Sari la conținut
Forum Roportal
anyutza

Vizita la ginecolog

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu una ma gandesc logic ca te-a durut in asa hal pentru ca intr-adevar ai o problema de sanatate.

crezi ca e normal ce-a spus tantea de lichidu ala?simplele chisturi ar fi fost suficiente ca la o atingere mai apasata sa zicem, sa-ti provoace asa dureri.

 

eu as zice sa mergi la un al doilea cabinet, sa eventual particular si sa povestesti simplu ce si cum si e foarte posibil sa te doara din nou. sa speram ca nu asa tare.

 

in urma cu 6 ani, doctorita ginecoloaga mi-a facut exact la fel: a apasat destul de viguros pe pantece, dar nu m-a durut foarte tare. si a determinat in felul asta evolutia exacta a sarcinii.

p-orma, cand a trebuit sa o si extraga am patit exact ca si tine, n-am putut suporta asemenea tortura. si a plecat singura. la sarcina ma refer. da de-atunci nici n-am mai pus picioru in vreun cabinet ginecologic.

aaaaa ba da.... dupa niste teste de sarcina. adevaru e ca nici n-am avut motiv. nici nu-mi doresc.

 

te inteleg ca e foarte, foarte naspa o asemenea treaba, dar in cazul tau trebuie sa cauti o rezolvare urgenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este indicat sa mergi la ginecolog cu cateva zile inainte de menstruatie? Multumesc

 

 

Depinde pentru ce te duci. Cel mai indicate este sa dai un telefon si sa le intrebi ca multi doctori sint simandicosi

la detalii.

Eu la care merg in State, mi-a dat o lista in mana din prima vizita cu regulile din cabinetul lui privat la care tine!!!

In caz de hemoragie care este urgenta, se merge direct la spital!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este indicat sa mergi la ginecolog cu cateva zile inainte de menstruatie?

Multumesc

Atat timp cat esti inainte de menstruatie, nu vad care ar fi problema..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se merge la jumatatea intervalului dintre menstre

asta e preferabil

mai ales daca urmeaza sa-ti recolteze secretie pt teste, analize.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×