Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Iar imi veniti cu chestii care se lipesc pe corp si ziceti ca nu se stie cum? Poate nu stiti voi.. nici nu va bateti capu' sa aflati ca deh', e trendy sa vorbesti de "minuni", dade-dade te ia cineva drept profet.

 

 

Scientists Say Mr Magnet's Skin Sucks

 

Kuala Lumpur - Liew Thow Lin is not a 70-year-old human magnet, as appears the case when he hangs heavy metal objects from his bare chest, but he does have exceptional skin, Malaysian scientists have found.

 

Recent tests for magnetic and electrical fields around Liew, dubbed Mr Magnet by local media, who with various family members makes regular appearances in Malaysian newspaper pages looking like an impromptu hardware store display, proved negative. What caught Universiti Teknologi Malaysia (UTM) scientists' eyes instead was Liew's unusual skin, according to Wednesday's edition of The Star newspaper.

 

"His skin has a special suction effect that can help metal stick to it," the paper quoted UTM professor Mohamed Amin Alias as saying. "That's why his three sons and two grandchildren also have the 'magnetic-like' ability. They have his genes," he said after examining Liew in Ipoh, capital of the northwestern Peninsular Malaysian state of Perak.

 

The grandfather is reported to be able to carry 66 pounds attached via a chain to a metal plate against his chest.

 

Source: www.reuters.com 24 October 2001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vrajeala... pe discovery au testat Jacko skin (efectul de ventuze microscopic al pielii si a iesit negativ)

 

Ok sa admitem ceea ce spui tu e real si nu o dezinformare voita din presa (nu radeti) - tot e prea tare sa ai astfel de piele, nu ?

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrajeala? De ce n-ar fi vrajeala ce vezi tu pe Discovery? :jester: Aia mereu sunt in cautare de senzational.

La testul precedent a iesit ca au piele deosebita si el si rudele, deci probabil, numai probabil, ca discovery vroia sa faca un documentar pentru creduli :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit acum ceva timp despre un experiment cu copii indigo... din 5 copii care am fost catalogati ca fiind copii indigo..doar 1 s`a adeverit sa fie.. Au fost supusi la mai multe teste .. si doar unul din acei copii este un copil indigo.. ceilalti ..sa spunem asha.. au doar foarte multa imaginatie :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit acum ceva timp despre un experiment cu copii indigo... din 5 copii care am fost catalogati ca fiind copii indigo..doar 1 s`a adeverit sa fie.. Au fost supusi la mai multe teste .. si doar unul din acei copii este un copil indigo.. ceilalti ..sa spunem asha.. au doar foarte multa imaginatie :tease:

Ceea ce nu se intelege este ca e vorba de energie, se coloreaza aura in indigo la toti oamenii care isi folosesc chakra 6, deci cu totii putem fii indigo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceea ce nu se intelege este ca e vorba de energie, se coloreaza aura in indigo la toti oamenii care isi folosesc chakra 6, deci cu totii putem fii indigo.

da daca putem sa ridicam kundalini pana acolo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×