Sari la conținut
Forum Roportal
Go!!!

Cum poti interpreta un compliment...ca sa nu regreti ca l-ai

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Raspunsurile voastre m-au zapacit de tot! :scare:

Daca e vorba DOAR de varsta, atunci va trebui sa ma gandesc si peste 10, respectiv 30 de ani la felul in care as fi interpretat complimentul...teama mi-e ca voi uita complet de asta pana atunci! :)

Apropo de cercurile frecventate de majoritatea celor care am scris aici, e clar ca nu intram in birturi in care duduie maneaua si prin aburi de alcool imputit si nori grosi de fum ieftin de tigara, indivizii aia ar face un anume gen de complimente...pardon, invitatii si propuneri directe, fara perdea si fara "ifose", dupa cum le considera dumnealor. :kisses:

Exista si cercuri "inalte" pline de tipi gata sa faca propuneri indecente... :)

 

Aici e vorba, insa, de modul in care se poate interpreta un compliment si fiecare din cei care au avut amabilitatea sa raspunda, au abordat din punctul lor de vefere situatia si bine au facut. Credeti sau ba', e important pentru fiecare...spunea Dunedainul ca un "un kg de rahat cantareste si pute la fel si in toaleta de la Ritz si in Obor", probabil ca are dreptate. Asa cum Ares si Laurent au dreptate ca femeile din Romania (sa stiti ca nu cred ca e cazul meu!), au retineri fata de sex, de dragoste chiar... si nu se daruiesc total si fara retineri tocmai din cauza prejudecatilor, a educatiei , as adauga si a UNOR barbati! Si nu e vorba de barbatii eleganti, sexi, atrgatori si mai in varsta neaparat! :o:

Doar ca, multi au sesizat ca tipul nu era un mitocan, dimpotriva, iar ceea ce a spus se pare ca va ramane un compliment bine sau gresit interpretat, nu in functie de varsta, "prejudecati" (nu e cazul), frica etc., ci in functie de starea de moment. A fost poate prea direct, prea socant, prea ciudat si chiar inedit. :)

Daca unul din cei cativa iubiti pe care i-am avut pana acum mi-ar fi facut complimentul...nu mai continui aici! ;)

 

In alta ordine de idei: unei prietene i s-a facut urmatorul compliment:"Lasa, nu-ti face probleme ca esti plata si tesita, ca si top modelele sunt numai oase, esti faina si asa plata, iti pui un sutien cu burete dublu si o sa areti ca si cum ai avea si tu sani! Hai, imbraca-te ca intarziem!"

..."esti faina si asa..."este un compliment? Ea s-a suparat si intentioneaza sa-si faca implanturi. Ce sa-i faci! :)

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ydeea, acuma daca tie-ti pare rau dupe ocazie..asta e.

Parerea mea e ca nu ai pierdut much. Tipu` a fost "patetic" spre jalnic desi vrei sa-l scoti ca e un tip "bine".

Ma rog, chestie de gust.

Ce ma roade pe mine este..Ce pana mea tre` sa-i raspunda tipu` Aranei !?-ca ea sa intre in joc evidament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu recunosc ca sunt o fire slaba, tocmai de asta evit sa ma intind la discutii cu domnii bine :scare:

Un astfel de compliment nu stiu cui nu i-ar prinde bine, as fi refuzat, dar sigur m-as fi gandit mult...ce-ar fi fost daca ar fi fost :kisses: ...mai ales ca domnul era domn :)

 

Daca vrem sa ne jucam cu focul, cel mai la indemana e sa ne imbracam provocator, ne place sa fim admirate, laudate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raspunsurile voastre m-au zapacit de tot! :)

................................................

