Sari la conținut
Forum Roportal
BlueNinja

Cea mai infricosatoare carte citita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si eu am citit "jurnalul secret al laurei palmer" cu vreo doi ani in urma...o carte bunicica......dac vrei sa o gasesti sigur o gasesti la biblioteca.dar daca vrei sa o cumper nu cred ca o gasesti in librari,cel putin io nu am vazut-o niciodata intr-o librarie:|... sper sa o gasesti

 

una dintre cele mai infricosatoare carti pe care le-am citit a fost -"Shining" de Stephen King,din cate am auzit exista si o ecranizare dupa aceasta carte inca nu am vazut-o desi sunt curioasa sa vad daca e la fel de buna ca si cartea:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care este cea mai infricosatoare carte pe care ati citit-o, care sa va faca sa tresariti daca cineva va bate la usa in timp sa o cititi, sau chiar sa tipati?

Da...Dreptul comercial...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am citit "jurnalul secret al laurei palmer" cu vreo doi ani in urma...o carte bunicica......dac vrei sa o gasesti sigur o gasesti la biblioteca.dar daca vrei sa o cumper nu cred ca o gasesti in librari,cel putin io nu am vazut-o niciodata intr-o librarie:|... sper sa o gasesti

 

una dintre cele mai infricosatoare carti pe care le-am citit a fost -"Shining" de Stephen King,din cate am auzit exista si o ecranizare dupa aceasta carte inca nu am vazut-o desi sunt curioasa sa vad daca e la fel de buna ca si cartea:)

 

Acuma ca mi-am amintit, parca ma ia cu niste fiori, dar nu stiu daca-i din cauza cartii sau a filmului. 8) Am citit si jurnalul lui Dale Cooper, care a fost fainut ca era mai amuzant.

 

N-am citit horroruri dar ce m-a inspaimantat a fost "Masca" de Koontz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
una dintre cele mai infricosatoare carti pe care le-am citit a fost -"Shining" de Stephen King,din cate am auzit exista si o ecranizare dupa aceasta carte inca nu am vazut-o desi sunt curioasa sa vad daca e la fel de buna ca si cartea:)

 

pe mine m'a dezamagit ecranizarea, desi am inteles ca e considerata una reusita...lipsea avalansa de schimbari subtile, nuantele, gandurile personajelor...acea avalansa atat de caracteristica lui King

 

pe vremuri...m'au speriat cartile lui Poe, apoi ale lui Lovecraft...mai tarziu IT si Cimitirul animalelor ale aceluisi King

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scrieri infricosatoare din secolul XIX - povestirile lui Edgar Allan Poe, superbe (Inima care-si spune taina, Berenice, Masca mortii rosii, Prabusirea casei Usher etc).

 

O alta carte de-a dreptul infricosatoare (fara a fi un thriller sau roman de groaza propriu-zis) este "American Psycho" a lui Bret Easton Ellis. Eu am plasat-o pe raftul cel mai de sus al bibliotecii, la 2,5 metri inaltime, acolo unde fiica mea de 13 ani nu poate ajunge decat cu scara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand aveam vreo 12 ani am citit o carte care analiza viata si opera renascentistului Jean Michelle de Notre-Dame (Nostradamus) si aceea pot spune ca m-a cam infricosat la varsta aceea.

Mai devreme, prin clasa a IV-a mai citisem o carticica cu profetii ortodoxe (cred) despre evenimente istorice si sfarsitul lumii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai tare si mai tare m-a speriat IT de Stephen King... E drept, aveam si o varsta cam frageda cand am citit-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×