Sari la conținut
Forum Roportal
Go!!!

Cum poti interpreta un compliment...ca sa nu regreti ca l-ai

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din punctul meu de vedere asta este un compliment extraordinar, pe care noi il facem atunci cind ne place cineva foarte mult. Si acest gen de complimente nu- l faci cind ai 20 de ani, ma refer ca barbat. Este cu mult mai de pret decit cliseele binecunoscute cu luna si cu stelele. Din pacate sinteti foarte putine(cu adevarat femei) care puteti sa apreciati asa ceva si sa nu va cramponati in conventionalismul zilnic. Fii sigura ca ai pierdut ceva super si inedit. Sint convins ca habar nu ai cum e sa te doreasca un barbat cu adevarat. Ce sa ii faci... prejudecatile..bata le vina ... :D

 

 

Ohh, Ares, cum sa nu stiu ce inseamna sa fiu dorita si sa doresc? Cum crezi ca-mi plac cliseele invechite si idioate...ma bazez mai mult pe priviri si atingeri aparent, intamplatoare. Si daca ar aparea din nou acel tip, ce as face oare? Sunt sigura ca-mi vei da un sfat...se "simte" pe tine! Apropo, am apreciat complimentul lui, dar, mi-a fost frica sa nu fie o intentie vulgara, l-am inteles eu gresit, se pare... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai manierat nu mi se pare tipul in cauza din povestirea asta. Ce tip manierat vine la una pe care nu o cunoaste si tam-nesam ii zice "ce as sari pe tine" ca asta ti-a zis de fapt. Nu vorbise cu tine in viata lui, habar nu avea ce ai in cap etc. Si nici nu-l interesa, el voia doar sa sara pe tine.

 

Faptul ca era cu 10 ani mai mare ma face sa cred ca si-a testat placa asta pe mai multe pipite si probabil ca vreo cateva au cazut si victime, tare miscate de atentia lui (ce tip sarmant, nu?). Saracul...imi e mila de d-astia care gandesc cu ce au in chiloti si nu pot sa se abtina. Tipii care isi imagineaza ca marea masa a gagicilor normale pun botul la asa ceva (cad ca mustele dupa asa un "compliment", ahhh) nu sunt suficient de maturi. Femeilor in marea lor majoritate le place sa le faci curte, sa le faci mici complimente, sa discuti cu ele etc. etc. si pe urma se trece la fapte daca iti place ce ai auzit. Daca nu, nu. Nu sari direct in pat ca animalul in calduri. Daca simti nevoia si nu ai cu cine...du-te la bordel sau ia-ti o femeie gonflabila!

 

Pe de alta parte cine se imbraca prea dezgolit si se fatiaie aiurea...nu poate sa se supere cand se dau la ea mitocanii ca nu prea are de ce. Daca erai intr-o tara vestica, nu se lua nimeni de tine cu replici de genul asta dar in Romania...Asa ca primesti oarecum ceea ce oferi, nu e cazul sa te superi. Iar daca si acum, dupa doi ani de zile iti faci mustrari de constiinta daca ai procedat corect...ce sa mai zic. Ma abtin.

 

Am trecut prin faze de genul asta, cred ca multe tipe au trecut. Si am patit-o din partea unora de la care nu ma asteptam sub nici o forma (surprize!) insa i-am sictirit imediat si am mai si facut misto de ei. In nici un caz nu m-am simtit eu prost ci i-am facut pe ei sa se simta prost. I-am umilit in public, tare, nu intre patru ochi. De ce? Ca se se invete minte desi...ma indoiesc ca toti au invatat ceva. Mitocanii si impotentii care soptesc porcarioare nu prea se schimba asa de usor, deh. Iar cei care sunt cu adevarat ca lumea nu se preteaza la asa ceva, stiu ce si cum sa spuna, fara sa iti dea cu ciocanul in cap :roll:.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Numai manierat nu mi se pare tipul in cauza din povestirea asta. Ce tip manierat vine la una pe care nu o cunoaste si tam-nesam ii zice "ce as sari pe tine" ca asta ti-a zis de fapt. Nu vorbise cu tine in viata lui, habar nu avea ce ai in cap etc. Si nici nu-l interesa, el voia doar sa sara pe tine.

