Sari la conținut
Forum Roportal
Gelupanda

Credeti in supranatural,in vindecari miraculoase,mai face astazi Dumnezeu minuni?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Traim intr-un timp in care avem cele mai multe religii crestine,secte,doctrine,teologii si interpretari ale bibliei. Dumnezeu prin oamenii Sai si Domnul Isus au facut multe minuni,vindecari,invieri din morti etc.In proportie de 99% toate religiile au respins supranaturalul din doctrinele lor.Printre putinii ramasi care pretind ca in bisericile lor se intampla minuni sunt penticostalii si carismaticii.Sa fie adevarat?

 

Indiferent de religie, la nivel personal ,a-ti experimentat vreo minune,vindecare,eveniment care depaseste puterea de intelegere si nu pot fi explicate prin legile naturii si stiintei?Aveti convingerea ca Dumnezeu a facut acea minune in viata voastra?Mai are Domnul Isus puterea de a face minuni ca cele descrise in evanghelii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si daca am fi "experimentat" vre-una ...ce dovada ai tu ca acea "minune" se datoreaza dumnezeului biblic... diavolului ...si nu Dumnezeului aflat in tine insuti ?

 

Cu atat mai mult cu cat tocmai in Biblie zica ca:

 

9Arătarea lui se va face prin puterea Satanei, cu tot felul de minuni, de semne şi puteri mincinoase,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Traim intr-un timp in care avem cele mai multe religii crestine,secte,doctrine,teologii si interpretari ale bibliei. Dumnezeu prin oamenii Sai si Domnul Isus au facut multe minuni,vindecari,invieri din morti etc.In proportie de 99% toate religiile au respins supranaturalul din doctrinele lor.Printre putinii ramasi care pretind ca in bisericile lor se intampla minuni sunt penticostalii si carismaticii.Sa fie adevarat?

 

Indiferent de religie, la nivel personal ,a-ti experimentat vreo minune,vindecare,eveniment care depaseste puterea de intelegere si nu pot fi explicate prin legile naturii si stiintei?Aveti convingerea ca Dumnezeu a facut acea minune in viata voastra?Mai are Domnul Isus puterea de a face minuni ca cele descrise in evanghelii?

Care Dumnezeu, Gelupanda?

Nu de alta, dar la tine totul e personalizat...

 

 

Cu certitudine ca exista minuni, insa nu cred ca omul isi va putea explica toate mecanismele care duc la astfel de 'patinari' ale legilor universale.

 

Daca dumnezeu este YHWH si implicit Gizas, cum iti explici minunile aparute la pagani buddhisti, musulmani, atei si chiar satanisti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care Dumnezeu, Gelupanda?

Nu de alta, dar la tine totul e personalizat...

 

 

Cu certitudine ca exista minuni, insa nu cred ca omul isi va putea explica toate mecanismele care duc la astfel de 'patinari' ale legilor universale.

 

Daca dumnezeu este YHWH si implicit Gizas, cum iti explici minunile aparute la pagani buddhisti, musulmani, atei si chiar satanisti?

 

Am zis ca nu mai vorbesc cu tine dar pentru ca suntem in perioada sarbatorilor te iert.

 

Nu la mine credinta este personalizata.Asta e adevarata credinta.Celelalte sunt religii.Daca te uiti in biblie peste tot se spune "Dumnezeul meu" si numai cand e vorba de poporul Israel "Dumnezeul nostru".In alt loc spune Dumnezeul lui Avram,Dumnezeul lui Isaac si Dumnezeul lui Iacov,nu Dumnezeul lui Avraam,Isaac si Iacov.

Sigur ca exista minuni pe care le face satan prin tot ce inseamna ocultism.Eu ma refeream exclusiv la minuni facute de Dumnezeu.Mai face in prezent Dumnezeul bibliei minuni?Ai experimentat vreuna?Povesteste-o si la altii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta mea cu oamenii am vazut ca cele mai mari si "minunate" minuni le pot face bipezii care fie chiar cred scripturile si incearca sa fie ei insisi un canal prin care sa se produca "minuni"( nu ma refer in nici un caz la religiosi, de orice culoare ar fi), fie isi asculta de propria constiinta, care e pusa in noi tot de cineva de prin cer( Sika nu mi-a explicat de cine).

 

Exemplul meu: zilele trecute am calcat din greseala, in viteza, pe o bucata de scandura cu un cui in ea. Cuiul mi-a intrat in calcai si am urlat de s-a auzit peste mari si tari.

Eu plantez vara in gradina flori de galbenele. Nu inteleg ce lant evolutiv ar fi putut duce la existenta acestei plante, nici nu a reusit sa imi explice cineva, desi am cautat mult, mult de tot, ce substanta contine de este atat de vindecatoare. Cicatrizeaza rapid ranile, alina durerile interne, iar folosita la masaj, crema de galbenele face adevarate minuni pe piele. La asta ma refeream : mi-am bandajat piciorul cu extract din planta asta si mi-a trecut fara nici o problema, fara nici o infectie, desi doctorita s-a speriat rau de tot cand a vazut gaura din calcaiul meu. Chestia asta la ce capitol ar intra? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am zis ca nu mai vorbesc cu tine dar pentru ca suntem in perioada sarbatorilor te iert.

