Sari la conținut
Forum Roportal
Sonny Daniel

Amant sau Iubit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragule , ma trec fiori cand citesc ce scrii.Tu vad ca ai avut marele noroc sa ti se spuna ca esti un amant si vei ramane asa.Eu insa nu am avut norocul asta si acum dupa ani de zile investiti si viata traita prin intermediul respectivei ma suna si-mi spune ca s-a terminat.LA TELEFON. Am iubit-o ca pe lumina ochilor mei si inca o iubesc dar nu mai este incredere.Nu ma pot intoarce la ea si ma rog sa raman asa.De inselat vei fii inselat daca asa e sa fie dar cel putin , daca alegi sa continui debandada asta a ta NU te indragosti , ceea ce nu poti controla.De aici vreau sa iti ridici un mare semn de intrebare insotit de unul al exclamarii.Stii cum e sa te simti abandonat , tradat , frustrat si nu in ultimul rand calcat in picioare ? Durerea e atat de mare incat iti vine sa te razbuni pe ea , pe persoana care odata iti spunea ca te iubeste vesnic dupa ce faceati dragoste si spunea ca nu va putea trai fara tine si tu chiar simteai si credeai lucrurile pe care ea ti le spunea.

 

 

Ai mare grija cate joci cu focul.

Editat de tomuch

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum dupa ani de zile investiti si viata traita prin intermediul respectivei ma suna si-mi spune ca s-a terminat.LA TELEFON.

Se pare că ai reuşit să devii agasant, iar după cum evoluezi pe acest topic, nu e de mirare că ai devenit agasant şi pentru ea. Care "ani de zile investiţi"? Tu ai impresia că asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Povestea mea:

Am 20 de ani si in ultimii ani am tot fost amant, nu am avut nici o iubita sub 20 de ani in afara de una de 18 ani care am fost 3 ore cu ea si 5 min de sex... Problema se pune pe ceea ce voi face in viitor... Ma tot gandesc ce sa fac, sa continui asa sau sa imi caut una de varsta mea? Parca cand sunt cu una frumoasa foc si casatorita pe deasupra ma excita la nebunie... Si imi place cand imi zice: Sunt casatorita, nu o sa avem nici odata o relatie serioasa si esti mai mic ca mine, dar imi place sa ies cu tine ca esti simpatic si ma distrez fain... uhhh... mor cand aud asta, voi ce ziceti? Sa las prostiile si sa ma gandesc la ceva serios? Ar fi super bine primita parerea voastra...

 

Pai, ce-ntelegi tu prin serios? Casatorie? De multe ori, nici relatiile intre ambele persoane necasatorite nu sfarsesc in casatorie. Asa ca... depinde ce-ti doresti... Daca te simti bine asa... Probabil ca nu tii neaparat sa se termine vreo relatie din astea in casatorie. Si poate ca-i mai simplu asa si mai sigur...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragule , ma trec fiori cand citesc ce scrii.Tu vad ca ai avut marele noroc sa ti se spuna ca esti un amant si vei ramane asa.Eu insa nu am avut norocul asta si acum dupa ani de zile investiti si viata traita prin intermediul respectivei ma suna si-mi spune ca s-a terminat.LA TELEFON. Am iubit-o ca pe lumina ochilor mei si inca o iubesc dar nu mai este incredere.Nu ma pot intoarce la ea si ma rog sa raman asa.De inselat vei fii inselat daca asa e sa fie dar cel putin , daca alegi sa continui debandada asta a ta NU te indragosti , ceea ce nu poti controla.De aici vreau sa iti ridici un mare semn de intrebare insotit de unul al exclamarii.Stii cum e sa te simti abandonat , tradat , frustrat si nu in ultimul rand calcat in picioare ? Durerea e atat de mare incat iti vine sa te razbuni pe ea , pe persoana care odata iti spunea ca te iubeste vesnic dupa ce faceati dragoste si spunea ca nu va putea trai fara tine si tu chiar simteai si credeai lucrurile pe care ea ti le spunea.

 

 

Ai mare grija cate joci cu focul.

adica cu alte cuvinte ai facut " business" ai trecut prin " cerere" si oferta"si acum ai ramas " gol" :bye: ... oare cind ai intrat in relatie erai " cunoscator de tine" sau atunci te descopereai prin ea??? :) ..... din cite scrii se pare ca " te descopereai" prin ea si aveai " sens" doar daca ea ti-l dadea...... si acum "te miri" de ce a plecat.... pai e simplu ..... ca nu aveai " stabilitate" ca persoana individuala....... ea era pentu tine un " paravan" in care tu te simteai bine...... ea lua decizii si tu ca sa nu o " superi" inghiteai " tot" crezind ca prin asta " o faci " pe ea sa fie atrasa..... ei bine ai invatat ca e " greseala" sa nu fi tu clar definit..... a iubi nu inseamna a raspunde doar da chiar daca tu simti ca e nu(si asta "arata" mai ales la femei ca nu esti sigur pe tine 8) )..... deci pe viitor analizeaza-te , descopera-te si asa sa intri intr-o relatie ca individ complet apoi vei gasi si partenera careia sa ii placa cine esti si nu ce pari ........ :D

multa iubire

Editat de the listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau un sot batran, cu bani, si pe care sa-l insel cu un tip, si el tot insurat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei au avut amante cat timp erau cu mine 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau un sot batran, cu bani, si pe care sa-l insel cu un tip, si el tot insurat.

 

Asta inseamna ca vrei un amant...dar,primul cum s-ar numi?Ca iubit parca nu s-ar potrivi....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta inseamna ca vrei un amant...dar,primul cum s-ar numi?Ca iubit parca nu s-ar potrivi....

 

sot batranel..a si zis fata,nu iubit..sot batranel..aaa si cu bani,obligat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi pare ciudat, eu tind sa-l cred.

Fratele meu mai mic (are 17 ani) trece prin aceleasi chestii. A avut o relatie de 1 an de la 15->16 ani si de cand a terminat cu aia s-a facut hairstylist, si cad fetele pe langa el ca mustele.

E o alta generatie, alta mancare de peste etc..

 

Sfatul meu pentru Sonny Daniel e : Fa ceea ce simti tu. Dragostea in ultima vreme nu e ce era mai demult. Bucura-te de ce ai !

Spor 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×