Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

In primul .. rand "eagle"..."olly" se scrie ollie .. si nu ai cum sa dai la 13 scari .. uite aici >> Ali Boulala 25 Stair Ollie ..

.. la 25 de scari si s-a rupt rau saracu ... si da.. buna idee .. filmeaza-te cum dai tu ollie la 13 scari :think: :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai sa iti zic eu una tare; tony hawk nu se ocupa de street, asa ca el nu sare nici macar o treapta de obicei; in schimb, sunt oameni de 13 ani care sar mai mult de 13 trepte, ca sheckler; apropo, Bam Margera si-a rupt toti muschii de la piciorul drept incercand un slide la 13 scari, si sa se razbune si-a luat ferrariul ala rosu: beat that!

 

si inca una tare, enderoverwrite@yahoo.com; iti vinde el placi originale super tari, import sua, in principal element complete (ax, deck, truck, bearing, hardware, grip, TOT element) la 300 de lei, cu livrare la orice adresa si plata pe loc;

now, beat THAT

Eu ma dau cu skateu de cateva luni,dau ollie peste 6 scari,si FS 180 peste 3 scari,ollie-ul in inaltime il dau 50-60 de cm(am video)dau varial heelflip, truckstand,tailstop fingerflip si underflip in varial,pentru toti bombardatii care zic ca nu se pot face 13 scari,cory duffel a facut 26 fara sa i se sparga placa,sheckler are 17 nu 13,dar la 12 el a facut 16 scari in kickflip,eu am fost odata la un prieten si erau 12 scari,era destul loc sami iau viteza,am incercat,cand am ajuns jos,nu miam spart placa ci toate ligamentele de la mana stanga pentru ca la aterizare mam lasat mult pe spate,nu faptul ca ala a zis ca da ollie peste 13 scari nu-l credem,nu-l credem pentru ca a zis olly,si vampire freak,cel din video-ul tau e danny wainwright care a facut ollie 1 metru si 34 de cm

Editat de DriFTaZiLLa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fratilor iMi plac sk8-urile..si Trick-urile..si alte dastea..dar DE UNDE IMI IAU SKATEBOARD.....ziceti un magazin cu sk8-uri bune..Cat mai repede.. :roll:

 

Apropo..eagle..iti era imposibil sa faci..1 ollie..peste 13 trepte.."bai smechere" ollie ..normal peste 13 trepte..niki macar Tony hawk's nu..cred ca poate sa-l faca ..ff bine..asa ac nu tot mintii.!!! :cheer:) :P :cheer: :lol2: :spiteful:

 

ce si cum gasiti pe http://sk8ing.ro - filme romanesti de skate, magazine skate, spoturi, interviuri cu rideri romani si internationali si multe altele :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine doreste sa se apuce de acest sport va deschide o usa spre un univers nebanuit .E un sport complex , de echilibru si aptitudini sportive ,atunci cand aprofundezi . Dupa ce-l inveti , poti trece cu usurinta la : Windsurfing , surfing , kiteboarding , snowboarding , etc (tot ce presupune o placa sub picioare). Toate sporturi extreme si nemaipomenit de frumoase . Asadar nu ezitati sa va urcati pe skateboard . Eu am trecut prin asta si acum , inca ma simt la varsta cand mergeam pe skateboard . Viitorul va surade larg !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×