Sari la conținut
Forum Roportal
Soimos

Pactul cu Satana

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu ai fost cumva nascut pe blocul motor si conceput de o pereche de supapae de a iesit asa istet? Proababil ca lungimea textului nu iti perminte o aprofundare cat de cat, asa ca ce nu intelegi mai bine respecti sau nu vorbesti.

lol culmea,ca numai la voi astia care citati din biblie si va pretindeti crestini citim expresii de genul asta, sau pentru diversitate mai bagati si cate un: sa va arda iadu, satana sunteti voi sau alte cuvinte cu conotatii violente. De ce ii sugerezi sa se impuste, iti este frica cumva ca poate ai concurenti la viata de apoi?

 

bai DARKNESS du te n lumea ta si nu te mai baga n zeama ca O.B.-ul .Esti scafandru ? N am chef sa discut cu tine , capisci ? asa ca nu mai posta tu la mesajele mele ...eu discut cu dicovici si cu kamikazele de soimos desi cu ala nu se poate discuta pt ca e ca si cum ai urla intr o peshtera vasta .......! :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bai DARKNESS du te n lumea ta si nu te mai baga n zeama ca O.B.-ul .Esti scafandru ? N am chef sa discut cu tine , capisci ? asa ca nu mai posta tu la mesajele mele ...eu discut cu dicovici si cu kamikazele de soimos desi cu ala nu se poate discuta pt ca e ca si cum ai urla intr o peshtera vasta .......! :friends:

 

Incearca ca in loc sa urli de unul singur prin pestera ... sa articulezi si tu o fraza cat de cat logica izvorata din mintea ta si nu din scoartele unei carti ptr semiprimitivi!

 

In plus de asta exprimarea atat de aleasa ne dovedeste obiectul inaltei spiritualitatea care te preocupa (OB, zeama dute-n ..etc)

Ma rog daca asa sunt invataturile lui Isus Lucifer avem o dovada in plus a ceea ce inseamna pactul cu satana!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca ca in loc sa urli de unul singur prin pestera ... sa articulezi si tu o fraza cat de cat logica izvorata din mintea ta si nu din scoartele unei carti ptr semiprimitivi!

 

In plus de asta exprimarea atat de aleasa ne dovedeste obiectul inaltei spiritualitatea care te preocupa (OB, zeama dute-n ..etc)

Ma rog daca asa sunt invataturile lui Isus Lucifer avem o dovada in plus a ceea ce inseamna pactul cu satana!

 

HAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAH :)) :yahoo: :P :friends:

 

N ai scoala cit am eu vacantza ...soimos :jester: ...asa ca n are sens sa incep un dialog civilizat cu tine deoarece ti am explicat ca e ca si cum ash urla ntr o peshtera vasta .Dar tare mi ar placea sa ti demonstrez tzie si altora de pe aici ..ca NU EXISTA RAUL ! :yahoo: ;) :cry: : :yes: Minka 'te'ar nenea de Poloponez ! mmmmmmmmmm....... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca topicul acesta e un loc in care fiecare incearca sa demonstreze ca pactul lui este mai avantajos si de aceea ar fi mai valoros la un eventual transfer? Ori o fi numai lauda in van, sa nu spuneti ca ati trait degeaba?

Astept pana veti avea suficient de multi "bani" sa reziliati contractul :friends: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
HAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAH :)) :yahoo: :P :friends:

 

N ai scoala cit am eu vacantza ...soimos :jester: ...asa ca n are sens sa incep un dialog civilizat cu tine deoarece ti am explicat ca e ca si cum ash urla ntr o peshtera vasta .Dar tare mi ar placea sa ti demonstrez tzie si altora de pe aici ..ca NU EXISTA RAUL ! :yahoo: ;) :cry: : :yes: Minka 'te'ar nenea de Poloponez ! mmmmmmmmmm....... ;)

Faptul ca te lauzi dovedeste de fapt ca nu esti decat un piticutz de gradina.... si pe astia nu ii bag in seama!

Aici in lumea normala lauda PUTE!

Asta nu stiai?

.... Veezi daca ti-ai frecat pe degeaba coatele pe banii mamitii in scoli si nu ai nvatat nimic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faptul ca te lauzi dovedeste de fapt ca nu esti decat un piticutz de gradina.... si pe astia nu ii bag in seama!

Aici in lumea normala lauda PUTE!

Asta nu stiai?

.... Veezi daca ti-ai frecat pe degeaba coatele pe banii mamitii in scoli si nu ai nvatat nimic!

