Sari la conținut
Forum Roportal
Floare-de-salcam

Cand dragostea moare si reinvie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu am cunoscut acum un an jumatate pe cineva, a fost dragoste la prima vedere...Am fost unul langa celalalt. Intr-o zi, intr-un timp destul de scurt a zis ca nu ne potrivim si ca nu e pregatit si ca nu putem lega o relatie. Pana la urma asta s-a intamplat. Dupa vreo 5 luni am avut o tentativa de relatie, care intr-un final s-a dovedit a fi un dezastru. Dupa un timp m-a sunat baiatul meu (trecusera vreo 6 luni de cand nu mai vorbisem) si m-a intrebat ce fac si daca am pe cineva. Eu eram in acea relatie si am crezut ca asta a fost tot. A doua zi m-a sunat si m-a invitat la el. L-am rugat sa nu ma mai sune, sa nu-mi mai lase mesaje, dar el insista. I-am povestit de relatia mea, ma rog tentativa...Dupa cateva zile s-a produs dezastrul si am fost nevoita sa o termin brusc. I-am spus ce se intamplase, m-a invitat la el si am acceptat ca prietena. Acolo m-a adus in pat vrand altceva. Eu am crezut ca isi doreste un lucru serios si l-am intrebat daca e asa (ce sa cred si eu, daca isi dorea sa ajunga in pat) si raspunsul a fost

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cunoscut acum un an jumatate pe cineva, a fost dragoste la prima vedere...

Poate atractie vrei sa spui...

De ce ai refuzat sa faci dragoste cu el? Credeai ca-i oferi doar lui placere? Inteleg sa refuzi pe cineva care nu te atrage, dar asa...

E clar ca nu esti suficient de matura, daca tu consideri ca un barbat care te doreste si sexual, vrea musai sa profite.Ar putea-o face oricum si implicandu-se fals, intr-o relatie de mai lunga durata, dar doar daca esti tu vreuna super sexy, care l-a incitat.

Ma intriga femeile care considera ca facand sex cu un barbat doar ele ofera.Mai ales ca dupa o partida de amor, barbatul e lesinat si femeia plina de energie...laugh.gif

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.........

Dupa un timp am revenit la el si am mai avut discutia asta. De fiecare data vroi dormitorul, iar eu refuzam. Incepusem sa devin suspicioasa si geloasa. L-am invitat intr-o zi la o masa in oras si l-am intrebat ce doreste. Raspunsul a fost ca el mi-a spus de la inceput mi-a spus ca vrea o relatie bazata pe sex. M-am enervat la culme si l-am jicnit groaznic. Zicea “bucura-te azi de mine, ca maine poate sunt, poate nu mai sunt deloc”; raspunsul meu a fost “daca e asa nut e mai intoarce niciodata. Ce facem? Ne intoarcem dupa 6 luni, stam o luna si mai departe?” Culmea e ca i-am cunoscut prietenii, au fost niste episoade urate si cu ei si am zis gata “nu e sansa vietii mele”, i-am urat noroc in gasirea perechii.

Ca un paradox, eu in sufletul meu il doream foarte mult, de atunci am ramas singura, nu am mai cautat pe nimeni, nu am mai inalnit pe nimeni...Am zis ca o sa-mi treaca, ca timpul vindeca, dar nu. Acum in prezent treaba e aceeasi. L-am sunat, am vorbit mi-a spus ca nu are o relatie stabila, ca al naibii daca ii pare rau, ca n-a fost, dar cel putin ne-am simtit bine si ca mergem inainte. M-a durut lucrul asta. Cam suna a batjocura...si ii e dor de nebuniile facute candva. Raspunsul a fost prompt...ca daca nu-si doreste o relatie completa, ramanem buni prieteni si e ceva frumos.

Totusi in inima mea simt foarte mult pentru el, simt ca e omul caruia imi doresc sa-i fiu alaturi, caruia imi doresc sa ma dedic si ca eu cred ca in felul lui si el ar fi incercat asta candva, la un moment dat simteam ca “el e omul vietii mele”. Este exact invers fata de ce simteam atunci cand ne-am despartit. Acum nu stiu cum o sa ajung sa-i spun...i-am refuzat invitatia “la nebunii” poate era singura mea sansa sa-i vorbesc fata in fata, dar poate nu e timpul pierdut. E cea mai ciudata situatie pe care am trait-o, ca in doua momente diferite in timp sa am sentimente total la polul opus si inantand in timp sentimentele sunt altfel, dorinta de a-i fi alaturi a devent tot mai puternica. Nu mi s-a mai intamplat asta. Nu stiu, o fi chiar jumatatea, sau cine stie.

 

Fiecare ,din cele povestite , doriti altceva de la celalalt desi ati facut impreuna "nebunii candva".

Nu e "jumatatea" asa ca parerea mea este sa renunti , eu asa as face. Iti este refuzat un lucru si asta pe de-o parte creste valoarea acestuia iar pe de alta parte te indarjeste ( tentatia fructului interzis). Chiar daca vei castiga ( ca o presupunere) vei ajunge la concluzia ca n-a meritat osteneala.

Cred ca esti suficient de matura sa iei o hotarare inteleapta

Editat de VEMANS
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cunoscut pe cineva, ...

 

Dragoste inseamna altceva, aici la fiecare cotitura e atribuit un nume sau ceva insemnatate cea ce nu face decat etichetarea starii spirituale in diferite faze al zilei ... momentului.

Cand iubesti n-ai timp de asa ceva, de jocuri de minte, de noi descoperiri precum Colombo.

 

Mereu e primul mesaj pe forum de amanti anonimi cu probleme de identitate.

 

Mai ales ca dupa o partida de amor, barbatul e lesinat si femeia plina de energie...laugh.gif

 

Asa s-a creat femeia, sa aibe energie sa-i gateasca o cina barbatului epuizat ... si sa revina mereu dupa mancare :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata e scurta, neuronii mor repede, parul alb se indeseste......da-l bip, bip de groh- groh ca mai sunt si barbati adevarati :drag:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata e scurta, neuronii mor repede, parul alb se indeseste......da-l bip, bip de groh- groh ca mai sunt si barbati adevarati :drag:

Daca ar fi vorba doar de neuroni ar fi bine ...

Mai pacatoasa e chestia cu hormonii :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El a fost corect cu tine, din cate spui. I-ar placea sa te tavaleasca, dar nimic mai mult, nu-ti mai face vise ca ar fi barbatul vietii tale.

 

Nu pari chiar pustoaica, da-ti si tu doua palmute (peste ochi) si trezeste-te un pic. E clar ca nu vreti acelasi lucru unul de la altul si asta nu se va schimba (decat daca renunti tu la visele astea si ramane sa aveti doar o relatie bazata pe sex). Deci, ce-ti ramane de facut? Crezi ca nu mai gasesti altul ca el? Eh, news flash, gasesti nu doar unul, mai multi.

Hai.. inviorarea.

 

(P. S. Ramaneti buni prieteni, pe cuvantul tau? Pai sa-ti zic ceva, cu ceea ce simti tu acum pentru el, n-ai cum sa ii fii buna prietena, nu merg asa lucrurile astea, ca sa-i fii BUNA prietena, tre sa nu te mai simti atrasa de el. Altfel doar te minti si suferi.)

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×