Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:doh: cat sadism se ascunde in voi

Recunosc, tantarii ii plezneam si eu, dar acus am plase la ferestre :- ...dar de restul: muste, paienjeni, gandaci, imi e scarba, ii omor cu spray :crazy:

 

Sa omor, nu cred ca as putea face asta vreodata, detest sangele, nici un animal nu pot lovi :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmm.Sa ne gandim mai tarziu la asta .

Propun altceva : ati vazut Dogville?Ce ai simtit la final ?

:doh:

nimic ?

foame ?

necesitati fiziologice de la prea multa bere ?

:focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai cum sa iti mai spun dac vorbesc serios sau nu ..daca tu m-ai si etichetat.. :doh: ..Ce a ce nu intelegi tu este caci .."crima" nu inseamna durere ,inseamna dominare ,ca asociem teama cu durerea asta este altceva ..

Deci nu te poti uita in oglinda si studia reactiile privind frica ..caci ea nu iti este indusa de nimic.De aceia este interesant de studiat nu atat motivul celor ce savirsesc aceste fapte ,voit sau intamplator caci ele pot fi infinite in cazul celor ce o fac premeditat .Faptul ce anume vor face dupa aceia este interesant ,acceptarea sau negarea faptei ,frustrarile si complexele ce urmeaza exprimate in comportamentul lor zilnic .

De fapt vei observa si pe acest forum, tendinta de dominare prin textualizare a unor indivizi ce creaza arhietipuri abstracte , din dorinta de a inspira teama si domina intelectual.Aceste stari fiind de fapt refularile lor venind din subconstientul marcat de angoasa zilnica ,ce se accentueaza in lipsa trairi unei vieti active.

Apoi toate acestea decelate ,la un individ cu inclinatii sociopate va duce invariabil la ...crima.; care se naste tot din...teama abstracta.

Ia arunca tu un ochi pe textul citat de mine si postat de tine ca sa vezi ce ai scris acolo.Cum imi spui tu mie ca nu inseamna durere?Pai prin metodele expuse de tine acolo durerea este cea cautata de dominator-criminal- iar satisfactia aparuta in urma mortii nu se datoreaza atat "scurgerii vietii" din trupul celui chinuit ci mai degraba startului pe care il ia crminalul in cautarea urmatoarei victime.

Punctul 2.Citeste mai atent inainte sa dai un raspuns.Eu nu am spus sa te uiti in oglinda daca vrei sa observi frica ci durerea.Normal ca durerea provocata voluntar nu este precedata de frica insa efect asupra trupului are iar daca este de durata va avea si asupra psihicului.Nu ai idee cum sa faci asta?Sunt destule fete ce au postat aici -poate chiar cea care a deschis topicul- care sunt sigur ca te ar ajuta bucuroase, fie cu o idee fie cu participarea fizica la eveniment.

Punct 3.Am urmarit si partea cu dominare iar descrierea individului "ce creaza arhi..." ti se potriveste perfect.Nu a fost nevoie sa ti citesc mai mult de 3 posturi pentru a mi da seama de asta.Modul in care ai incercat sa o pui la punct pe "angel of pain" in "ignoranta=durere?" e de-a dreptul jenant-tipic masculin- si totodata patetic prin esecul lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia arunca tu un ochi pe textul citat de mine si postat de tine ca sa vezi ce ai scris acolo.Cum imi spui tu mie ca nu inseamna durere?Pai prin metodele expuse de tine acolo durerea este cea cautata de dominator-criminal- iar satisfactia aparuta in urma mortii nu se datoreaza atat "scurgerii vietii" din trupul celui chinuit ci mai degraba startului pe care il ia crminalul in cautarea urmatoarei victime.

Punctul 2.Citeste mai atent inainte sa dai un raspuns.Eu nu am spus sa te uiti in oglinda daca vrei sa observi frica ci durerea.Normal ca durerea provocata voluntar nu este precedata de frica insa efect asupra trupului are iar daca este de durata va avea si asupra psihicului.Nu ai idee cum sa faci asta?Sunt destule fete ce au postat aici -poate chiar cea care a deschis topicul- care sunt sigur ca te ar ajuta bucuroase, fie cu o idee fie cu participarea fizica la eveniment.

