Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...si daca nu stiu sa numar ce fac..? :D

Spre diferenta de tine eu nu am nevoie sa citesc ..ci tu..te grabesti sa tragi concluzi ,mai ales ca nu citesti bine deci nici nu intelegi ce anume spun eu.Ai o exprimare puerila si iei totul prea in serios. :)

Si am mari probleme..? :P liniste va rugam...sa strigat..BINGO..vezi ca vorbesti fara sa intelegi..

eu spuneam de FRICA ,ca oameni o asociaza cu durerea ..nu ce vorbesti tu..

iar daca vei citi atent era vorba de o gaina..puiule.. :D

Iar de culcat nu stiu ce ora ai ca nu ma interesezi ,doar ca apreciez pe cineva care sa chinuit sa elaboreze un mesaj cu mai mult de 5 randuri..

Si sfatul meu este sa mai pui mina pe carte ,nu sa citesti contemporani ca mine..ca uite ce patesti ,citesti gresit si emani raspunsuri eronate .

P.S. Greselile mele de gramatica si ortografie sint facute voit ,ca doar nu imi sustin teza de doctorat pe forum..

si ..mi-a facut placere sa ma joc cu mintea ta .. :o:

..este ca te doare nasul..? :P :cheer:

Chiar vreau sa te ajut.Primul pas te invat sa numeri:

1.Nu ma grabesc sa trag concluzii ci doar le trag.

2.Capacitatea ta de intelegere e mult sub modul meu de exprimare.

3.Da,ai probleme mari in a-ti exprima ideile.

4.Felicitari,speri ca tu ai biletul castigator.

5.Putea fi vorba si de un pui... gaino.

6.Tu ai fost cel care ai spus ca citesc tarziu.

7.Nu am nevoie de aprecieri mai ales ca sunt gresite din moment ce nu ma chinui.

8.Mersi pentru sfat.Citesc atat cat imi permite timpul.Acum te intereseaza ce fac eu?Nu cred.Atunci?

9.Aceeasi scuza o foloseam si eu copill fiind.Pueril spuneai?

10.Un ciung nu poate juca baschet oricat de sus poate sa sara.Nu ai cum sa te joci cu mintea mea.

P.S.Nu nu ma doare.Cum poate da un ciung cu pumnul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In fiecare dintre noi zace ascuns, bine sau nu, un criminal care abia asteapta sa iasa la suprafata... astazi o insecta, maine o gaina, iar poate poimaine un om... cine stie?

si raspoimaine un extraterestru , nu ? :) cine stie ?! :D

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si raspoimaine un extraterestru , nu ? :D cine stie ?! :D

 

Orice este posibil... doar traim intr-o lume ciudata... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crima este necesara intr-o societate .Fara ea , nu ar mai fi modele negative .Avem nevoie permanent de ele ...

 

 

deci raul este necesar ca se existe binele.totusi, oare nu e prea mult rau, si prea putin bine?

eu voi fi ofiter, si maine-poimaine voi fi OBLIGAT sa plec in teatre de operatii.si eventual, sa pun mana pe pusca, sa tintesc omul care alearga in fata mea si-mi ameninta siguranta,sa ma uit la el, si sa apas pe tragaci, stiind ca iau ce nu are dreptul nimeni sa ia.. o viata. nu am de unde sa stiu cum voi reactiona in daca voi fi pus in aceasta postura. in rest, consider ca viata e un dar de la Dumnezeu; este cel mai minunat si mai de pret lucru din cate exista, si ca e o tragedie in fiecare moarte, cu atat mai mult daca esti omorat tot de un om.

 

insa omul este inclinat spre autodistrugere :crazy:

noapte buna(mi se termina plantonul :crazy: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci raul este necesar ca se existe binele.totusi, oare nu e prea mult rau, si prea putin bine?

eu voi fi ofiter, si maine-poimaine voi fi OBLIGAT sa plec in teatre de operatii.si eventual, sa pun mana pe pusca, sa tintesc omul care alearga in fata mea si-mi ameninta siguranta,sa ma uit la el, si sa apas pe tragaci, stiind ca iau ce nu are dreptul nimeni sa ia.. o viata. nu am de unde sa stiu cum voi reactiona in daca voi fi pus in aceasta postura. in rest, consider ca viata e un dar de la Dumnezeu; este cel mai minunat si mai de pret lucru din cate exista, si ca e o tragedie in fiecare moarte, cu atat mai mult daca esti omorat tot de un om.

 

insa omul este inclinat spre autodistrugere :focus:

noapte buna(mi se termina plantonul :lol2: )

..deci iti va face placere sa ..omori "dusmanul"..? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As ucide numai daca ar fi vorba de autoaparare.

In rest, desi sufar de arahnofobie nu pot ucide nici macar un paianjen, cand ii vad pur si simplu ma blochez si ma uit la ei :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am ucis pe nimeni.

Nu stiu daca as face dar uneori sunt in stare.

Aaaa, e coltul filozofic, am uitat, scuzati.

A ucide. Cine si cum intelege asta, pentru cineva e o crima dar pentru altcineva .....

Oare e asa de scumpa viata omului? E doar un om, atit. O fiinta. Au murit multi si mai mor

Toti se ucid, oameni intre oameni, razboaie, crime.

Credeti ca daca a sa muriti a sa se sfirseasca omenia, a sa va plinga toata tara?

Moartea voastra nu va fi observata de nimeni, pentru o tara moartea unui om e ca si acea ginganie care ai uciso azi, una din mult si uitata peste secunde.

Si deci cit valureaza viata unui om? Nimic.

Sa ucizi un om? Eu as ucide, daca nu e demn de a trai? Supravetuesc puternicii.

Editat de LightHammer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare e asa de scumpa viata omului? E doar un om, atit. O fiinta. Au murit multi si mai mor

Toti se ucid, oameni intre oameni, razboaie, crime.

 

da.. dar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×