 

Repet : IMPUSHCA TE ! :P)))) :friends: :jester: :cry: :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Repet : IMPUSHCA TE ! ;))))) :friends: :jester: :cry: :yes:

 

Pentru asta ar trebui sa am mintea ta ...sau sa fac un pact cu satana si sa ma pocaiesc! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru asta ar trebui sa am mintea ta ...sau sa fac un pact cu satana si sa ma pocaiesc! :stars:

 

Aaaa...n ai facut pactul deja ? Eu credeam ca l ai facut demult .Tu in afara de a l face pe Isus - chiar Satan ..mai postezi altceva pe forumul asta ? Chiar nu ai o limita de bun simtz sa mai iei si o pauza debitind bineinteles alte timpenii ? Pai ti a zis unul , 2 , 3, 4, ti a zis moderatorul darklight , te a avertizat da ' mai du te frate si fa ti o l - - a daca chiar nu te mai poti controla si din mintea ta iese aceeasi idee si acelasi fix . Ai spus o data , te am inteles , ai spus a doua oara , am retinut ...da ' esti blocat ???In momentul in care ti spune un cretin ca mine asta ...nu i nimic , dar in momentul cind iti spune tot forumul du te frate si mai gindeste te in legatura cu sugestia mea .( IMPUSHKA TE ). :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te a avertizat da ' mai du te frate si fa ti o l - -

 

Te las sa tio faci tu in locul meu ...asa ca la manastire ...eu ne fiind religios nu am experienta trasului!

retinut ...da ' esti blocat ???

 

Evident ca sunt blocat ca asa imi convine!

Cei blocati in Isus Dumnezeu adevarat, sfanta treime si mantuire nu sunt tot blocati ca mine?

Ei de ce au dreptul sa isi repete aberatia si eu nu?

 

Asa ca sa iti fie clar (macar de acum inainte ... ) cand unii ca tine psteaza de pe pozitia blocata a temelor mai sus aratate ...se vor lovi neaparat de blocajul meu .... indiferent daca este a una mie oara ...ca raspuns la una mie prostii religioase!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce L-as uri pe Hristos? :stars: oricum, in sfarsit, mai sunt si oameni pe-aici.o sa iti urmez sfaturile, eu nu stiu prea multe dar ma ajut de logica

scuze dar cred ca esti dus rau cu pluta

Poate ai observat ca l-am tot intrebat pe soimos ce intelege prin religie. Teoretic, procesual sau cum vrei sa o iei, amesteci mai multe NIVELE ale capacitatii oamenilor de a procesa informatia. Religia este un stadiu iar nazismul si alte prostii sunt niste filozofii, un alt stadiu cu totul diferit al capacitatii oamenilor de a procesa informatii(in domeniul organizarilor sociale). In schimb, religia tine de credinta, si asta era tot ce trebuia sa intelegi. Partea cu cazanul cu smoala probabil ti-a ramas intiparita in memorie din copilarie, a fost o parte din socializarea ta, si tine de tine modul in care iti indrepti sau iti modelezi propria devenire (sau propria credinta).

Un partid ca ala care te conduce pe tine si te face sa evoluezi poate avea o doctrina(si ar trebui sa aiba la baza o teorie stiintifica, pe care ati tot laudat-o pana acum, dar nu stiti cu ce se mananca). Dar religia, frate, are la baza credinta si dogma (as far as i am concerned)

Procesual, exhaustiv cadoc,filozofal , religios,etc,etc, eu am spus STIRCT ca RELIGIA CRESTINA, crestinismul este pe primul loc la numarul de victime,cu mult inaintea NAZISMULUI si COMUNISMULUI , cu atat mai mult ca era/este o credinta ....bazata pe iubire (se spune )ar fi trebuit sa nu fie campioana la numarul de crime !

Ar fi fost frumos din partea ta daca mi-ai fi raspuns la subiect , de teoria cu religia care tine de credinta.......(.m-ai luminat , mersi eu care credeam ca religia tine de siretul de la pantof ) si filozofia care-i procesata informational si ce trebuia eu sa inteleg ,multumesc dar am de la cine lua lectii,nu te irosii aici te vede lumea !

 

Aaaa...n ai facut pactul deja ? Eu credeam ca l ai facut demult .Tu in afara de a l face pe Isus - chiar Satan ..mai postezi altceva pe forumul asta ? Chiar nu ai o limita de bun simtz sa mai iei si o pauza debitind bineinteles alte timpenii ? Pai ti a zis unul , 2 , 3, 4, ti a zis moderatorul darklight , te a avertizat da ' mai du te frate si fa ti o l - - a daca chiar nu te mai poti controla si din mintea ta iese aceeasi idee si acelasi fix . Ai spus o data , te am inteles , ai spus a doua oara , am retinut ...da ' esti blocat ???In momentul in care ti spune un cretin ca mine asta ...nu i nimic , dar in momentul cind iti spune tot forumul du te frate si mai gindeste te in legatura cu sugestia mea .( IMPUSHKA TE ). :stars:

Stimabile ne spui si noua ce iseamna pt tine bun simt ???????????

 

LEO PATRICK---------''N-AI tu scoala cata vacantza am eu ...'''

 

Cred ca s-ar putea sa ai dreptate ,ai fost intr-o vacanta continua si probabil nici acum nu s-a terminat vacantza pt tine , distractie placuta in continuare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×