Sari la conținut
Forum Roportal
isihie

De ce dovezi aveti nevoie pentru a crede?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Biblia e plina de profetii care s-au implinit...Cu toate astea, nu o crezi...

Numai ca profetiile acelea sunt asa de generale, incat sfera lor de aplicabilitate este aproape nemarginita. Mintea umana le poate extinde asupra oricaror evenimente, ca pe oricare zodiac stupid.

Eu vorbeam de o previziune clara, exactitatea fiind data de denumirea evenimentului si de precizarea orizontului temporar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teoria Stringurilor va explica vălul spaţio-temporal care ne inconjoară definit prin teoria relativitaţii

 

De cand a murit Einstein se lucreaza la Teoria Stringurilor, o teorie care va finaliza visul lui Einstein de a unifica legile fizici intr-o singura formula asa cum teoria relativitatii a unit gravitatia cu electromagnetismul.

 

Cand aceasta teorie a stringurilor va fi dovedita matematic, si trebuie sa se intample asta, caci doar o singura teorie si nu mai multe va oferi imaginea de ansamblu a universului, atunci lumea va cunoaste modul de a gandi al Creatorului.

 

Teoria stringurilor va dovedi matematic existenta lumilor superioare celei materiale precum si crudul adevar ca lumea materiala este o lume simulata intr-o alta lume. Adevarul ca este o lume creata.

 

Prin aceasta teorie lumea va intelege cum au fost posibile profetiile biblice, profetiile lui Nostradamus s.a.m.d.

 

Cam tot atunci vor da si faţă cu Boss-ul, autorul Creaţiei.

 

Pana atunci, urmariti niste documentare:

 

Einstein`s Dream - Strings Theory

si

The Privileged Planet - the search for purpose in the universe (physics, information, truth or evolution)

 

documentare facute de oameni de stiinta nu de secte religioase

 

Una e sa inveti istorie si geografie pe de rost, alta e sa scrii poezii excitat emotional si cu totul si cu totul altceva e sa poti intelege legile fizicii, ecuatiile lui Newton si Maxwell sau teoria relativitatii.

 

Aceste ecuatii arata ca legile universului sunt intr-un "fine tuning" si orice distorsiune a unei singure legi, oricat de mica ar fi, produce dezastre in toate legile. "Cine calca o lege, se face vinovat de calcarea tuturor legilor" spune Dumnezeu.

 

Asadar fizicienii cauta acea lege, una singura, care va unii toate legile si ne va oferii calea spre alte lumii. In Biblie calea e Evanghelia, calea credintei. Din pacate cu incalzirea asta globala, cred ca ramane si ultima cale.

 

Pilat l-a intrebat pe Isus: "Ce e Adevarul?"

 

Putea Isus sa-i raspunda astfel?: "Adevarul e ca esti un bou creat intr-o lume falsa, iar Creatorul sunt Eu!"

 

A fost mai elegant si i-a raspuns: "Eu sunt Calea, Adevarul şi viaţa!"

 

Apostolii au inteles. Sa vadem daca si noi vom intelege cand fizicienii ne vor plesni in mutra Adevarul cu ultima teorie, mama teoriilor care va unii totul intr-un singur si trist adevar: "traim intr-o lume simulata care desi pare reala nu e". Chiar Biblia spune ca cel care a creat-o

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Teoria Stringurilor va explica vălul spaţio-temporal care ne inconjoară definit prin teoria relativitaţii

 

De cand a murit Einstein se lucreaza la Teoria Stringurilor, o teorie care va finaliza visul lui Einstein de a unifica legile fizici intr-o singura formula asa cum teoria relativitatii a unit gravitatia cu electromagnetismul.

 

Cand aceasta teorie a stringurilor va fi dovedita matematic, si trebuie sa se intample asta, caci doar o singura teorie si nu mai multe va oferi imaginea de ansamblu a universului, atunci lumea va cunoaste modul de a gandi al Creatorului.

 

Teoria stringurilor va dovedi matematic existenta lumilor superioare celei materiale precum si crudul adevar ca lumea materiala este o lume simulata intr-o alta lume. Adevarul ca este o lume creata.

 

Prin aceasta teorie lumea va intelege cum au fost posibile profetiile biblice, profetiile lui Nostradamus s.a.m.d.

 

Cam tot atunci vor da si faţă cu Boss-ul, autorul Creaţiei.

 

Pana atunci, urmariti niste documentare:

 

Einstein`s Dream - Strings Theory

si

The Privileged Planet - the search for purpose in the universe (physics, information, truth or evolution)

 

documentare facute de oameni de stiinta nu de secte religioase

 

Una e sa inveti istorie si geografie pe de rost, alta e sa scrii poezii excitat emotional si cu totul si cu totul altceva e sa poti intelege legile fizicii, ecuatiile lui Newton si Maxwell sau teoria relativitatii.

 

Aceste ecuatii arata ca legile universului sunt intr-un "fine tuning" si orice distorsiune a unei singure legi, oricat de mica ar fi, produce dezastre in toate legile. "Cine calca o lege, se face vinovat de calcarea tuturor legilor" spune Dumnezeu.

 

Asadar fizicienii cauta acea lege, una singura, care va unii toate legile si ne va oferii calea spre alte lumii. In Biblie calea e Evanghelia, calea credintei. Din pacate cu incalzirea asta globala, cred ca ramane si ultima cale.

 

Pilat l-a intrebat pe Isus: "Ce e Adevarul?"

 

Putea Isus sa-i raspunda astfel?: "Adevarul e ca esti un bou creat intr-o lume falsa, iar Creatorul sunt Eu!"

 

A fost mai elegant si i-a raspuns: "Eu sunt Calea, Adevarul şi viaţa!"