Daca e vorba DOAR de varsta, atunci va trebui sa ma gandesc si peste 10, respectiv 30 de ani la felul in care as fi interpretat complimentul...teama mi-e ca voi uita complet de asta pana atunci! :kisses:

In alta ordine de idei: unei prietene i s-a facut urmatorul compliment:"Lasa, nu-ti face probleme ca esti plata si tesita, ca si top modelele sunt numai oase, esti faina si asa plata, iti pui un sutien cu burete dublu si o sa areti ca si cum ai avea si tu sani! Hai, imbraca-te ca intarziem!" ..."esti faina si asa..."este un compliment? Ea s-a suparat si intentioneaza sa-si faca implanturi. Ce sa-i faci! :)

 

 

 

Nu stiu de unde scoti 'colectia'asta de 'complimente ...incep sa cred ca nu e chiar aglomeratie de tipi cu creier in cercurile tale...

 

 

:scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu de unde scoti 'colectia'asta de 'complimente ...incep sa cred ca nu e chiar aglomeratie de tipi cu creier in cercurile tale...

:o:

 

Aici nu era vorba de"cercurile" mele!!! Ma faci sa rad, aici e vorba de viata de zi cu zi! Chiar n-ai inteles? E un asazis compliment facut de un tip prietenei lui...dar, nu suna bine! :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici nu era vorba de"cercurile" mele!!! Ma faci sa rad, aici e vorba de viata de zi cu zi! Chiar n-ai inteles? E un asazis compliment facut de un tip prietenei lui...dar, nu suna bine! :o:

 

 

Sfatul meu ...schimba-ti viata de zi cu zi :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce reactiile astea exagerate. In final, omul nu i-a spus altceva decat ca o place si ca o doreste fizic. Daca femeia respectiva considera ca sa fii dorita fizic este o jignire atunci se putea supara, daca nu, atunci cu siguranta poate sa considere asta un compliment. Daca renuntam la ipocrizie, ar trebui sa recunoastem ca tuturor ne place sa fim admirate, iar faptul ca ne stim dorite ne da o incredere in noi care se reflecta in atitudine, tinuta, gesturi etc .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu inteleg de ce reactiile astea exagerate. In final, omul nu i-a spus altceva decat ca o place si ca o doreste fizic. Daca femeia respectiva considera ca sa fii dorita fizic este o jignire atunci se putea supara, daca nu, atunci cu siguranta poate sa considere asta un compliment. Daca renuntam la ipocrizie, ar trebui sa recunoastem ca tuturor ne place sa fim admirate, iar faptul ca ne stim dorite ne da o incredere in noi care se reflecta in atitudine, tinuta, gesturi etc .

 

Nu-mi amintesc sa fi... amintit de ipocrizie sau de faptul ca nu-mi place sa mi se faca complimente, dimpotriva, imi place sa fiu admirata si dorita. Problema era:"Cum interpretam un compliment...", recunoaste ca nu era unul care se gaseste peste tot, personal, nu il auzisem pana atunci si nici de-atunci incolo! :mellow:

 

Sfatul meu ...schimba-ti viata de zi cu zi :)

 

Nu cred ca e cazul nici sa mi-o schimb, o iubesc asa cum e, nici sa-mi dai tu sfaturi! Nu inteleg acest sfat...sfatos! :spiteful:

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca e cazul nici sa mi-o schimb, o iubesc asa cum e, nici sa-mi dai tu sfaturi! Nu inteleg acest sfat...sfatos! :mellow:

 

 

Desigur Doamna :spiteful:

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-mi amintesc sa fi... amintit de ipocrizie sau de faptul ca nu-mi place sa mi se faca complimente, dimpotriva, imi place sa fiu admirata si dorita. Problema era:"Cum interpretam un compliment...", recunoaste ca nu era unul care se gaseste peste tot, personal, nu il auzisem pana atunci si nici de-atunci incolo!

Nu pe tine te-am acuzat de ipocrizie si nu m-am referit la postul tau cand am pomenit de reactii exagerate, ci la unele raspunsuri pe care le-ai primit. Cred ca fiecare femeie poate interpreta diferit modul acela de abordare, in functie de cum isi priveste/accepta propria sexualitate. Personal n-as fi marsat la el, dar cu siguranta m-ar fi amuzat si mi s-ar fi parut original. In astfel de cazuri, de obicei zambesc frumos, raspund cu o gluma si nimeni nu se supara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×