Sari la conținut
Forum Roportal
tahionic

Serious Sam 2

Postări Recomandate

la-am terminat aseara ... pot sa zic ca m-a impresionat placut. Initial ma asteptam sa fie un joc lipsit de varietate (poate si findca ocupa 'doar' 6-700 MB in varianta full). Sunt insa o gramada de nivele, nivelele nu sunt foarte detaliate dar au multe elemente arhitecturale deosebite.

Grafica este excelenta, comparabila cu UT2003 (doar ca am reusit sa-la joc binisor pe un Voodoo3), nota discordanta facand doar geometria simpla (uneori) si deja obisnuitele clipping-uri. Castiga insa prin efecte atmosferice, teme coloristice bine alese ... se vede ca e mana unui artist.

 

Gameplay-ul nu e deosebit ... trebuie sa omori cam tot ce misca, quest-uri simple. E un joc de jucat dupa ce vii obosit de la lucru si vrei sa te descarci :( Alterneaza zone inghesuite/intunecate cu zone largi (campuri) si curti interioare.

 

Ce m-a surprins a fost insa abundenta de secrete ... si plasarea lor. Din cele 95 de secrete din tot jocul am gasit aproape 50 (in general gasesc peste 90%).

 

Si sa nu uit, cut-scene-urile dau culoare jocului si sunt bine realizate. Plus vocea lui Sam ce intervine din cand in cand - aduce aminte de Ducae3D.

 

Oricum...nu cred ca la-as mai juca o data, dar pentru retea e iarasi destul de bun.

Jocul zic ca e destul de bun; probabil ii lipseste mediatizarea de care au beneficiat doom3 si hl2.

Astept si parerile voastre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu-mi place. Mai joc de nevoie. :)

'Scumpicaa poti sa incerci sa iei jocul de pe DC++. Jocuri asa de mari nu prea ai sa gasesti de pe net.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

serious sam bate la fund multe jocuri care au parte de mai multa reclama...

a aparut si serious sam 2 - gold iar de curand tot echipa de realizare de la sam a facut un nou joc asemanator : nitro family

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici mie nu-mi place. Mai joc de nevoie. :)

'Scumpika poti sa incerci sa iei jocul de pe DC++. Jocuri asa de mari nu prea ai sa gasesti de pe net.

ce vorbesti?ai auzit de torrente.si in plus trage mai repede asa de pe torrente decat pe odc si restul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×