 

Faptul ca era cu 10 ani mai mare ma face sa cred ca si-a testat placa asta pe mai multe pipite si probabil ca vreo cateva au cazut si victime, tare miscate de atentia lui (ce tip sarmant, nu?). Saracul...imi e mila de d-astia care gandesc cu ce au in chiloti si nu pot sa se abtina. Tipii care isi imagineaza ca marea masa a gagicilor normale pun botul la asa ceva (cad ca mustele dupa asa un "compliment", ahhh) nu sunt suficient de maturi. Femeilor in marea lor majoritate le place sa le faci curte, sa le faci mici complimente, sa discuti cu ele etc. etc. si pe urma se trece la fapte daca iti place ce ai auzit. Daca nu, nu. Nu sari direct in pat ca animalul in calduri. Daca simti nevoia si nu ai cu cine...du-te la bordel sau ia-ti o femeie gonflabila!

 

Pe de alta parte cine se imbraca prea dezgolit si se fatiaie aiurea...nu poate sa se supere cand se dau la ea mitocanii ca nu prea are de ce. Daca erai intr-o tara vestica, nu se lua nimeni de tine cu replici de genul asta dar in Romania...Asa ca primesti oarecum ceea ce oferi, nu e cazul sa te superi. Iar daca si acum, dupa doi ani de zile iti faci mustrari de constiinta daca ai procedat corect...ce sa mai zic. Ma abtin.

 

Am trecut prin faze de genul asta, cred ca multe tipe au trecut. Si am patit-o din partea unora de la care nu ma asteptam sub nici o forma (surprize!) insa i-am sictirit imediat si am mai si facut misto de ei. In nici un caz nu m-am simtit eu prost ci i-am facut pe ei sa se simta prost. I-am umilit in public, tare, nu intre patru ochi. De ce? Ca se se invete minte desi...ma indoiesc ca toti au invatat ceva. Mitocanii si impotentii care soptesc porcarioare nu prea se schimba asa de usor, deh. Iar cei care sunt cu adevarat ca lumea nu se preteaza la asa ceva, stiu ce si cum sa spuna, fara sa iti dea cu ciocanul in cap :roll: .

 

 

Bun raspuns ce sa mai zic... tipic romanesc sau nici macar...Vreau sa spun ca intr-o tara Occidentala i s -ar fi intimplat EXACT asa ceva si totul s-ar fi rezolvat NORMAL, fara nici o criza de personalitate din partea cuiva, elegant si fara ca nimeni sa se simta ofensat. Este suficient sa spui, ca femeie, ca perspectiva care ti se ofera nu prezinta interes.

 

EDIT

 

Fii sigura ca cei mai multi, dispunem de cei 100 EUR sa ii dam la un bordel. Si ii dam cu placere tocmai ca sa nu avem de a face cu tipe ca tine. Intre timp voi ramineti, in cercul vostru strimt, sterse si neglijate chiar si inselate, pentru lipsa voastra de flexibilitate si intelegere. TRAIASAC FEMEIA BARBAT cu par pe picioare si cu mustata...

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie nu mi s-a parut a fi vulgar doar ca tu...ai fi putut sa ramai si sa continui discutia pe un fagas care iti convenea astfel incat sa vezi cate "parale" face omul

Asta cam asa e ..pe viitor vei sti .

 

Da, dar ma gandeam ca a fost usor agresiv si prea indraznet complimentul! :D

Adevarat ..dar el a preferat sa extrapoleze ..ca sa nu iti pierzi interesul ..

si vulgaritatea se intelege diferit in functie de virste ..daca acum ceva ti se va parea vulgar ..peste 10 ani..iti vei dori sa mai auzi asa ceva . :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femei si barbati: iubiti-va, nu va certati!!!

N-am vrut sa creez o rima, a iesit din greseala. :haha:

Asadar, CUM INTERPRETEZI un compliment? Ca sa nu gresesti, etc etc!!!

