Sari la conținut
Forum Roportal
anyutza

Vizita la ginecolog

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prima vizita la ginecolog am avut-o la varsta de 17 ani la o clinica particulara.Am fost foarte multumita de faptul cum te trateaza cei din clinicile particulare.Mai tarziu aveam sa ma intalnesc cu nesimtirea celor din spitale si policlinici de stat.Initial nu ar trebui sa doara,insa iti recomand sa stai cat mai relaxata caci daca stai incordata s-ar putea sa te deranjeze putin.Bine ar fi sa iti scrii de acasa intrebarile ce le ai pt.doctor pe o foaie,odata ajunsa acolo s-ar putea sa te rusinezi si sa le uiti.Mai mult ca sigur vei fi intrebata cand ai avut ultima data ciclu.Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si faza cu mersul cu mama .. cum e ? Pot merge cu o prietena ? Sau daca sunt minora si e prima vizita trebuie sa merg neaparat cu ea ?

Tu ce crezi, cam cum funcţionează serviciile medicale? :spiteful:

Dacă eşti victima unui accident rutier, de exemplu, sau dacă ţi se face rău la şcoală, crezi că nu primeşti asistenţă medicală dacă nu vii cu mama? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si faza cu mersul cu mama .. cum e ? Pot merge cu o prietena ? Sau daca sunt minora si e prima vizita trebuie sa merg neaparat cu ea ?

Eu am fost cu vreo 2 prietene minore la ginecolog fara sa fi fost nevoie de prezenta vreunui parinte.Din cate stiu insa iti trebuie trimiterea care o iei de la medicul de familie,asta in cazul in care te duci la stat.Pe langa trimitere iti mai trebuie si actul prin care sa dovedesti ca esti asigurata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost si eu prima oara la ginecolog! a fost lejer...dar doar sa uitat nu mi-a facut nici o lama sau ce am citit ca ati scris mai sus...si a spus ca sunt in regula...oare e suficient ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
azi am fost si eu prima oara la ginecolog! a fost lejer...dar doar sa uitat nu mi-a facut nici o lama sau ce am citit ca ati scris mai sus...si a spus ca sunt in regula...oare e suficient ?

Mai ales daca ti-ai inceput viata sexuala ar trebui o analiza mai profunda, o lama, sa verifice alte si alte boli pe care le poti lua

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

anki88_bn Trimis Jun 8 2007, 08:18 PM

azi am fost si eu prima oara la ginecolog! a fost lejer...dar doar sa uitat nu mi-a facut nici o lama sau ce am citit ca ati scris mai sus...si a spus ca sunt in regula...oare e suficient ?

 

C intrebari ti-a pus ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
azi am fost si eu prima oara la ginecolog! a fost lejer...dar doar sa uitat nu mi-a facut nici o lama sau ce am citit ca ati scris mai sus...si a spus ca sunt in regula...oare e suficient ?

 

 

Mda , depinde si unde s-a uitat. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!

As avea si eu o nelamurire. M-am hotarat sa imi fac pt prima data un control ginecologis si as vrea sa stiu cat de mult trebuie sa ma epilez. Total?? Multumesc mult!

 

 

De preferat! Adica da! :lol: Te-ai simti si tu mai in largul tau.

Editat de DAriaNA2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×