Sari la conținut
Forum Roportal
vesperala

lipseşte tupeul....? lipseşte

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cum debutează oare o relaţie c

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da' tu cum ai dedus ca e reciproc?..sau e asa o aventurare intr'un necunoscut care pare incitant?

on: as astepta....da' nu's io in masura sa dau sfaturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da' tu cum ai dedus ca e reciproc?..sau e asa o aventurare intr'un necunoscut care pare incitant?

on: as astepta....da' nu's io in masura sa dau sfaturi.

eu ziceam despre fiecare...nu neapărat despre mine... şi nu vorbesc despre de ce nu are altul tupeu să se apropie de voi, ci de ce nu aveţi voi tupeu uneori să vă apropiaţi de cineva... ce e drept, mi se

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu ziceam despre fiecare...nu neapărat despre mine... şi nu vorbesc despre de ce nu are altul tupeu să se apropie de voi, ci de ce nu aveţi voi tupeu uneori să vă apropiaţi de cineva... ce e drept, mi se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, da si da.

Exista o preconceptie sociala ca EL trebuie sa fie persoana care face primul pas... dar nu e chiar asa...

Extrovertitul trebuie sa fie cel ce initiaza... iar daca din intamplare ea e extrovetita... asta e... sa faca primul pas... sau in fine... sa vina atat de aproape de el incat primul pas din partea lui sa fie foarte foarte scurt :lol:

sunt de acord cu el :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista o preconceptie sociala ca EL trebuie sa fie persoana care face primul pas... dar nu e chiar asa...

Extrovertitul trebuie sa fie cel ce initiaza... iar daca din intamplare ea e extrovetita... asta e... sa faca primul pas... sau in fine... sa vina atat de aproape de el incat primul pas din partea lui sa fie foarte foarte scurt

Si cum faci sa stii ca lui ii placi? Uite, sa luam o situatie ipotetica.. Sa presupunem ca mie imi place de tine, Cutzule. Fara zambete, ca nu-s dualul lui socionic, deci n-am nici o sansa :scare:)

Dar am o gramada de temeri, daca nu-ti place de mine, daca sunt penibila, etc... (presupunand ca eu sunt extro-, da' nu-s) Ce-i de facut? Asteptam amandoi ca celalalt sa faca primul pas?! iesim la iarba verde in felul asta.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum faci sa stii ca lui ii placi? Uite, sa luam o situatie ipotetica.. Sa presupunem ca mie imi place de tine, Cutzule. Fara zambete, ca nu-s dualul lui socionic, deci n-am nici o sansa :scare:)

Dar am o gramada de temeri, daca nu-ti place de mine, daca sunt penibila, etc... (presupunand ca eu sunt extro-, da' nu-s) Ce-i de facut? Asteptam amandoi ca celalalt sa faca primul pas?! iesim la iarba verde in felul asta.

Ok... deci... tehnica e relativ simpla... te interesezi si incerci sa afli un domeniu de competenta al omului... apoi ceri ajutorul exact in domeniul respectiv... (fiecare se simte bine cand reuseste sa ajute pe cineva folosindu-si punctele tari).

In interactiunea ce urmeaza... urmaresti modul in care reactioneaza la tine... (la nevoie se repeta faza)

E imposibil ca in urma unei interactiuni mai indelungate persoana cealalta sa-si camufleze perfect simpatia (daca exista) ceva ceva tot transpira :lol: daca vezi ca incepe sa zambeasca mai ciudat sau incepe sa bata apropouri... :o: lucrurile-s clare.

La nevoie poti face o miscare indrazneata... si sa risti. Daca el nu te place si e om de calitate... te va refuza cu bun simt... daca el nu te place si e badaran.... eh... e mai deficile (mistouri & co.) dar... te consolezi cu gandul ca macar ai aflat din timp.

Cineva spunea ca viata asta ori e o aventura indrazneata ori nu e nimic... risca 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveam in liceu un cunoscut. In discoteca avea obiceiu` sa intrebe fata pe care o invita la dans, in primele momente.. "vrei sa fii prietena mea?" Si... de la caz la caz. Nu va spun ce replica avea pentru cele care-l refuzau.

Grobian umpiculet tipu`, da` mi-amintesc un suflet mare totusi la el.

El cam se grabea pe timpu` ala, adica stii..n-avea timp de curtat ,de alea alea. Doar avea 14-15-16 ani. Oare acum cum procedeaza :) ?!

Clar. Am dat in melancolie si-am uitat ce-am vrut sa zic :)).

Altadata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La nevoie poti face o miscare indrazneata... si sa risti. Daca el nu te place si e om de calitate... te va refuza cu bun simt... daca el nu te place si e badaran.... eh... e mai deficile (mistouri & co.) dar... te consolezi cu gandul ca macar ai aflat din timp.

Cineva spunea ca viata asta ori e o aventura indrazneata ori nu e nimic... risca

corect! si eu am patit ca am iesit de cateva ori, si inainte sa plece acasa am stat fata in fata cu ea si liniste totala. probabil astepta sa o sarut, eu in mintea mea "ma daca o sarut si se duce naibii totul?". insa acum tratam altfel problema :). adica tot sau nimic :)

 

 

Exista o preconceptie sociala ca EL trebuie sa fie persoana care face primul pas... dar nu e chiar asa...

Extrovertitul trebuie sa fie cel ce initiaza... iar daca din intamplare ea e extrovetita... asta e... sa faca primul pas... sau in fine... sa vina atat de aproape de el incat primul pas din partea lui sa fie foarte foarte scurt

- de acord.

 

e greu, insa trebuia luat inima in dinti si vorbit. cat sa tot asteptam? e, si daca totusi se soldeaza cu un esec ce are? 2 zile esti suparat/a dupa care treci mai departe!! orice sut in fund e un pas mai departe :good:

 

toate cele bune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×