Nu, cum sa va certati cu X-ulescu si X-uleasca, chiar daca unii abia asteapta. :)

Va rog, se poate? sigur ca se poate!

Multumesc frumos! :yahoo:

 

In alta ordine de idei, nu sunt eu femeia care sa nu fi avut destule (mai tinem cont si de varsta) si inedite experiente amoroase, numai un rauvoitor nu isi da seama de asta. Dar, iata ca s-a intamplat sa interpretez gresit un compliment sincer care mi s-a facut candva...sau poate nu l-am interpretat gresit...aceasta e intrebarea! Si daca tot scriu aici, abia astept sa-i spun unui tip ceea ce-am sugerat mai sus, stiti voi, cu camasa. Ares stie ce spune si Laurent-III-rd la fel, asa ca...mersi! :doh:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Tu ne-ai intrebat pe noi daca ai gresit sau nu reactionand asa, dar ti-ai raspuns singurica. Numai simplul fapt ca iti amintesti de acel tip cu vreo 10 ani mai in varsta decat mine, manierat si sexi, extrem de elegant si atragator dupa atata vreme, spune multe. Daca era manierat, cum a putut sa iti para si vulgar? :)

Ai fi putut sa incerci sa discuti cu el si abia apoi sa tragi anumite concluzii, dar zici ca erai cu cineva in acea perioada. Probabil acel barbat chiar te dorea si voia o aventura cu tine. Probabil! Acest lucru e rau numai daca il vezi tu rau! Dar oricum, asa cum s-a zis deja, e un fapt consumat.

Din punctul meu de vedere era un compliment! :haha: :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai inteles: imi parea vulgar complimentul, nu tipul...atunci! Acum imi pare tot mai atrgator, asta e adevarul. :tease: Complimentul, nu tipul! Daca citesti cu atentie, vei vedea ca am mentionat ca "aveam pe cineva care nu era prezent acolo"...asa ca...Ma rog, te-as ruga fara "singurica", eventual mi-am raspuns "singura", chestiile astea chiar ca sunt vulgare si neavenite! De fapt, mi-am raspuns cu ajutorul vostru...dar, imi place sa am eu initiativa si de aceea am stat atunci pe ganduri! :cry:

...Orgoliul asta al Leului femeie, care vrea sa detina controlul si puterea intotdeauna!! :doh:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa spunem ca sunt o tipa bine, cu sanii frumosi si picioarele lungi si drepte, cum are trebui sa ma imbrac?

Nu cred ca exista femeie frumoasa care sa nu se simta bine cand un barbat ii face un copliment ( chiar si mai mitocanesc :doh: )

Hai sa fim serioase si sa nu pozam in "mironosite" :cry:

Daca ar purta acea camasa cu mandrie si ar parea UNIC in ea,probabil ca i-as spune! :tease:

 

bydy, parerea mea ca o femeie care sa se simta flatata la orice compliment fara sa le cantareasca, este lipsita de "self esteem " ca sa zic asa. O femeie frumoasa dar care mai are si ceva in cap stie sa reactioneze in functie de complimentul care i se face parerea mea

Si ca sa vorbim de cazul de fata, mie unuia mi se pare de un total prost gust (mai ales ca s-a vrut o abordare a unei persoane necunoscute), iar tipul prototipul unuia obisnuit cu un anume gen de prezente feminine, dotate cu un creier invers proportional cu marimea sanilor si picioarelor.Unua din aia da, ar fi gangurit prosteste si s-ar fi simtit flatata. Si tot in respectivul caz de fata acea femeie frumoasa si inteligenta l-ar fi privit pe respectivul ironic si i-ar fi dat zambind un raspuns care sa-l faca sa se simta atat de prost pe cat de prost gust i-a fost abordarea. Norocul indivizilor de genul asta este ca RESPECTVA nu se gaseste pe toate drumurile :lol2:

 

raspunsul asta este valabil nu numasi pt bydy dar si pentru restul de fani ai imbecilului,ca vad ca geme topicul de ei :lol2:

