Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

salutare

few tips :)

 

Echipamentul consta in: skateboard, skate shoes si of course echipament de protectie.

Inainte de a-ti procura echipamentul incerca placa unui amic, vezi daca sportul e pentru tine si daca iti place trage o fuga la cumparaturi. Daca vrei sa te apuci serios de skateboarding, ia-ti o placa profesionala, nu te incurca cu jucarii, sunt destule magazine de profil pe net. Shoes-ii (incaltaminte pentru skateboarding) se gasesc la orice skate shop si sunt utili in skateboarding, e bine sa poti shoesi deoarece au talpa dreapta si nu e alunecoasa asta te ajuta foarte mult sa nu aluneci de pe skate, sunt comozi, arata cool, nu vad de ce nu ti-ai lua.

Echipamentul de protectie este foarte util, mai ales cand esti la inceput. Multi nu poarta, (eu recomand folosirea protectiilor) genunchere, cotiere si casca. Acum nu zic sa te echipezi ca un robotel si sa nu-ti poti controla miscarile asa cum ar trebui, deci nu exagera. Eu spun ca sunt utile, restul depinde de tine daca le porti sau nu ... mai multe despre skateboarding

 

apoi tb sa mai tii cont de cum cumperi skateboardul, cu ce picior mergi in fata (goofie sau regular), primii pasi pe skateboard si apoi trickurile. mai multe pe sport extrem

:) :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiam ollie la 13 scari e chiar posibil (si nu doar pt cei pro)... in urcare poate e imposibil :spiteful:.....na poate o fi dat el ollie la 13 scari...da ii trebuiea super baza la ollie...

aaa...si..skateshopuri de unde poti sa iti dai comanda de placi?

www.aspkt.ro

www.en-shop.ro

www.u-man.ro

Editat de SkateOrDIE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hi...(cei interesati de skate sa citesca)

Eu imi cumpar skate la primavara....dau ollie,nollie(half cab),shuv'it(fakie),ollie 180 aproape...dar am o problema...tot citesc tutorialele alea infecte despre how to kickflip...si eu am o problema am inteles miscarea dar u o pot realiza..ii vad si pe aia din filmulete pe youtube(scriu my first kickflip) si nu inteleg cum de nu dau ollie mare se roteste skateul si se si pun pe el din salt mic...frate am incercat dar nu am timp sa ma pun ca englezii aia:))wtf...mi se roteste skateul dau flicku destul de bine dar nu pot sa ma pun pe el de nici un fel...care ma poate ajuta va rog contactatima la ID:mierleavlad (stati linistiti fac 12 ani dar am idul asta pt ca naveam idei de id:D)...

Asa...cum am spus nu pot sa ma pun pe el...poate va unii din voi care ati putut sal dati si acum il dati imi explicati si mie...ii vad pe aia pe youtube...vam mai zis...care sar 5 cm si se pun pe el...dak stati in bucuresti poate e intalnim prin herastrau...sami arati si mie:D...dar momentan am skate praf...deci...(exersez cu el ca macar sa inteleg sa ma pun dar in kkt NU POT :doh: )...

asa si petru cei care vor skate si nu gasesc shopuri

Boarders shop,Rulez,Ollie Gang Shop,Base,H2O si cam atata stiu eu prin bucuresti:d

www.boardersshop.ro....atatea site-uri stiu:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 luna mi-am luat un sk8.In cateva zile mi-am luat echilibru.Dupa 1 luna am invatat olli. :flowers:

Acum incerc sa faq alte tikuri.Nu e grew sa dai olli,apesi ff tare pe partea din spate si ridici de picioru din stanga,Se ridica jumate de m,dupa care ta lasi jos.multumesk!! :flowers: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sal si eu fac skateboarding dar nu e asa greu fac de 2 ani si am 14 ani mi-as dori tare mult un skate park in baia mare am auzit ca vor sa construiasca unul langa spanzuratoare sau in parcul mare ( langa trenulet ) :doh: :o: 8) pana atunci :good: ;) :P fac unde fac toti skateri la casa tineretului e un loc bun dar un skate park ar fi si mai bun 8) :cry: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma dar nu minte , am vazut ollie-uri si mai lungi ( in realitate )

Sa trecem la subiect , vreau sa creez un forum al nostru , al skaterilor , unde sa ne invatam unii pe altii , sa discutam despre skate shopuri etc. si mai ales sa ne povestim intamplarile si cum ne-am apucat de skate .

 

Va rog sa intrati aici pentru forum :

Va astept ,,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hey...Salut..Ma numesc Ionut si sunt din Dorohoi Jud.Botosani...am o problema

Stitzi eu fac un ollie destul de mare...cam 70 de cm :headspin:....si sunt destul de inalt...si nu pot sa fac ollie mai sus...am gripul bun...placa element...rotzi prefecte...am tot ce imi trebuie...dar tot nu pot sa fac ollie mai tare...deci in concluzie ma poate ajuta cineva...cu nijte sfaturi?:P ms:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna....as vrea si eu sa incep sa ma dau cu skatebord-ul....dar am o problema...am unu si nu reusesc sa ii fac sa mearga curba.:D(

stie cineva de ce??:8):roll::D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×