Sari la conținut
Forum Roportal
Sonny Daniel

Amant sau Iubit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mah, nu ma dadeam mare, ci cautam un raspuns la o intrebare... si sa sti ca l-am primit chiar dak tot eu am gandit raspunsul.. oricum merci tuturor pentru ajutor... distractie placuta in continuare...

Inca esti boboc la 21 de ani, sa te vad cand ajungi la vreo 28, 29, 30 de ani cand toata iubirea de langa tine incepe sa se descarce pe nervii si pe faptul ca vrei mai multe decat ai... desi eu iti doresc sa nu ti se intample astea.... sa ai o dragoste fara sfarsit...

Si acuma imi doresc mai mult decat am...cred ca fiecare isi doreste,dar eu sunt realista si incerc sa raman asa.Mersi penrtu urare,si fara suparare dar ma amuza incredibil ceea ce ai scris ,cam fabulat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E..acum nu te supara si tu .. dar cam fabulezi..in rest esti ok.. :lol:

 

Nu ma supar si nici nu fabulez, povestesc din intamplari petrecute... Desi aceste intamplari pe care le-am avut au fost distractii si acuma in ultima vreme a inceput ca totul sa se schimbe, ma tot gandesc, daca eu as fi in locul sotului ce as face? Merita sa fac un sacrificiu asa mare? Sa ma linistesc si sa incep si eu ceva serios? Desi mi frica sa incep acuma ceva serios si nu mi rusine sa o zic ca mi frica... Din cauza ca am multi prieteni cu care am vb si mi-au zis ca puteau sa se realizeze mai mult decat casatoriti, si nu vreau sa le iau din urma si sa ajung sa zic asa ceva, vreau ca atunci cand voi fi cu cineva si cred in ea si o iubesc si stiu ca ii si va fi amea pentru todeauna vreau sa am ceva sigur pentru asa ceva, sa fiu realizat, nu cer mult, ci o viata normala, sa am o casa a mea, sa am o masina a mea, sa imi pot permite sa am un copil si sa am cu ce il intretine si sa nu fie nevoit sa lucrez pentru a supravietui eu si pentru a tine familia mea, ci sa lucrez pentru un viitor a familiei mele si sa fie din placere fiinca degeaba lucrezi pentru a supravietuii daca nu o faci din placere, o singura data am lucreat pentru asa ceva si nu mai vreau niciodata... tot ceea ce lucrez eu ii din placere, si cu banii din placere optinuti ii arunc in placere atat pentru mine cat si pentru ele pentru ca facand ceea ce fac eu nu o fac numai pentru mine, o fac si pentru ele, prin faptul ca le implinesc un vis, o dorinta, o placere...

Editat de Sonny Daniel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok treci atunci peste frica si incearca ceva nou..nu o sa poti sa fi toata viata amant,daca nu-ti plce revi,nu te obliga nimeni sa te casatoresti,mai ai timp,distreazate ...incearca ceva nou nu ai cum sa sti cum este daca nu incerci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok treci atunci peste frica si incearca ceva nou..nu o sa poti sa fi toata viata amant,daca nu-ti plce revi,nu te obliga nimeni sa te casatoresti,mai ai timp,distreazate ...incearca ceva nou nu ai cum sa sti cum este daca nu incerci

 

La asta ma si gandeam dar sa nu crezi ca daca nu apare una sexy, frumoasa, buna, casatorita, o sa ratez aa ceva... nu... nu... nu... O sa merg cu o iubita ca nu mi greu sa fac una, si o tin cu ea dar pana nu ma "realizez" nici nu ma gandesc sa ma potolesc... chiar, misto idee mi-ai dat, nu am avut niodata o virgina... poate ar trebui sa vad cum ii... prima oara la tine cum a fost?... scuze, ar trebui sa intreb un baiat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu este deloc greu ce a ce spui tu .

Ca sa reusesti in viata iti trebuiesc 2 lucruri esentiale : vointa si scopul .

Se pare ca scopul al ai deja ,mai ramane vointa sa dai dovada ca o ai si vei reusi .Este precum in politica ,finante sau fizica ..depinde ce mijloace folosesti pentru a avea rezultatul ce te multumeste .

Si nu te mai gandi ..daca va fi sa te insele sotia te va insela ,daca nu ,nu .. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Povestea mea:

Am 20 de ani si in ultimii ani am tot fost amant, nu am avut nici o iubita sub 20 de ani in afara de una de 18 ani care am fost 3 ore cu ea si 5 min de sex... Problema se pune pe ceea ce voi face in viitor... Ma tot gandesc ce sa fac, sa continui asa sau sa imi caut una de varsta mea? Parca cand sunt cu una frumoasa foc si casatorita pe deasupra ma excita la nebunie... Si imi place cand imi zice: Sunt casatorita, nu o sa avem nici odata o relatie serioasa si esti mai mic ca mine, dar imi place sa ies cu tine ca esti simpatic si ma distrez fain... uhhh... mor cand aud asta, voi ce ziceti? Sa las prostiile si sa ma gandesc la ceva serios? Ar fi super bine primita parerea voastra...

Eu nu am prea inteles ceva. Ai fost amantul a exact cate femei casatorite? Le consideram pe astea la care adaugam iubitele necasatorite? Aveai relatii cu femei casatorite, care aveau mai putin de 20 de ani?

Parerea mea ar fi sa ne clarifici exact, este suuuuuuper interesanta povestea.

