Sari la conținut
Forum Roportal
LimitedEdition

Romani in Norvegia?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna..la toata lumea

 

Am citit si eu aproape toate paginile..si nu am gasit prea multa informatie despre viatza in norvegia..poate nu am citit atent who knows..:blink:

Eu am fost plecat aiurea ..pe la nemti catziva ani ,acum m'am intors din spania dupa 6 ani si...nu i'mi prea place acasa e naspa,patriotismul ma cam lasa rece..poate daca eram o femeie frumoasa traiam si eu bine in romania dar sunt un baiat...vai shaamar :)Vad ca vorbiti despre intalniri si kestii de astea..comunitate de romani bla bla..eu nu am intrat aici pt asa ceva...sunt satul de comunitatile de romani de pe afara..:)Doresc doar s aflu daca un om asa ..fara prea multa pregatire scolara si cu un cv destul de sarac poate gasii ceva de munca pe acolo si se poate descurca...mai greu la inceput ,nu conteaza dar sa mearga treaba.Mentionez ca sunt descurcaret :cheer: doar ca fac pe prostu de multe ori:)Deci pls, ceva informatii despre munci normale, daca se pot gasii chirii repede ,nu exista ca in alte tari moteluri ieftine? ,se poate lucra la negru,se poate lucra cu acte..sau daca se fac acte..sau care e faza cu dreptul de munca pe acolo,si de ce nu e careva pe aici care sa isi ia beleaua pe cap (adika pe mine) si sa ma indrume gratis bineinteles si sa ma ajute sa ..fac ceva!?

 

Va multumesc pt atentie (bla bla ) si astept raspunsuri serioase :tease:

Ma keama cristi am 32 de ani si sunt din timisoara.. daca e careva serios pe aici pls contact la atotstiutorul2008@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate vine cineva asa ca mine si face repede un cont si ma contacteaza:) ..cine stie..si daca nu iaca astept sa vad poate raspunde cineva..am timp cateva luni sa caut pe forumuri si..peste tot o tara unde sa ma duc,dar trebuie sa se miste treaba ca mi se termina somaju si raman ca cucu in romania :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu te contacteaza nimeni . daca vrei sa stai ce raspund cei din norvegia bine . daca nu , nu te va cauta nimeni special :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum se traduce acest cuvint cunoscut :blink: in engleza sa zicem poate n-are echivalent in romana :cheer:

 

jeg inseamna eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

plimbaretzu, scoala multa nu se cere, doar sa ai ceva cv frumos si experienta in domeniu in care cauti slujba. daca nu cunosti limba norwegiana trebuie sa te descurci foarte bine in engleza cel putin. preturi ridicate la chirii... la negru nu prea au incredere in straini daca nu ii cunosc foarte bine iar de spaga nici sa nu te gandesti... in alte cuvinte, daca consideri ca viata in romania e grea, atunci nu prea ai de ce sa vii aici...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×