Punct 3.Am urmarit si partea cu dominare iar descrierea individului "ce creaza arhi..." ti se potriveste perfect.Nu a fost nevoie sa ti citesc mai mult de 3 posturi pentru a mi da seama de asta.Modul in care ai incercat sa o pui la punct pe "angel of pain" in "ignoranta=durere?" e de-a dreptul jenant-tipic masculin- si totodata patetic prin esecul lui.

Eu spun sa te gindesti mai bine cind scri ceva ..e clar ca nu faci nici o deosebire intre termeni de Sociopat-Psihopat..

Topicul se numeste Crima ,cea ce inseamna = a lua viata unei finte .

Criminalul cind infaptuieste un omor nu al doare nimic;eu iti explicam ca oameni sint invatati sa asocieze faptele cu stari.

Ex: daca eu iti sparg nasul ,vei simti o durere insupotabila ..tu,data viitoare cind ne vom intalni daca iti arat pumnul ,vei simti frica ..nu durere ,aceast sentiment vine din instinctul de conservare .

In creerul uman au loc citeva sute de reacti chimice pe secunda ce secreta substante ,la anumiti stimuli externi chiar si acum tu citind si constientizind simti ceva ,este ca te doare nasul...he he he

Iar despre esecul meu..cred ca asta este raspunsul la ..De ce nu mai ninge ..?

Noroc cu tine ca am gasit pe cine sa studiez.. :focus:

 

P.S.Si este ..ignoranta = prostie ? ..vezi daca citesti multe noaptea.. :tease:

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu spun sa te gindesti mai bine cind scri ceva ..e clar ca nu faci nici o deosebire intre termeni de Sociopat-Psihopat..

Topicul se numeste Crima ,cea ce inseamna = a lua viata unei finte .

Criminalul cind infaptuieste un omor nu al doare nimic;eu iti explicam ca oameni sint invatati sa asocieze faptele cu stari.

Ex: daca eu iti sparg nasul ,vei simti o durere insupotabila ..tu,data viitoare cind ne vom intalni daca iti arat pumnul ,vei simti frica ..nu durere ,aceast sentiment vine din instinctul de conservare .

In creerul uman au loc citeva sute de reacti chimice pe secunda ce secreta substante ,la anumiti stimuli externi chiar si acum tu citind si constientizind simti ceva ,este ca te doare nasul...he he he

Iar despre esecul meu..cred ca asta este raspunsul la ..De ce nu mai ninge ..?

Noroc cu tine ca am gasit pe cine sa studiez.. :focus:

 

P.S.Si este ..ignoranta = prostie ? ..vezi daca citesti multe noaptea.. :tease:

In primul rand multam pentru P.S.Topicul se numeste cum ai scris tu nu cum am scris-gresit-eu.

Daca mi ar sparge unu nasu si m as mai intalni a 2 a oara cu el nu eu as fi cel care ar simti frica.El ar trebui sa o simta si asta daca ar avea instinctul ala de conservare de care vorbeai.

Tu ai mari probleme in a te face inteles-eu niciodata in a intelege-.Imi spui mie ca domnu criminal sociopat/psihopat -nu se exclud- nu simte durere?Am zis eu ca simte?Ala nu vrea sa o simta ci doar sa o observe-sa hraneste cu durerea altuia-.

Cel mai bine ar fi ca inainte sa te apuci sa scri sa ti faci in capsor un rezumat, apoi sa numeri pana la zece si poate vei observa ca ceea ce scri -transmiti- nu reflecta ceea ce gandesti.

Nu inteleg de ce te grabesti asa.Dupa cum bine ai observat ma culc tarziu dar cu toate asta iata ca ma trezesc devreme si reusesc sa-mi expun in cuvinte f bine ceea ce gandesc indiferent de ora la care o fac- greselile mele tin de gramatica si uneori mici confuzii insa intotdeauna reusesc sa transmit corect ideea dorita-.

