Sari la conținut
Forum Roportal
innocent_soul

Suferinta- un castig?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

intre o iubire sfarsita cu suferinta si un vid total ... ce e de ales ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare cum reusesti sa fii asa de optimista ? Invata-ma si pe mine ca nu sunt in stare. :blink:

 

 

nimeni nu te poate invata ce sa simti..trebuie sa vina din interior.daca ai reusit sa te cunosti indeajuns de bine cu siguranta stii cand sa pui punct sau cand sa lupti pentru ceva ce inca mai poti obtine.nu alerga dupa fluturi...in final vei realiza zadarnicia iar suferinta va fi mult mai lunga..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suferinta din dragoste pentru cineva ...poate sa schimbe unui om tot cursul vietii , IN BINE !!! Cu mine asa s-a intamplat ! Suferinta din iubire mi-a schimbat in bine viata , in totalitatea ei !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare cum reusesti sa fii asa de optimista ? Invata-ma si pe mine ca nu sunt in stare. :roll:

Doar tu te poti invata asta.

 

Suferinta din dragoste pentru cineva ...poate sa schimbe unui om tot cursul vietii , IN BINE !!! Cu mine asa s-a intamplat ! Suferinta din iubire mi-a schimbat in bine viata , in totalitatea ei !

Nu e adevarat, lupini. Nu suferinta te schimba (decat poate te face sa fii mai blazat), ci omul care a trecut prin viata ta isi lasa amprenta asupra sufletului tau.

Pe mine nu durerea pierderii lui m-a facut sa vad altfel viata, ci faptul ca pentru o anumita perioada a facut parte din viata mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar tu te poti invata asta.

 

 

Voi chiar ati luat de buna treaba cu invata-ma sa fiu optimist. :shifty:

 

bravo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E naspa este cand esti inselat fizic si iti sunt inselate toate asteptarile ,eforturile, iubirea si increderea si esti constient de asta dar tot suferi. Iti spui ca nu te merita si ca mai bine ca sa intamplat acum si nu mai tz, ca este asa si pe dincolo si astepti timpul sa treaca sa vindece rana.Suferinta nu este un castig, insa te poate ridica mai sus decat ai fost. Numai ca este destul de greu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost constieta de la inceput ca mesajul meu nu ofera prea multe amanunte, si poate fi confuz pentru unii. Ma bucur insa nespus ca "esenta" sa a fost sesizata. Simtindu-te pustiit la exterior, si simtind ca nu mai poti comunica decat cu propriul suflet, este dificil sa iesi din carapace si sa simti adierea vantului. In acelasi timp, confuzia nu-ti da libertatea exprimarii.

 

Nu, bilanturile de genul "cat ai primit/cat ai oferit" nu sunt domeniul meu de lucru la finalul unei relatii, si in nici un caz pe parcurs; nu era cazul meu descris; la final reflectez la ceea ce a ramas dupa, cu ce m-am "imbogatit" spiritual, intelectual (poate fi cazul), moral. De meritat, cred ca ne meritam numai pe noi insine cu adevarat- suntem ceea ce construim sa fim. Mi-a merit iubirea, atingerea (despre care spunea de fiecare data ca i-a lipsit), i-am meritat sarutul, tandretea si momentele care vor ramane numai ale noastre. Ceea ce nu am meritat a fost suferinta care poate involuntar a pricinuit-o. Pot spune ca inca ii admir acele calitati pe care le-a demonstrat si despre care, da, ma intreb daca au fost reale sau "construite". In acelasi timp, in toata aceasta perioada, i-am recunoscut rational defectele...

 

Suferinta cred ca poate fi un castig... atunci cand iti insusesti lectia... si redevii cel din-ainte, schimbat insa (este posibil)

Editat de sunshine_girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi chiar ati luat de buna treaba cu invata-ma sa fiu optimist. :giggle:

 

bravo

 

eu folosesc uneori ca antidot la pesimism muzica ... holly dolly song e super :resent:

 

 

Suferinta cred ca poate fi un castig... atunci cand iti insusesti lectia... si redevii cel din-ainte, schimbat insa (este posibil)

:-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi chiar ati luat de buna treaba cu invata-ma sa fiu optimist. :nea:

 

bravo

 

:flowers:

vezi, eu nu ti-am raspuns la intrebare...

deci mi-am dat seama ca era doar o gluma :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×