Sari la conținut
Forum Roportal
Go!!!

Cum poti interpreta un compliment...ca sa nu regreti ca l-ai

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Desigur Doamna :yahoo:

 

In regula, Domnule :yahoo:

 

 

 

 

are dreptate Ares ,ori erai prea tanara ori...dar nu te mai gandi la asta e bine ca ai invatat ceva pe viitor vei fi mai ...pe faza

 

Voi fi mai pe faza. Mai ales ca, am observat ca unii considera "vulgar" un top alb, din bumbac (poate trebuia sa specific puritatea materialului :roll: ), niste pantofi albi si plati, toate asortate la o mini fusta de blugi, asortata si ea la niste picioare care meritau sa fie aratate, ca doar pe plaja au tot fost expuse timp de o luna, inainte de ast chef...si nu o rochie aurie/imprimata/voalata/argintie/ transparenta, foarte mulata pe trupul unora, cu strasuri si cu pantofi cu tocuri cui de 12 cm...Asa ca, nu cred ca eu ravaseam simturile unui tip sexi, matur si elegant prin vestimentatie. Poate prin tinerete, suplete, poate frumusete...dar, mama m-a invatat sa nu ma laud singura, o fac destui. :)

Daca tot veni vorba, acolo majoritatea era imbracata lejer, sexi si destul de transparent, deoarece, era foarte cald. :(

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
........... Si mi-a spus:

"Te tot urmaresc de doua ore. Mi-ar placea sa fiu fusta ta de blugi si sa ma imbraci zilnic". Atat...ca eu am plecat de-acolo si mi s-a parut ca era vulgar. Fusta era si stramta si scurta, ca asa era moda...ma imbraca la milimetru!

Păi, dacă remarca lui părea vulgară (şi eu chiar o consider vulgară, mai ales pentru un tip matur) de ce nu-i acorzi circumstanţa atenuantă că a fost declanşată de o vestimentaţie la fel de vulgară? :scare: :jester:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

EDIT

Editat de Shur'tugal
atac la persoana. comnuica-i lui harald parerea ta despre el pe PM

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, dar ma gandeam ca a fost usor agresiv si prea indraznet complimentul! :scare:

NU te mai

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din punctul meu de vedere asta este un compliment extraordinar, pe care noi il facem atunci cind ne place cineva foarte mult. Si acest gen de complimente nu- l faci cind ai 20 de ani, ma refer ca barbat. Este cu mult mai de pret decit cliseele binecunoscute cu luna si cu stelele.

 

PENTRU MIRELUTA:

Cam asta am facut cu domnu', i-am intors spatele ( n-am citat tot ce-a scris Ares, nu are importanta) si as prefera sa nu se mai bage altul cand sunt intrebata eu! :jester:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Shur'tugal, adevarul este ca am fost mult prea dura cu el si nu-mi sta in fire. Interesant ca el nu m-a..."atacat"! Parea cam atac si al lui. Inca odata mii de multumiri! :o:

Si pentru ca viata tuturor sa fie perfecta, nu voi mai intra pe forum, poate doar la Cinematografie. Nu va plange nimeni, nici macar harald! ;)

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc Shur'tugal, adevarul este ca am fost mult prea dura cu el si nu-mi sta in fire. Interesant ca el nu m-a..."atacat"! Parea cam atac si al lui. Inca odata mii de multumiri! :o:

Si pentru ca viata tuturor sa fie perfecta, nu voi mai intra pe forum, poate doar la Cinematografie. Nu va plange nimeni, nici macar harald! ;)

 

 

 

poate că ar trebui să te calmezi şi pe urmă să dai replici... aşa nu te vei afla

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu inteleg de ce reactiile astea exagerate. In final, omul nu i-a spus altceva decat ca o place si ca o doreste fizic. Daca femeia respectiva considera ca sa fii dorita fizic este o jignire atunci se putea supara, daca nu, atunci cu siguranta poate sa considere asta un compliment. Daca renuntam la ipocrizie, ar trebui sa recunoastem ca tuturor ne place sa fim admirate, iar faptul ca ne stim dorite ne da o incredere in noi care se reflecta in atitudine, tinuta, gesturi etc .

 

Sint cu totul de acord cu tine, in final, asta este o chestiune individuala de interpretare. Nu este obligatoriu ca ceea ce ti se pare frumos TIE, sa mi se para si MIE la fel. Dar asta tine de cultura fiecarui popor. Colectivismul a apus de mult dovedindu-se prost si distructiv. Probabil ca unora le mai trebuie timp sa inteleaga asta.

 

Femeile frumoase, intotdeauna au fost o controversa, in special pentru barbatii care nu le-au putut avea si pe de alta parte pentru femeile care nu au reusit sa intre in categoria mai sus mentionata.

 

Spunem ca ne intereseaza mai mult aptitudinile intelectuale a unei femei decit cum arata, cind de fapt, daca nu arata cum ne place si nu exista aceea chemistry care sa ne atraga, NICIODATA nu o sa cautam sa vedem cit e de desteapta sau inteligenta....si vrem nu vrem asta e realitatea, oricit de dureroasa ar fi si oricit ne-am ingropa capul in nisip ca strutii.

 

Cred ca topicul asta s-a cam incheiat, userii nefacind altceva decit sa isi reitereze sub alte forme ceea ce au mai spus in prealabil.

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spunem ca ne intereseaza mai mult aptitudinile intelectuale a unei femei decit cum arata, cind de fapt, daca nu arata cum ne place si nu exista aceea chemistry care sa ne atraga, NICIODATA nu o sa cautam sa vedem cit e de desteapta sau inteligenta....si vrem nu vrem asta e realitatea, oricit de dureroasa ar fi si oricit ne-am ingropa capul in nisip ca strutii.

Am avut o foarte frumoasa relatie cu o femeie, care la prima vedere nu m-a atras deloc din punct de vedere fizic. Insa simtul umorului si inteligenta ei m-au fascinat. Nu stiu in ce masura "am cautat" sa vad cat e de desteapta caci imediat cum a deschis gura mi-am dat seama cu cine stau de vorba. Deci, nu vorbi in numele tuturor barbatilor doar pentru ca tie nu ti s-a intamplat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×