 

Nu la mine credinta este personalizata.Asta e adevarata credinta.Celelalte sunt religii.Daca te uiti in biblie peste tot se spune "Dumnezeul meu" si numai cand e vorba de poporul Israel "Dumnezeul nostru".In alt loc spune Dumnezeul lui Avram,Dumnezeul lui Isaac si Dumnezeul lui Iacov,nu Dumnezeul lui Avraam,Isaac si Iacov.

Sigur ca exista minuni pe care le face satan prin tot ce inseamna ocultism.Eu ma refeream exclusiv la minuni facute de Dumnezeu.Mai face in prezent Dumnezeul bibliei minuni?Ai experimentat vreuna?Povesteste-o si la altii!

hai pe bune vindecarile cu reiki sau bioenergie sint de la diavol ? pai ce interes are ala sa il vindece pe om care dupa se duce si da bani pe la biserici si se roaga de multumire lui dumnezeu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum faci diferenta intre "minunile" lui satan si cele ale lui dumnezeu cel Biblic si a Dumnezeului din tine ?

 

Uite ca Gizas insusi face minuni prin falsificarea bauturilor alcoolice ...ce dovada mai buna vrei decat asta ...ca a lucrat diavolul prin el?

 

In plus de asta .... invata ..ca credinta este mult mai rea si periculoasa ca religia ...in numele credintei intr-o ideologie ...s-au comis milioane de crime ...fie ca aceasta CREDINTA se numea Fascism Comunism sau altfel ... ai uitat deja de comunistii care isi dadeau viata ptr credinta lor in comunism?

 

Asa ca invata ca mult mai important decat a CREDE ...este a STII ...si asta e calea corecta ...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai fi atat de "evoluat spiritual" precum crezi ca esti ai "stii" care sunt minunile venite de la diavolul ala de care tot vorbesti si care sunt de la Dzeu......

Eu tind sa cred ca "diavolul" e ultima femeie trecuta prin viata ta si care a luat-o la goana nu inainte de a "lasa urme adanci". uite, stergerea lor ar fi o "minune" facuta de Dumnezeu.

Faptul ca ele nu pot fi sterse ......asta cred ca e un "semn" de la Diavol. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai pe bune vindecarile cu reiki sau bioenergie sint de la diavol ? pai ce interes are ala sa il vindece pe om care dupa se duce si da bani pe la biserici si se roaga de multumire lui dumnezeu ?

 

Cu reiki sau cu bioenergie vindecarile sunt de la diavol sau de la Dumnezeu in functie de cine le practica si cum.In cea mai mare parte sunt demonice ,inselatoare si cu efecte secundare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din experienta mea cu oamenii am vazut ca cele mai mari si "minunate" minuni le pot face bipezii care fie chiar cred scripturile si incearca sa fie ei insisi un canal prin care sa se produca "minuni"( nu ma refer in nici un caz la religiosi, de orice culoare ar fi), fie isi asculta de propria constiinta, care e pusa in noi tot de cineva de prin cer( Sika nu mi-a explicat de cine).

 

Exemplul meu: zilele trecute am calcat din greseala, in viteza, pe o bucata de scandura cu un cui in ea. Cuiul mi-a intrat in calcai si am urlat de s-a auzit peste mari si tari.

Eu plantez vara in gradina flori de galbenele. Nu inteleg ce lant evolutiv ar fi putut duce la existenta acestei plante, nici nu a reusit sa imi explice cineva, desi am cautat mult, mult de tot, ce substanta contine de este atat de vindecatoare. Cicatrizeaza rapid ranile, alina durerile interne, iar folosita la masaj, crema de galbenele face adevarate minuni pe piele. La asta ma refeream : mi-am bandajat piciorul cu extract din planta asta si mi-a trecut fara nici o problema, fara nici o infectie, desi doctorita s-a speriat rau de tot cand a vazut gaura din calcaiul meu. Chestia asta la ce capitol ar intra? :D

Eu cred ca ar intra la capitolul " vindecare prin mijloace naturiste"

O intrebare nevinovata......noi bipezii credem in diverse dar tu evoluezi cumva din alte "Specii"? :o:

 

 

Cu reiki sau cu bioenergie vindecarile sunt de la diavol sau de la Dumnezeu in functie de cine le practica si cum.In cea mai mare parte sunt demonice ,inselatoare si cu efecte secundare.

Vali......vindecarile de indoctrinare de unde vin? Ca mi-e teama sa intreb utilizatorul care a postat aici...... :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×