Sari la conținut
Forum Roportal
LimitedEdition

Romani in Norvegia?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

marinela, poti sa imi dai adresa ta de mail ? vreau sa te intreb ceva in legatura cu posibilitatea de a munci in norvegia:D

salutari tuturor !

 

 

Si eu caut de lucru, din pacate nu te pot ajuta cu acest lucru.

Editat de Marinela LATURE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu caut de lucru, din pacate nu te pot ajuta cu acest lucru.

nu prea ai cum sa ma ajuti lol.... :lol: vreau doar sa te intreb ceva pe privat. da-mi posibilitatea sa iti dau un mseaj privat..o adresa de mail sau un id ..ceva .nu fi timida :flowers: !

 

Mai este cineva pe forum nou venit in norvegia ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sal all! Era o perioada in care ma batea gandul sa vin la vara in Norvegia. M-au descurajat insa preturile (o noapte de cazare de la 100 de euro in sus) si mai ales drumul. De unde stau eu in Italia in jur de 2000-2200 de km un singur drum. As fi vrut sa stau cateva zile pt a vizita fiordurile inainte de a intra in concediu si apoi sa plec in tara. Numarul de km ma cam sperie insa: Italia-Norvegia, Norvegia-Romania, Romania-Italia. Anul trecut in august am facut 6000 de km si sincer nu alerg dupa vreun record. Ar mai fi si posibilitatea de a veni cu trenul sau avionul insa mai stiu si ca cele mai frumoase peisaje le vezi de pe sosea si-automat ai nevoie de o masina. Iar drumul cu avionul, cazare la hotel cateva zile si inchiriat masina ar fi cam mult pt a mai petrece si un concediu in Romania. Daca voi stiti oferte de cazare mai ieftine decat cele postate pe internet lasati-le intr-un raps. Pana in august mai este asa ca nu se stie niciodata.

P.S. Inca nu am intrat pe site-ul lui Stefan cel Mare. :lol:

post-93904-1177588438_thumb.jpg

post-93904-1177588484_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate preturile sunt destul de piperate. Se pare ca Norvegia iar a iesit pe primul loc in topul celor mai scumpe tari ca nivel de trai. Ceea ce nu e chiar tare imbucurator. Hotel cu siguranta nu gasesti sub 100

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

despe bilete de avion stiu ca exista ryanair care are unele oferte foarte convenabile. eu nu am zburat niciodata cu ei, dar stiu pers care au apelat la serviciile lor si au zis ca e ok. si au plecari de prin italia catre norvegia ( nu mai stiu exact de pe ce aeroport din italia ) si costa in jur de 40

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de prosti nu cred ...nu vor si basta. au facut 2 refer. si au zis clar ca nu vor. dar daca-i mai intreaba peste ceva vreme s-ar putea sa zica da :giverose: Le place sa aiba moneda lor,,hehe, sa aibe regulile lor, se oparesc ca naiba cand trebuie sa se supuna legilor UE

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×