Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Extraterestrii... printre noi

Postări Recomandate

si cand va fi vremea ta? dupa ce vei muri, sau ce? ne vei bantui? aha! gata, stiu! nu vei muri. pt ca esti extraterestru! logic! atunci ce vei face? ma rog... astept. am destul timp... cred:-S auzi, daca tot esti extraterestru, zimi si mie cand o sa fie sfarsitul lumii, ca sa le inchizi gurile astora:))

Dragul meu crede-ma ca nu mai ai atata timp cat crezi tu. Iti doresc din toata inima sa te trezesti la timp :D

 

Cine spune ca extraterestrii sunt nemuritori? ;)

Cu totii suntem nemuritori, ca si spirit, de ce va confundati mereu cu trupul?

 

dar aştept cu nerăbdare mărturiile tale :> fie aici , fie pe privat ;)

Daca crezi in extraterestrii cred ca stii ca toate se vor intampla la timpul lor. Trebuie sa fii pregatit pentru a afla aceste lucruri. Eu nu vreau sa conving pe nimeni de nimic, is doar curioasa la reactiile voastre cand sunt spuse astfel de adevaruri. Nici eu nu-mi amintesc tot, dar stiu ca sunt de pe alta Planeta, alta Galaxie ... nu are rost sa intru in detalii. Stiu ca lumea este curioasa si vrea DOVEZI, dar mai intai trebuie sa merite. E usor, mereu cerem, Ii cerem Lui Dumnezeu sa ne dea raspunsuri si dovezi dar oare noi meritam? Ce facem pentru a fi pregatiti sa aflam aceste adevaruri?

 

da! ai dreptate! extraterestrii exista! dar de unde sa stiu eu ca sunt mai evoluati decat noi, sau, mai mult, ca pot lua forma omeneasca? au fost gasite niste organisme unicelulare anul trecut, care provin din spatiu. de la protozoare pana la fiinte superdezvoltate este o cale foaarte lunga! o rog pe fata-extraterestru sa ne contrazica:P

 

alergati dupa umbre si incercati sa prindeti aerul/fumul/vidul...

Din pacate cred ca toti sunt mai evoluati decat oamenii. Dar unii sunt indreptati inspre Rau, altii inspre Bine. Exista si cativa rau intentionati care vad ca vor sa corceasca oamenii cu de-ai lor ... dar exista si extraterestrii care s-au incarnat pe Terra tocmai pentru a ajuta, pentru a nu speria oamenii ... caci daca vor avea un chip ca ei, daca vor avea parinti, vor stii ce e durerea atunci oamenii ii vor crede mai degraba deoarece isi vor zice astia sunt ca si noi. Nici nu va inchipuiti cat sufera un astfel de spirit care a venit aici la incarnare ca sa ajute ... apoi au intervenit si greselile lui prins in acest trup si uite asa a ajuns la reincarnari succesive. Nici nu va inchipuiti acti incearca sa ajute si unii oameni mai sunt si zeflemitori!

 

cu ce sa ajuti?cum?daca esti ceea ce spui ca esti atunci ar trebui cred eu sa fii pe faza ca am inteles ca incep sa caute...prctic cu totii suntem extra dar nu stiu in ce masura ne poti ajuta...acu serios nu cer dovezi sau chestii trestii ci doar iti spun bun venit pe TERRA printre TERRANI nici marele A nu ne a vrut...atunci cine ne vrea?

O sa vezi la timpul potrivit cum vor fi ajutati oamenii, de fapt ce mai SUNT deja ajutati. Cu cat vin mai multe spirite superioare si pline de lumina cu atat ajuta Planeta asta prin energia lor pozitiva. NU vedeti multe, pentru voi viata continua asa cum o stiati ... dar multi se sacrifica pentru asta. Multumesc de primire ... sunt de mii de ani pe Terra, de la inceputuri cand inca erau doar cativa bastinasi aici ...

 

Cineva care are nevoie de...ceva! :) Dar ce?

:nea: Ce avem noi si ei,nu?

De ce ei isi pot aminti vietile anterioare iar noi,nu?

Nu ca au nevoie de oameni au venit sa-i ajute sa nu se autodistruga si asta din iubire, dar se pare ca oamenii nu mai stiu ce este asta si cred ca ei sunt tare speciali de li acorda atata atentie. Cat despre cei care isi amintesc de vieti anterioare ... de ce? Pentru ca au luptat pentru asta, au evoluat, s-au schimbat nu au asteptat sa le pice totul in tava. Cum credeti ca veti primi ceva fara sa meritati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate cred ca toti sunt mai evoluati decat oamenii. Dar unii sunt indreptati inspre Rau, altii inspre Bine. Exista si cativa rau intentionati care vad ca vor sa corceasca oamenii cu de-ai lor ... dar exista si extraterestrii care s-au incarnat pe Terra tocmai pentru a ajuta, pentru a nu speria oamenii ... caci daca vor avea un chip ca ei, daca vor avea parinti, vor stii ce e durerea atunci oamenii ii vor crede mai degraba deoarece isi vor zice astia sunt ca si noi. Nici nu va inchipuiti cat sufera un astfel de spirit care a venit aici la incarnare ca sa ajute ... apoi au intervenit si greselile lui prins in acest trup si uite asa a ajuns la reincarnari succesive. Nici nu va inchipuiti acti incearca sa ajute si unii oameni mai sunt si zeflemitori!