 

Deci, cate iubite necasatorite, cate amante casatorite, pune si numele lor! :yahoo:

 

Mi-ai adus aminte de o chestie misto, eram cu una, tot asa casatorita si normal sotu ei plecase in cursa, dar nu stiu din ce cauza sa anulat cursa si sa intors inapoi acasa, eu eram in chiloti si ea goala, primul fapt pe care l-am facut a fost sa sar pe geam afara si cum statea la etajul unu am cazut exact intr-un tufis... norocul meu a fost ca era geamu deschis si ca m-am ales doar cu cateva zgarieturi din cauza tufisului... dar orcum, vreau sa zic ca totu ii ok acuma ca nu am mai vb cu ea...

Eu cred ca tu nu iti aduci bine aminte , ea era in costum de Catwoman si tu in costum de Batman. Nu? :P

 

Din nou, fascinant, do tell more! Nu am ras de mult atat!

 

tot ceea ce lucrez eu ii din placere, si cu banii din placere optinuti ii arunc in placere atat pentru mine cat si pentru ele pentru ca facand ceea ce fac eu nu o fac numai pentru mine, o fac si pentru ele, prin faptul ca le implinesc un vis, o dorinta, o placere...

Sa inteleg asa: arunci banii obtinuti de la unele cu placere pe altele? :cheer: :yahoo:

Daca tot le implinesti toate alea-alea pune-le maica sa plateasca! Tarif in functie de varsta. Cere mai mult de la amantele sub 20 de ani.

 

La modul serios eu ti-as propune ca la 20 de ani sa te concentrezi in primul rand pe a face o cariera ( stii , asa faci toate alea-alea de care ai tu nevoie pentru a trai) , aici presupun ca deja esti student pe undeva. In al doilea rand femeile, indiferent ca ar fi de varsta ta, mai tinere sau mai batrane, merita respect.

 

La asta ma si gandeam dar sa nu crezi ca daca nu apare una sexy, frumoasa, buna, casatorita, o sa ratez aa ceva... nu... nu... nu... O sa merg cu o iubita ca nu mi greu sa fac una, si o tin cu ea dar pana nu ma "realizez" nici nu ma gandesc sa ma potolesc... chiar, misto idee mi-ai dat, nu am avut niodata o virgina... poate ar trebui sa vad cum ii... prima oara la tine cum a fost?... scuze, ar trebui sa intreb un baiat...

offtopic

Sa vezi ca astea virgine nu ar observa numeroasele greseli de ortografie! Topicul cu virginitatea lui e la sex-behavior.

ontopic

Femeile se au pentru ca simti ceva fata de ele, exista o anumita atractie ( nu am zis ca ar trebui sa le iei de nevasta) . Tu ar trebui sa mai cresti intai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu am prea inteles ceva. Ai fost amantul a exact cate femei casatorite? Le consideram pe astea la care adaugam iubitele necasatorite? Aveai relatii cu femei casatorite, care aveau mai putin de 20 de ani?

Parerea mea ar fi sa ne clarifici exact, este suuuuuuper interesanta povestea.

 

Deci, cate iubite necasatorite, cate amante casatorite, pune si numele lor! :flowers:

Eu cred ca tu nu iti aduci bine aminte , ea era in costum de Catwoman si tu in costum de Batman. Nu? :flowers:

 

Din nou, fascinant, do tell more! Nu am ras de mult atat!

Sa inteleg asa: arunci banii obtinuti de la unele cu placere pe altele? :flowers: :flowers:

Daca tot le implinesti toate alea-alea pune-le maica sa plateasca! Tarif in functie de varsta. Cere mai mult de la amantele sub 20 de ani.

 

La modul serios eu ti-as propune ca la 20 de ani sa te concentrezi in primul rand pe a face o cariera ( stii , asa faci toate alea-alea de care ai tu nevoie pentru a trai) , aici presupun ca deja esti student pe undeva. In al doilea rand femeile, indiferent ca ar fi de varsta ta, mai tinere sau mai batrane, merita respect.

offtopic

Sa vezi ca astea virgine nu ar observa numeroasele greseli de ortografie! Topicul cu virginitatea lui e la sex-behavior.

ontopic

Femeile se au pentru ca simti ceva fata de ele, exista o anumita atractie ( nu am zis ca ar trebui sa le iei de nevasta) . Tu ar trebui sa mai cresti intai.

 

Mah esti un dezastru... In primul rand nici una nu a avut sub 20 de ani si in al doile rand costumul de batman nu mi se potriveste, crede-ma ca l-am incercat o data... si mah... in legatura cu investitiile, tu ce faci? investesti acuma cand distractia ii mai mare? si nu iau bani de la altele, ele doar platesc cheltuili pe care eu nu m-as chinui cu ele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite,eu sunt cam senila si nu prea nteleg ce spui tu aici. :flowers:

Tu spui ca faci sex cu niste femei care platesc...ce? Friptura si berica de la restaurant? Pai bine draga,asa ieftin te vinzi tu? Sau doar atat valorezi? :flowers:

senila ..? :flowers: vrei sa ne jucam inpreuna ..? :blink:

ce spui.. ca am jucari frumoase ..stetoscoape ..baloane.. :friends: :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite,eu sunt cam senila si nu prea nteleg ce spui tu aici. :)

Tu spui ca faci sex cu niste femei care platesc...ce? Friptura si berica de la restaurant? Pai bine draga,asa ieftin te vinzi tu? Sau doar atat valorezi? :jester:

 

Draga, nu ma vand ca nu sunt de vanzare... Ma distrez impreuna cu ele... ii o diferenta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×