,dar.....dureaza(~3luni) o vesnicie.Astept sfaturile voastre :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-o "porti" sanatos :P

Multam.....

 

In sfarsit ,m-am hotarat asupra modelului O II ELEGANCE 1,6MPI/102CP.Ca dotari suplimentare :pachet drumuri grele,maxi dot,stergator luneta ,negru magic;alarma si covorasele sunt contracost.Am achitat suma integral,dar.....dureaza(~3luni) o vesnicie.Astept sfaturile voastre :crazy:

de unde ai cumparat-o?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In sfarsit ,m-am hotarat asupra modelului O II ELEGANCE 1,6MPI/102CP.Ca dotari suplimentare :pachet drumuri grele,maxi dot,stergator luneta ,negru magic;alarma si covorasele sunt contracost.Am achitat suma integral,dar.....dureaza(~3luni) o vesnicie.Astept sfaturile voastre :P

 

Pai ai comandat-o, ce sfaturi mai vrei? Felicitari si drive safe :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×