 

... :D :) :)

 

cata logica... :D :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai eu nu-s extraterestru si tot imi suna cunoscut ce spui :D

 

sau poate sunt si nu stiu eu ? :D

 

extraterestrii incarnati isi pastreaza amintirile/contiinta in viata pamanteana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai eu nu-s extraterestru si tot imi suna cunoscut ce spui :D

 

sau poate sunt si nu stiu eu ? :)

 

extraterestrii incarnati isi pastreaza amintirile/contiinta in viata pamanteana?

asta simt si eu...prea multe chestii si intamplari si asa numitele deja vu-uri,prea multe predictii etc etc etc :D :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DACA-->ATUNCI

daca suntem a opta generatie de vietuitoare pe TERRA atunci ar fi ceva logic ca si noi sa retraim evenimentele biblice cum ar fi ala cu uriasii atunci cand ingerii s au contopit cu fiicele pamantenilor si au dat nastere uriasilor sau din cate am inteles ARIENI ultimul a fost GOLIAT dupa parerea mea...asa si acum de ce nu ar fi posibila aceesi chestie? :o: mari comandanti si altii din domeniul conducerii fortelor militare spuneau si spun ca:"o cetate o dobori din interior spre exterior"dap.cate cazuri de gradul 3-sau chiar 4 nu au fost raportate...eu cred ca e un (o)transformare genetica :doh: e pe cale sa se intamplen o treapta ce nu poate fi asteptata a fi urcata,transformarea e brusca parca e chiar fortata :jester: de ce e parca fortata pt ca dupa parerea mea multi F multi oameni nu prea inteleg sau este peste puterea lor de cunoastere si alta dovada e ca e diferenta prea mare cu toate caile de comunicare si etc etc etc totusi exista oameni foarte primitivi si altii care s f f f evoluati fie din punctul de vedere spiritual fie prin cel intelectual,dispar masele si apare individul,unicat in foorma si gandire,simboluri care nu au fost intelese mai demult azi insa sunt privite cu ochii mintii ,ai cunoasterii.DACA a fost--->ATUNCI de ce nu ar fi ?cum am mai spus PRINCIPIILE RAMAN forma dispare :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai eu nu-s extraterestru si tot imi suna cunoscut ce spui :jester:

 

sau poate sunt si nu stiu eu ? :crazy:

 

extraterestrii incarnati isi pastreaza amintirile/contiinta in viata pamanteana?

Eeste posibil sa fii si tu de pe alta planeta, alta galaxie ... cine stie?! Deschide-ti inima si vei afla. Eu de mica am stiut ca nu sunt de aici, desi nu-mi aminteam nimic ... Deci nu e obligatoriu sa-ti pastrezi amintirile intacte, acestea vor revenii cand vei fii pregatita sa afli adevarul. Pana una alta VEI SIMTI ... dar vezi tu de nenumarate ori negam ce simtim doar pentru ca ni se par nebunii sau pentru ca majoritatea ne va crede nebuni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eeste posibil sa fii si tu de pe alta planeta, alta galaxie ... cine stie?! Deschide-ti inima si vei afla. Eu de mica am stiut ca nu sunt de aici, desi nu-mi aminteam nimic ... Deci nu e obligatoriu sa-ti pastrezi amintirile intacte, acestea vor revenii cand vei fii pregatita sa afli adevarul. Pana una alta VEI SIMTI ... dar vezi tu de nenumarate ori negam ce simtim doar pentru ca ni se par nebunii sau pentru ca majoritatea ne va crede nebuni!

Si de pe unde din univers zici ca esti? Eu sunt de pe Vega...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si de pe unde din univers zici ca esti? Eu sunt de pe Vega...

S-ar parea ca ii zicea planetei Om, insa de asta nu sunt inca sigura si nu am detalii despre localizarea ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

duudes!!! :shout: daca am vise ciudate si de multe ori 'visez cu ochii deschisi' si in visele mele apar exact aceleasi personaje din visul trecut si am o alta viata in vis care se continua inseamna ca sunt si eu extraterestru? :) you're funny! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-ar parea ca ii zicea planetei Om, insa de asta nu sunt inca sigura si nu am detalii despre localizarea ei.

.....si io sunt din constelatia carul mare... :yahoo: e bine? sau sa caut alta? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×