Sari la conținut
Forum Roportal
cititor1

Urmările tratamentului hepatitei c cu interferon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

@lost-soul: nu te speria că nu e cazul. Eu sint in a X-a lună de tratament și nu am avut absolut nici un efect secundar, virusul e nedetectabil după a VI-a lună de tratament. Dorm poate chiar mai bine ca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,

 

Prietenul meu a fost diagnosticat anul trecut cu Hepatita C, iar la inceputul lui februarie i-au aprobat dosarul pentru Interferon. Este deja in a4a saptamana de tratament si efectele adverse au fost mult mai suportabile decat ne asteptam. Cu toate astea, de cateva zile are dureri cumplite de cap si de muschi. Stie cineva ce ar putea lua ca sa ii mai clameze durerea?

 

Multumesc mult si daca va ajuta ...va tin la curent cu starea lui!

Sanatate multa tuturor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Michelle

 

Si eu fac tratam cu pegasys de 5 luni.Cand sunt dureri de cap si de muschi iau paracetamol simplu.Pt dureri de cap cumplite iau piafen.Asa mi-a recomandat dr. Paracetamol poate lua si 2 /zi ,dar la interval de 3-4 ore,sa nu faca abuz.Daca mai ai neclaritati intreaba-ma....Multa sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna Michelle

 

Si eu fac tratam cu pegasys de 5 luni.Cand sunt dureri de cap si de muschi iau paracetamol simplu.Pt dureri de cap cumplite iau piafen.Asa mi-a recomandat dr. Paracetamol poate lua si 2 /zi ,dar la interval de 3-4 ore,sa nu faca abuz.Daca mai ai neclaritati intreaba-ma....Multa sanatate.

 

Iti multumesc pentru raspuns.

Sanatate multa si tie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Soţia mea a fost depistată cu hepatita c acum 2 ani. A urmat tratamentul cu interferon şi ribavirină 1 an(mai are de făcut 2 injecţii).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna Michelle

 

Si eu fac tratam cu pegasys de 5 luni.Cand sunt dureri de cap si de muschi iau paracetamol simplu.Pt dureri de cap cumplite iau piafen.Asa mi-a recomandat dr. Paracetamol poate lua si 2 /zi ,dar la interval de 3-4 ore,sa nu faca abuz.Daca mai ai neclaritati intreaba-ma....Multa sanatate.

CEAU ,MA BUCUR CA MAI IESTI PE FORUM/EU AM FACUT IN LUNA APRILE LA UN AN SI PATRU LUNI DIN NOU VIREMIA SI MEA IESIT FOARTE BUNA DUPA CEL DE AL DOILEA TRATAMENT.MA SIMT FOARTE BINE SI SUNT FERICITA CA A IESIT BUNA.ACUM IAR SUNT IN ITALIA CRED CA PT.3 LUNI.TU CE MAI FACI CUM TE SIMTI ?TE PUP DULCE SI-TI DORESC MULTA SANATATE SI BUCURI. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×