Sari la conținut
Forum Roportal
lumaca

o mai iubeste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

parerea mea: daca mai tine legatura cu fosta inseamna ca nu a reusit sa incheie toate socotelile sufletesti cu ea> Punct

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi s-a intamplat ca un ex sa-mi faca adevarate marturisiri legate de fosta si chiar a recunoscut ca el mai tinea la respectiva.Nu e tocmai placut.Bine ca eram la inceputul relatiei!

 

 

Din cauza anumitor principii pe care le am si peste care nu pot sa trec,eu cred ca i-as fi raspuns ceva de genul:"daca mai tii la ea,ce cauti aici?Caut-o si fiti fericiti pana la adanci batraneti"

Eu nu sunt pentru:"incepi o relatie ca sa uiti o alta"(as fi pus punct relatiei chiar dupa ce mi-ar fi marturisit ca inca tine la fosta)

Editat de Dark_Dragon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi spusese ca are nevoie de timp pt a o uita si poate eu il ajut sa treaca peste.Initial am acceptat,dupa care mi-am dat seama ca fac o mare prostie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deznodamant... dupa 4 luni (fara 3 zile :yahoo:) )....

 

da, crede ca inca o mai iubeste... nu stie sigur.... daca ar avea ocazia nu stie daca s-ar intoarce la ea... e debusolat...

 

tine f mult la mine dar nu stie daca pe mine ma iubeste... e debusolat... nu stie de ce nu ma iubeste cum as merita... si nu, nu e dispus sa ma piarda... pentru ca ii e bine numai cand e cu mine... dar el incearca sa-si clarifice lucrurile... si-i pare rau ca eu sufar... pentru ca n-ar fi vrut sa ma faca sa plang...

 

eu... il iubesc, dar ma simt sfaramata... nu stiu daca am sa trec peste... incerc sa incerc... si poate voi putea sa ii acord vreo 2 saptamani sa isi clarifice sentimentele... dar mira-m-ar sa rezist atat... si daca nu se lamureste cat timp mai pot eu sa suport situatia... il lamureste viata... pentru ca am sa fac un pas inainte si am sa-l las cu trecutul lui...eu viata o traiesc intre prezent si viitor... trecutul e trecut si nu ma intorc... niciodata...

 

oricum, daca se lamureste in timp util si vrea sa ramana cu mine, fosta trebuie sa dispara!.... din mailuri, din toate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu va fi asa de usor

Eu cred ca oricum s-a inceput cu stangul relatia dintre voi si ea, fosta, va fi mereu ca un zid intre voi. Sa dea Domnul sa nu fie asa si sa fii fericita cu el. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca stiu ca partenerul ar putea fi deranjat de actiunile mele,refuz cu cea mai mare placere o persoana din trecut,la urma urmei ce ma mai leaga de ea??Eu merg pe principiul "altuia nu-i face ce tie nu-ti place".Inainte sa fac ceva,ma gandesc daca mie mi-ar face placere sa mi se faca acel lucru.Cand iubesti,fericirea celui de langa tine este pe primul plan...si apoi restul.

Mai depinde şi de intensitatea comparată a relaţiilor. Dacă precedenta a fost "incendiară" iar actuala e liniştită, nu va fi prea uşor să o uiţi. Dar dacă e invers, dacă actuala relaţie e foarte intensă iar precedenta a fost cam "fadă", nu vei avea nici o problemă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai depinde şi de intensitatea comparată a relaţiilor. Dacă precedenta a fost "incendiară" iar actuala e liniştită, nu va fi prea uşor să o uiţi. Dar dacă e invers, dacă actuala relaţie e foarte intensă iar precedenta a fost cam "fadă", nu vei avea nici o problemă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi chiar nu ati ramas prieteni cu nici un/(o) fost(a)? Mie mi se pare un lucru cat se poate de firesc si fara conotatii sexuale.

Daca nu ai dovezi clare (mai mult decat niste mesaje codate?!) nu vad motive de ingrijorare si doar tu singura iti faci viata mai grea.

"Fara conotatii sexuale".....eu cred (si dupa ce zic asta astept ca toti barbatii sa arunce cu pietre :yahoo: ) ca majoritatea femeilor pot ramane in relatii bune cu fostii, fara sa ca relatia sa aiba "conotatii sexuale". In cazul barbatilor nu-i asa simplu, pentru ca multi dintre ei ar accepta o partida cu fosta in anumite conditii.

Parerea mea, nu dati prea tare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai depinde şi de intensitatea comparată a relaţiilor. Dacă precedenta a fost "incendiară" iar actuala e liniştită, nu va fi prea uşor să o uiţi. Dar dacă e invers, dacă actuala relaţie e foarte intensă iar precedenta a fost cam "fadă", nu vei avea nici o problemă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Detaliaza "incendiar" si "fad".

Dacă te cerţi două ore cu prietena, pe o bancă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×