Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Octavian Vlaicu

Evaluează acest topic


Postări Recomandate

Voi pune eu poze cu prietena lui Octavian. :) Am rugat pe cineva sa faca rost de cateva ipostaze. Ca sa vedem daca am dreptate :nea:

Am fost la Lucia, dar nu am reusit sa stau pana la final. Sincer, nu mi-a prea placut.

Nu am vazut-o pe frumoasa prietena a lui Octavian :>

Poate o vom vedea la Traviata, in 14 februarie. Si pe Octavian, binenteles.

N-am fost la Lucia, dar se spune ca a fost deosebita opera. Eu nu merg la opera, dar ascult mult acasa...cat despre domnul acesta caruia i-a fost facut forumul nu stiu nimic. Citesc mereu afisele de la opera, dar nu merg, pentru ca intotdeauna mi s-a parut un loc oarecum cu persoane nesincere. Nu este nimic personal si nu as vrea sa jignesc pe cineva...avand in vedere muzica de opera, mi-a placut de la varsta de 10 ani!!!asa ca pot spune ca am anumita experienta cu aceasta!!! nu ma specializez in domeniu si cum nu merg la opera va puteti da seama ca nu prea am tangente cu artisti sau persoane din lumea spectacolului....de fapt, m-am inscris pe acest forum pentru a afla mai multe despre aceasta arta...;)) si mai ales, as vrea sa-mi fac prieteni noi...

 

ps:va cer de pe acum scuze daca voi fi acida...imi sta in obicei ;) :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Libelle, ne bucura intrarea ta atat de furtunoasa. Aici se vorbeste de Octavian Vlaicu - solist la ORT. Si despre teatru si opera, in general. Daca nu cunosti, te invitam la spectacole si iti asteptam parerile. Si, eu cunosc oameni care lucreaza in domeniu si sunt sinceri. Asa ca hai sa fim.... :)

P.S. Asteptam sa fii acida. :D

L.E.: Dupa parerea mea si Nicoleta Colciar ar fi putut sa canta in aceasta Lucia. Dar, noi avem prostul obicei de a aprecia "strainii" decat pe ai nostri. In principiu, a fost ok.

Am primit poze cu prietena lui Octavian, tot de la opera. Le voi posta cat de curand. Frumoasa femeie! :D Am aflat ca e medic si ca a lucrat in presa, ca prezentatoare tv. :)

Editat de ola1801

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am primit poze cu prietena lui Octavian, tot de la opera.

 

Ce bine!! :mellow:

 

Am aflat ca e medic si ca a lucrat in presa, ca prezentatoare tv. :crazy:

 

Superb! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Libelle, ne bucura intrarea ta atat de furtunoasa. Aici se vorbeste de Octavian Vlaicu - solist la ORT. Si despre teatru si opera, in general. Daca nu cunosti, te invitam la spectacole si iti asteptam parerile. Si, eu cunosc oameni care lucreaza in domeniu si sunt sinceri. Asa ca hai sa fim.... :)

P.S. Asteptam sa fii acida. :blink:

L.E.: Dupa parerea mea si Nicoleta Colciar ar fi putut sa canta in aceasta Lucia. Dar, noi avem prostul obicei de a aprecia "strainii" decat pe ai nostri. In principiu, a fost ok.

Am primit poze cu prietena lui Octavian, tot de la opera. Le voi posta cat de curand. Frumoasa femeie! :tease: Am aflat ca e medic si ca a lucrat in presa, ca prezentatoare tv. :>

:P eu vreau sa fiu :blink: cu voi...ti-am spus ca parerea aceea nu e neaparat justificata, dar inca nu cred ca o voi incalca...intai voi astepta sa mai aflu lucruri despre ORT de la voi. :D. apoi, mai vad!!!:)) probabil imi voi schimba parerea, dar pe moment raman in stadiul acesta!!!

nu stie cineva de unde pot sa fac rost de beniamino gigli mp3??? :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am primit poze cu prietena lui Octavian, tot de la opera. Le voi posta cat de curand.

