Sari la conținut
Forum Roportal
Bloody'Charity'Rackham

Legea Respingerii

Postări Recomandate

Repulsia este ceva natural si firesc. Manifestarile sale cele mai comune si puternice, sunt Ura si Rasismul.

 

Dar exista si alte forme de respingere. Magnetii cu pol similar se resping reciproc.

 

Pamantul se respinge de Cer. Focul se respinge de catre apa.

 

Si asa mai departe ...

 

Legea Respingerii este foarte puternica, si omniprezenta in Natura si in Viata Oamenilor.

 

De ce nu au fost create teorii suplimentare sau de ce nu a fost "descoperita" aceasta lege vreodata?

 

Sunt oamenii de stiinta ... Respinsi de Inteligenta, prea tare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Charity, draga, de unde citesti tu toate aceste lucruri ? Ca sa inventam teorii avangariste mai intai trebuie sa ne asiguram ca le stim pe cele clasice. Sper sa nu te superi pe mine !

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legea Respingerii este foarte puternica, si omniprezenta in Natura si in Viata Oamenilor.

 

De ce nu au fost create teorii suplimentare sau de ce nu a fost "descoperita" aceasta lege vreodata?

 

 

Ai descoperit-o tu.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Charity, draga, de unde citesti tu toate aceste lucruri ? Ca sa inventam teorii avangariste mai intai trebuie sa ne asiguram ca le stim pe cele clasice. Sper sa nu te superi pe mine !

 

 

Daca erau clasice, le'as fi cunoscut si eu.

 

Din moment ce nu le cunosc, dovedeste ca sunt deloc "clasice" cum le acuzi pe nedrept.

 

Asta e, se mai inseala amatorii, nu esti primul si nici ultimul din duzina ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In mod foarte util, contribuiti si voi, precum gainile chemate la hranit, de sunetul graului.

 

Cum am numit teoria respectiva, pac ati sarit si voi cu cioacele sa o respingeti din prima.

 

Din nefericire reactiile voastre doar demonstreaza veridicitatea perfecta si realitatea Legii Repulsiei.

 

Cum nu sunteti in stare de simt autocritic, nici nu vedeti asta, si trebuie sa va arat eu.

 

Si asta pentru ca tot Eu am descoperit aceasta "Lege" a Firii si Naturii.

 

Cum exista Lumina exista si Intuneric. Mare mister nu prea era .... decat pentru voi, cei orbiti de Intuneric.

 

Bine ca acum vedeti si voi Lumina actiunilor voastre "respingatoare". :bye:

 

 

Cu placere. Uite deja am ajutat niste biete suflete ratacitoare la Lumina, prin teoria mea geniala .... :imao:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Legea Respingerii este foarte puternica, si omniprezenta in Natura si in Viata Oamenilor.

 

De ce nu au fost create teorii suplimentare sau de ce nu a fost "descoperita" aceasta lege vreodata?

 

Si un animal-mama isi respinge puiul daca simte ca e bolnav si nu are sanse de supravietuire sau scade sansa de supravietuire a puilor ei.

 

Dar noi suntem oameni, si avem o constiinta, nu?

 

Hai mai bine, in loc sa vorbim de 'respingere', sa ne amintim de incompatibilitate si lipsa de afinitati comune. E mai uman asa, nu crezi?

Cat despre stiinta, in foarte rare cazuri respingerea a doua obiecte creeaza probleme. Probabil de aceea nu ne intereseaza, ca nu avem ce 'repara' sau preintampina.

 

Pe de alta parte, exista cazuri cand respingem exact ce ne atrage. Motive diverse:

 

- teama de esec

- timoratie

- viciul (daca luptam cu el, evident)

- drogul

- teama de a fi respins (sau neinteles)

- sentimentul de vinovatie (constiinta, bat-o vina!)

 

In concluzie, nu respingerea in sine importa, ci ceea ce dezvaluie ea in omul care respinge.

 

 

Si asta pentru ca tot Eu am descoperit aceasta "Lege" a Firii si Naturii.

 

Hm. De cand se scrie cu majuscula pronumele personal intr-o propozitie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si un animal-mama isi respinge puiul daca simte ca e bolnav si nu are sanse de supravietuire sau scade sansa de supravietuire a puilor ei.