Editat de Dunedainul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bydy, parerea mea ca o femeie care sa se simta flatata la orice compliment fara sa le cantareasca, este lipsita de "self esteem " ca sa zic asa. O femeie frumoasa dar care mai are si ceva in cap stie sa reactioneze in functie de complimentul care i se face parerea mea

Si ca sa vorbim de cazul de fata, mie unuia mi se pare de un total prost gust (mai ales ca s-a vrut o abordare a unei persoane necunoscute), iar tipul prototipul unuia obisnuit cu un anume gen de prezente feminine, dotate cu un creier invers proportional cu marimea sanilor si picioarelor.Unua din aia da, ar fi gangurit prosteste si s-ar fi simtit flatata. Si tot in respectivul caz de fata acea femeie frumoasa si inteligenta l-ar fi privit pe respectivul ironic si i-ar fi dat zambind un raspuns care sa-l faca sa se simta atat de prost pe cat de prost gust i-a fost abordarea. Norocul indivizilor de genul asta este ca RESPECTVA nu se gaseste pe toate drumurile :cry:

 

raspunsul asta este valabil nu numasi pt bydy dar si pentru restul de fani ai imbecilului,ca vad ca geme topicul de ei :tease:

 

Asa cum s-a spus, se poate interpreta in diferite feluri de la conventional, rigid si inchistat in prejudecati, pina la open minded. Este hotarirea fiecaruia in ce grup se include, functie de asta va supporta consecintele.

 

Este exact ca si sexul in grup. Nu poti fi de acord cu ceea ce nu poti intelege si asta nu e o chestie de self esteem ci mai degraba de mentalitate. Poti sa fii chiar bine un taran notoriu, traind in cel mai mare oras.

 

A evolua depinde nu numai de propria persoana, dar si de cercul in care te invirti.

Am intrebat citeva colege si prietene de ale mele despre situatia de mai sus. Nici una dar absolut nici una, nu l-ar fi privit ironic si nici nu s-ar fi simtit ofensata de situatia in sine. E adevarat, nici una nu era romanca.

 

Este pur si simplu diferenta de conceptie. Inca forumurile romanesti sint pline de topicuri cu sex anal si alte sex behaviours, de parca toate astea ar fi a-n-a minune a lumii. Probabil ca si romanul va intelege cindva ca toate astea, sint lucruri care ramin in final la latitudinea fiecaruia, unii le vor altii nu, sau azi le vrei sau miine nu. Si nu e nimic anormal in asta.

 

So it's up to you...

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Femei si barbati: iubiti-va, nu va certati!!!

N-am vrut sa creez o rima, a iesit din greseala. :tease:

Asadar, CUM INTERPRETEZI un compliment? Ca sa nu gresesti, etc etc!!!

Nu, cum sa va certati cu X-ulescu si X-uleasca, chiar daca unii abia asteapta. :doh:

Va rog, se poate? sigur ca se poate!

Multumesc frumos! :cry:

 

In alta ordine de idei, nu sunt eu femeia care sa nu fi avut destule (mai tinem cont si de varsta) si inedite experiente amoroase, numai un rauvoitor nu isi da seama de asta. Dar, iata ca s-a intamplat sa interpretez gresit un compliment sincer care mi s-a facut candva...sau poate nu l-am interpretat gresit...aceasta e intrebarea! Si daca tot scriu aici, abia astept sa-i spun unui tip ceea ce-am sugerat mai sus, stiti voi, cu camasa. Ares stie ce spune si Laurent-III-rd la fel, asa ca...mersi! :lol2:

Referitor la complimentul facut.Mi se pare de bun simt.Chiar dintre barbatii mai in varsta foarte putini au atata "poezie" in suflet.Unii sunt cu adevarat vulgari in sensul ca te-ar aborda mai fatis poate.Un tip de genul celui prezentat este un domn.Nu ar abuza niciodata de o femeia.Chiar si propunerea dezvaluie spiritul lui ludic.Pacat ca nu ai fost la nivelul lui sa fi intrat in joc.Ares444 ca de obicei e mai dur insa are dreptate,tot ca de obicei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×