 

ey...dar unde sunt pozele?? ai promis ca le postezi...sau nu ai inca aprobarea ei??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ey...dar unde sunt pozele?? ai promis ca le postezi...sau nu ai inca aprobarea ei??

 

Persoana care mi-a dat fotografiile m-a rugat sa nu le postez, cu toate ca eu am insistat. Pe prietena lui Octavian nu am indraznit sa o contactez. O cunosc dar nu o pot deranja, mai ales ca am inteles ca nu ii plac aceste discutii. Nu va ramane decat sa o vedeti la spectacole. Am vazut-o la Liliacul si a fost distinsa, ca de obicei.

V-a placut Liliacul? Si, mai ales cum a interpretat Octavian? Mie, da. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

V-a placut Octavian in Trubadurul? A fost exceptional. Cu micile situatii mai putin placute, specifice scenei, a fost minunat. A incantat privirile si auzul, dupa parerea mea. Ne vedem miercuri la Traviata.

P.S. Va rog nu imi mai trimiteti mail-uri, cu privire la viata personala a lui Octavian. In afara de ce am postat pe forum nu cunosc prea multe. Toate informatiile le am de la colegii lui.Iar poze cu prietena lui nu pot posta. Va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau,Desiderio dar de data asta nu pot fii de acord cu tine.Cristian Rudic este un solist bun dar rolul H.Higgins nu este pentru el. Mie mi s-a parut mult prea teatral , nu s-a identificat cu personajul absolut de loc.Vocea lui mi se pare total nepotrivita pentru piesa asta. A muncit, se vedea dar degeaba.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragele mele,sa nu-l descreditam pe Cristina,care nu e perfect, ca sa-l elogiem doar pe Octavian(nici el perfect).............

 

Draga mea, eu nu am avut intentia sa-l discreditez pe Cristian R. pe care il consider un solist bun dar in MFL, spectacol pe care l-am vazut de nenumarate ori, mie personal nu mi-a placut deloc. In schimb mi-a placut in "Vaduva vesela" spectacol pe care l-am revazut vineri. Pe Octavian nu vreau sa-l elogiez, nu cred ca are nevoie de asa ceva, dar mie imi place mult in toate rolurile in care l-am vazut pana acum iar in MFL este SUPERRRR :P :beee: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiam. la mine ANGELA vine de la Angela Gheorghiu. poza e a ei din avatar! :doh:

 

 

 

 

 

poza o reprezinta pe Natalie Wood,regret nu este Angela Gheorghiu

 

Draga mea, eu nu am avut intentia sa-l discreditez pe Cristian R. pe care il consider un solist bun dar in MFL, spectacol pe care l-am vazut de nenumarate ori, mie personal nu mi-a placut deloc. In schimb mi-a placut in "Vaduva vesela" spectacol pe care l-am revazut vineri. Pe Octavian nu vreau sa-l elogiez, nu cred ca are nevoie de asa ceva, dar mie imi place mult in toate rolurile in care l-am vazut pana acum iar in MFL este SUPERRRR :blink: ;) :crazy:

 

 

 

 

De acord,il stiu pe Octavian din prima zi a sosirii lui la Timisoara,il respect si admir,santem PRIETENi,deci nu am nici un motiv sa nu fiu de acord cu tine,subscriu la tot ce spui despre el,doar ca ......elegant este sa fim ...impartiale,Cristian e asa cum este ,cand sus,cand jos,ca si ....directorul lui,dar ....oricum ii apreciem,respactam si iubim,ce ne-am face fara ei?

 

poza o reprezinta pe Natalie Wood,regret nu este Angela Gheorghiu

De acord,il stiu pe Octavian din prima zi a sosirii lui la Timisoara,il respect si admir,santem PRIETENi,deci nu am nici un motiv sa nu fiu de acord cu tine,subscriu la tot ce spui despre el,doar ca ......elegant este sa fim ...impartiale,Cristian e asa cum este ,cand sus,cand jos,ca si ....directorul lui,dar ....oricum ii apreciem,respactam si iubim,ce ne-am face fara ei?

 

 

 

 

 

 

 

 

Cine ma lamureste si pe mine ce inseamna avertizeaza (o%) scris sub id meu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×