Numara pana la 10.E spre binele tau.

Edit: Nu fac misto.Vorbesc serios.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti capabil?

 

Sunt capabila de multe... Cine nu e capabil de crima? In fiecare dintre noi zace ascuns, bine sau nu, un criminal care abia asteapta sa iasa la suprafata... astazi o insecta, maine o gaina, iar poate poimaine un om... cine stie? Cand eram doar o copila "inocenta" imi placea la nebunie sa chinuiesc animalele... seara plecam la vanatoare dupa gandaci cat de cat mari, chiar si broaste... si pe urma le dadeam foc... simteam o placere sadica cand vedeam gandacii cum ard, cum flacarile ii mistuie pana in fundul existentei lor... cum se chinuiau sa fuga de flacara, cum se zbateau in incercarea de a scapa... Si in ziua de astazi, cand omor un tantar... si vad cum sangele se intinde pe perete... simt acea placere de a ucide... :doh:

Wow... nu stiam ca in mine se ascunde un criminal :good: ... Hmmm... si totusi... insa nu stiu daca as fi in stare sa ucid o fiinta umana... poate doar daca m-ar prinde intr-o pasa proasta... sau ar fi ceva legat de apararea familiei... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand multam pentru P.S.Topicul se numeste cum ai scris tu nu cum am scris-gresit-eu.

Daca mi ar sparge unu nasu si m as mai intalni a 2 a oara cu el nu eu as fi cel care ar simti frica.El ar trebui sa o simta si asta daca ar avea instinctul ala de conservare de care vorbeai.

Tu ai mari probleme in a te face inteles-eu niciodata in a intelege-.Imi spui mie ca domnu criminal sociopat/psihopat -nu se exclud- nu simte durere?Am zis eu ca simte?Ala nu vrea sa o simta ci doar sa o observe-sa hraneste cu durerea altuia-.

Cel mai bine ar fi ca inainte sa te apuci sa scri sa ti faci in capsor un rezumat, apoi sa numeri pana la zece si poate vei observa ca ceea ce scri -transmiti- nu reflecta ceea ce gandesti.

Nu inteleg de ce te grabesti asa.Dupa cum bine ai observat ma culc tarziu dar cu toate asta iata ca ma trezesc devreme si reusesc sa-mi expun in cuvinte f bine ceea ce gandesc indiferent de ora la care o fac- greselile mele tin de gramatica si uneori mici confuzii insa intotdeauna reusesc sa transmit corect ideea dorita-.

Numara pana la 10.E spre binele tau.

Edit: Nu fac misto.Vorbesc serios.

...si daca nu stiu sa numar ce fac..? :D

Spre diferenta de tine eu nu am nevoie sa citesc ..ci tu..te grabesti sa tragi concluzi ,mai ales ca nu citesti bine deci nici nu intelegi ce anume spun eu.Ai o exprimare puerila si iei totul prea in serios. :)

Si am mari probleme..? :P liniste va rugam...sa strigat..BINGO..vezi ca vorbesti fara sa intelegi..

eu spuneam de FRICA ,ca oameni o asociaza cu durerea ..nu ce vorbesti tu..

iar daca vei citi atent era vorba de o gaina..puiule.. :D

Iar de culcat nu stiu ce ora ai ca nu ma interesezi ,doar ca apreciez pe cineva care sa chinuit sa elaboreze un mesaj cu mai mult de 5 randuri..

Si sfatul meu este sa mai pui mina pe carte ,nu sa citesti contemporani ca mine..ca uite ce patesti ,citesti gresit si emani raspunsuri eronate .

P.S. Greselile mele de gramatica si ortografie sint facute voit ,ca doar nu imi sustin teza de doctorat pe forum..

si ..mi-a facut placere sa ma joc cu mintea ta .. :o:

..este ca te doare nasul..? :P :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×