Sari la conținut
Forum Roportal
lumaca

o mai iubeste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e simplu de zis... subiectul "fosta" as putea sa-l abordez... dar subiectul "de ce pastrezi codul ala ca subiect" nu... pentru ca am aflat intamplator si n-ar fi trebuit sa aflu niciodata

 

 

Dar de ce nu ar fi trebuit sa afli niciodata?Ce e atat de secret?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo,de cat timp sunteti impreuna?

 

Ca daca sunteti de mai bine de 6 luni,pai...scuze,dar in 6 luni iti cam dai seama de sentimentele tale,si daca nu e in stare sa iti spuna"te iubesc",atunci mai bine las-l,ca dragostea ori e,ori nu e,nu vine in timp.

 

Cat despre subiectul "tabu",ia-ti inima in dinti si da cartile pe fata:o iubesti?nu.bun,atuci,de ce mai pastrezi legatura,sau de ce mai folosesti aia?spune-i exact ce te deranjeaza,caci daca nu o faci acum .nu o sa ai curajul sa o faci niciodata.

Intr-o relatie trebuie sa existe sinceritate.Fiecare trebuie sa isi spuna parerea,sa zica ce vrea si cum vrea,ca daca tot tii in tine o anumita problema,mai tarziu o sa inceapa sa apara si frustrarile,si mai apoi si certuri..si veti avea amandoi de suferit.

Daca te iubeste,nu este nici o problema,puteti vorbi despre orice...daca nu,mai bine orienteaza-te spre alte lucruri..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai,dar de ce accepti sa tina legatura cu fostele ?

Daca este cu tine,atunci traieste in prezent.Daca nu se poate rupe de trecut,atunci lasa'l si vezi-ti de viitorul tau.

Tu tii legatura cu fostii tai ? Ce ar fi sa incepi si tu sa faci asta?

Unui om ii poti arata greselile,doar procedand ca si el !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamneeeeeeee, da' bune sfaturi ii mai dati fetei!!! Cum adica sa nu mai tina legatura cu fostii/fostele? Daca nu au fost probleme la despartire, n-o sa le creeze acum ca are o iubita noua!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doamneeeeeeee, da' bune sfaturi ii mai dati fetei!!! Cum adica sa nu mai tina legatura cu fostii/fostele? Daca nu au fost probleme la despartire, n-o sa le creeze acum ca are o iubita noua!

 

Fara suparare ,aici nu e vorba despre problemele pe care i le-ar putea crea fosta,ci despre sentimentele lui...si in momentul in care el simte nevoia sa mai pastreze legatura cu "fosta",apar si o multime de alte intrebari.Tu mai simti nevoia sa pastrezi legatura vu fostii?Eu nu;mie persoana de langa mine imi este deajuns.

 

(este doar parerea mea,sper sa nu se simta nimeni ofensat)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fara suparare ,aici nu e vorba despre problemele pe care i le-ar putea crea fosta,ci despre sentimentele lui...si in momentul in care el simte nevoia sa mai pastreze legatura cu "fosta",apar si o multime de alte intrebari.Tu mai simti nevoia sa pastrezi legatura vu fostii?Eu nu;mie persoana de langa mine imi este deajuns.

 

(este doar parerea mea,sper sa nu se simta nimeni ofensat)

pai ... daca-i doar parerea ta, de ce-ar trebui sa o imbratisam cu totii ? :)

ideea este ca fiecare are propia personalitate pe care si-o manifesta cu liberul arbitru asa cum doreste :D

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.Tu mai simti nevoia sa pastrezi legatura vu fostii?Eu nu;mie persoana de langa mine imi este deajuns.

Aşa ar trebui să fie ... :) Dar uneori nu poţi spune "nu", atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai ... daca-i doar parerea ta, de ce-ar trebui sa o imbratisam cu totii ? :)

ideea este ca fiecare are propia personalitate pe care si-o manifesta cu liberul arbitru asa cum doreste :D

 

 

...mmm,si cum ai ajuns tu la concluzia ca "ar trebui sa imbratisezi parerea mea?"(ultma precizare am facut-o din amabilitate si tocmai ca sa nu apara anumite discutii fara rost)

 

...si da ai dreptate ,fiecare are propria lui personalitate,noi aici incercam doar sa ne spunem punctul nostru de vedere.

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×