 

Dar noi suntem oameni, si avem o constiinta, nu?

 

Hai mai bine, in loc sa vorbim de 'respingere', sa ne amintim de incompatibilitate si lipsa de afinitati comune. E mai uman asa, nu crezi?

Cat despre stiinta, in foarte rare cazuri respingerea a doua obiecte creeaza probleme. Probabil de aceea nu ne intereseaza, ca nu avem ce 'repara' sau preintampina.

 

Pe de alta parte, exista cazuri cand respingem exact ce ne atrage. Motive diverse:

 

- teama de esec

- timoratie

- viciul (daca luptam cu el, evident)

- drogul

- teama de a fi respins (sau neinteles)

- sentimentul de vinovatie (constiinta, bat-o vina!)

 

In concluzie, nu respingerea in sine importa, ci ceea ce dezvaluie ea in omul care respinge.

 

 

Hm. De cand se scrie cu majuscula pronumele personal intr-o propozitie?

 

 

 

Minti. Fara "respingerea" interna a benzinei sau altor creatii petrolifere inclusiv a focului sau obiectelor inflamabile, nu am avea :

 

Focul

Motorul

 

Si fara acestea doua, nu am avea mancare gatita, si mukte alte mofturi din toate erele. Nici armele de foc nu ar fi existat vreodata, tunuri, ziduri, si alte asemenea.

 

Nici avioane de studiat cerul suprapamantean.

 

Vad ca ati ignorat mai toti "Legea Repulsiei", desi Pulsurile, si Re ... pulsurile repulsive, sunt la baza multor fenomene fizice si chimice, esentiale acestei forme de lumi.

 

Chiar si sistemul imunitar, respinge invaziile corpurilor straine, bacterii, virusuri , pentru a va scapa de febra si infectii potential mortale.

 

Fara Regea Respingerii, n'ati mai fi iesit din burta memei, ci ati fi murit inainte de nastere. Pentru ca muschii din burta ei nu v'ar mai fi inlaturat in afara uterului. Sa va puteti naste.

 

Vasele sangvine resping sangele incat sa poata curge fluid, in toate celulele neoxigenate din corp. Si fara aceasta functie de respingere a peretilor vaselor de sange, tot oxigenul din hemoglobina ar tasni in afara corpului vostru, si s'ar scurge intr'o hemoragie externa si interna generalizata.

 

Rezultand in moarta voastra dureroasa si penibila. Mai penibila decat ignoranta voastra generala in ceea ce priveste beneficiile acestei Legi a Repulsiei ...

 

Trist. Eminescu ar spune ceva rasist despre voi, si v'ar lua peste picior. La fel si Caragiale. :butcher:

 

Insasi "lumea stiintei" cu toata nestiinta sa, Respinge ... Legea Respingerii. Doar nu o sa'i vezi tu pe ei sa admita ca eu am descoperit asemenea lege universala omnipotenta si omniprezenta, iar ei s'au facut de ras ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm. De cand se scrie cu majuscula pronumele personal intr-o propozitie?

 

Aici nu este vorba de "importanta" sau ce intereseaza pe nustiucine. Ci despre impartialitatea Realista a Repulsiei Selective Naturale.

 

Nu scriu cu initiale mici, pentru ca nu vorbeam despre "fire de par", sau "natura din podisul getic", ci despre Firea spirituala, si Natura realitatii

 

Este o diferenta din cer pana la pamant intre fire si FIRE

 

La fel este si intre natura si NATURA.

 

Formele lor "minuscule sau majuscule" se resping datorita Legii Respingerii.

 

Iar Legea Actiunii si Reactiunii confirma realismul acestei legi.

 

Unde exista "Impingere" exista si Respingere. Este tot o "Pingere", doar cu prefix diferit (res) si (im).

 

Si daca incercai sa mimezi inteligenta ai gresit. Femela leoaica nu isi respinge puii oricat de slabi ar fi. Dimpotriva leul alunga, omoara sau musca sau ataca puii altor lei, chiar daca sunt ai leoaicei pe care o "iubeste".

 

Deci insasi rivalitatea intre lei si puii leoaicei nascuti cu alti lei este o manifestare a acestei Repulsii sau Respingeri in natura.

 

Vad ca nu s'a mai uitat nimen ialtcineva la Animal Planette sau Discovery prin tara ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×