Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu am vazut nici un subiect pe aceasta tema si m-am gandit sa o propun eu. ;)

 

Eu am inceput sa ma dau pe skate nu cu mult timp in urma dar am invatat destul de repede.

Voi ce parere aveti despre acest sport extrem? Multi spun ca trebuie sa fii nebun sa te dai dar nu e chiar asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as fi vrut sa ma dau, dar pe urma am vazut filmuletele cu pitbull-ul acela... si am realizat ca m-as face de ras. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hy, eu ma dau pe sk8 de 1 an si jumatate si pot sa spun ca sunt destul de bun.

Trebuie sa ai si un pic de nebunie sa practici acest sport. Dar merita.

Trebuie sa recunosc si acum dupa ce am dat olly peste 13 scari tot imi este frica cand fac tot acelasi trick. :hi: KEEP IT UP :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Special pentru Eagle m-am inregistrat pe acest site!

Uite cum sta treaba- in Romania nimeni nu da ollie peste 13 trepte (apropo Eagle daca erai skater stiai cum se scrie OLLIE- pentru cei care nu stiu ollie e saritura cu skateboardul)

asha ca Eagle nu mai minti oameni care nu prea se pricep la skateboard daca tot vrei sa demonstrezi ca esti bun intra macar pe un forum de specialitate ex: www.skateboard.ro

incearca sa zici acolo ca ai dat ollie peste 13 trepte si o sa fi linsat

 

P.S.

daca sari 12 trepte heartcore skateboards iti da 2 milioane si o sticla de Jack

Bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Skateboard-ul este un sport extrem si este normal sa ai nevoie de o mica doza de nebunie sa il practici.

Nu am reusit sa ma dau niciodata pe placa aia :tongue:

Ma dau pe role(dar nici la alea nu sunt campion).

Ma uit si imi plac foarte mult emisiunile de pe Eurosport in care sunt relatari de la competitiile de Skateboard.

Misto.....

Si ia sa vad si eu cum este site-ul ala de mai sus....

 

Salutare

 

ovidiu

Editat de Cristinick
link reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primu rand sa va spun eu ceva, toate sporturile au reguli si un teren pe care sa te joci dar sk8-ul nu , ma dau de 8 luni si itzi spun ca dupa ce inveti cateva trikuri nu iti mai vine sa te desparti de placa ta, hei eagl am o intrbare. care este cel mai tare trik care lai dat inafara de ollie la 13 scari ca pe asta il stim!

:tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

""eagle""

 

 

""Hy, eu ma dau pe sk8 de 1 an si jumatate si pot sa spun ca sunt destul de bun.

Trebuie sa ai si un pic de nebunie sa practici acest sport. Dar merita.

Trebuie sa recunosc si acum dupa ce am dat olly peste 13 scari tot imi este frica cand fac tot acelasi trick. KEEP IT UP""

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Deci mah copilash cand vei da tu cica olly la 13 scari te sponsorizeaza totzi din romania ma!! deci nu mai vrajii copii de pe acest forum ca de dai de 1 an jumate si dai "olly" la "13 scari" deci asta ii vrajeala, auzi filmeazate odata la un "olly" la "13 scari" sa vedem si noi!! si dak il dai esti cel mai tare de acio!!! :cry: ( si eu ma dau de 1 an si umpik si am dat ollie la 4 scari, atat :cry: ) )

 

 

 

 

 

 

te rog nu mai folosi limbaj de chat pe forum. mersi.

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai sa-mi dau si eu o parere, ca vorba aia, la asta ne pricepem noi romanii cel mai bine :yawn:

 

eu m-am apucat recent de sk8 (vara asta) si nu sunt chiar la varsta sa ma apuc de sk8 ( 20 ani). dar am ajuns la concluzia ca nu conteaza varsta la sk8 . poti sa te bucuri de acest spot si la 35 de ani ca la 10 ... :o:

 

nu mi se pare ca e un sport la care conteaza "nivelul" la care esti. tot timpul poti invatza ceva nou ... tot tipul ai o provocare, si dak tocmai ai stapanit ollie-ul, sau tocmai ai aterizat un heelflip 180 la "12 scari" :mda: ...

 

normal ca, ca orce lucru in viata sunt riscuri si la sk8, dar dak nu te avanti cu capul inainte, si o iei mai ushurel, sunt shanse mici sa te lovesti atat de rau incat sa nu mai poti practica acest sport.

 

asa ca prin acest mini speech incurajez pe oricine sa-i dea o sansa ... am prieteni care dupa ce m-am apucat eu, din curiozitate au incercat, si au fost atat de incantati ca s-au apucat si ei (si la 16 si la 20 de ani ) ... :flowers:.

 

cel putin asta e parerea mea ... accept critica :P ... atata timp cat e creativa

 

sk8 on !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor iMi plac sk8-urile..si Trick-urile..si alte dastea..dar DE UNDE IMI IAU SKATEBOARD.....ziceti un magazin cu sk8-uri bune..Cat mai repede.. :dance3:

 

Apropo..eagle..iti era imposibil sa faci..1 ollie..peste 13 trepte.."bai smechere" ollie ..normal peste 13 trepte..niki macar Tony hawk's nu..cred ca poate sa-l faca ..ff bine..asa ac nu tot mintii.!!! :cheer:) :dance4: :D :D :dance:

Editat de Sailent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×