 

Apostolii au inteles. Sa vadem daca si noi vom intelege cand fizicienii ne vor plesni in mutra Adevarul cu ultima teorie, mama teoriilor care va unii totul intr-un singur si trist adevar: "traim intr-o lume simulata care desi pare reala nu e". Chiar Biblia spune ca cel care a creat-o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Numai ca profetiile acelea sunt asa de generale, incat sfera lor de aplicabilitate este aproape nemarginita. Mintea umana le poate extinde asupra oricaror evenimente, ca pe oricare zodiac stupid.

Eu vorbeam de o previziune clara, exactitatea fiind data de denumirea evenimentului si de precizarea orizontului temporar.

 

Si cand tu spui asta banuiesc ca ai studiat exact toate profetiile si implinirea lor sau doar pe sarite ? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci lucrarea Diavolului se implineste exact asa cum EL INSUSI a profetit (normal ca stie planul daca e creat de el)

asta ridica o intrebare interesanta...

 

Numai ca profetiile acelea sunt asa de generale, incat sfera lor de aplicabilitate este aproape nemarginita. Mintea umana le poate extinde asupra oricaror evenimente, ca pe oricare zodiac stupid.

Eu vorbeam de o previziune clara, exactitatea fiind data de denumirea evenimentului si de precizarea orizontului temporar.

da dar chiar daca s-ar implini...asta nu garanteaza faptul ca e din partea lui dumnezeu

eu satana....eu zic peste xxx ani o sa fie un razboi atroce......peste xxx ani influentez pe cine trebuie...e voila ...un razboi ca ;la carte...

dovezi poate o sa apara...dar nu trebuie sa va preocupe daca s-au implinit ...si de ce s-au implinit si mai ales cum..

 

Teoria Stringurilor va explica vălul spaţio-temporal care ne inconjoară definit prin teoria relativitaţii

 

De cand a murit Einstein se lucreaza la Teoria Stringurilor, o teorie care va finaliza visul lui Einstein de a unifica legile fizici intr-o singura formula asa cum teoria relativitatii a unit gravitatia cu electromagnetismul.

 

Cand aceasta teorie a stringurilor va fi dovedita matematic, si trebuie sa se intample asta, caci doar o singura teorie si nu mai multe va oferi imaginea de ansamblu a universului, atunci lumea va cunoaste modul de a gandi al Creatorului.

 

Teoria stringurilor va dovedi matematic existenta lumilor superioare celei materiale precum si crudul adevar ca lumea materiala este o lume simulata intr-o alta lume. Adevarul ca este o lume creata.

 

Prin aceasta teorie lumea va intelege cum au fost posibile profetiile biblice, profetiile lui Nostradamus s.a.m.d.

 

Cam tot atunci vor da si faţă cu Boss-ul, autorul Creaţiei.

 

Pana atunci, urmariti niste documentare:

 

Einstein`s Dream - Strings Theory

si

The Privileged Planet - the search for purpose in the universe (physics, information, truth or evolution)

 

documentare facute de oameni de stiinta nu de secte religioase

 

Una e sa inveti istorie si geografie pe de rost, alta e sa scrii poezii excitat emotional si cu totul si cu totul altceva e sa poti intelege legile fizicii, ecuatiile lui Newton si Maxwell sau teoria relativitatii.

 

Aceste ecuatii arata ca legile universului sunt intr-un "fine tuning" si orice distorsiune a unei singure legi, oricat de mica ar fi, produce dezastre in toate legile. "Cine calca o lege, se face vinovat de calcarea tuturor legilor" spune Dumnezeu.

 

Asadar fizicienii cauta acea lege, una singura, care va unii toate legile si ne va oferii calea spre alte lumii. In Biblie calea e Evanghelia, calea credintei. Din pacate cu incalzirea asta globala, cred ca ramane si ultima cale.

 

Pilat l-a intrebat pe Isus: "Ce e Adevarul?"

 

Putea Isus sa-i raspunda astfel?: "Adevarul e ca esti un bou creat intr-o lume falsa, iar Creatorul sunt Eu!"

 

A fost mai elegant si i-a raspuns: "Eu sunt Calea, Adevarul şi viaţa!"

 

Apostolii au inteles. Sa vadem daca si noi vom intelege cand fizicienii ne vor plesni in mutra Adevarul cu ultima teorie, mama teoriilor care va unii totul intr-un singur si trist adevar: "traim intr-o lume simulata care desi pare reala nu e". Chiar Biblia spune ca cel care a creat-o

Editat de menssana1984

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta ridica o intrebare interesanta...

y...v-ati schimbt pozitia.....va suparati daca va numesc Legiune?sau considerati asta o jignire?

Si eu ma straduiesc sa ridic aceeasi intrebare interesanta:

Ce interes are Creatorul sa se legitimeze cand noi oamenii creati de el suntem insusi legitimitatea Lui?

Legitimare in scris poate avea doar un dumnezeu fals ... si exact acesta isi cauta acoperire in vorbe ...nu ca si creatorul in FAPTE de creatie... iar vorbele mincinoase cuprinse in Biblie MANIPULEAZA si FANATIZEAZA mase de oameni deci e clar ca inspiratia este satanica!

 

Cat despre Legiune ...cred ca trebuie sa isi imprumute titlul tot de la o carte a lui Sven Hassel .... Legiunea .....!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Teoria Stringurilor va explica vălul spaţio-temporal care ne inconjoară definit prin teoria relativitaţii

 

1-De cand a murit Einstein se lucreaza la Teoria Stringurilor

 

2.Cand aceasta teorie a stringurilor va fi dovedita matematic, si trebuie sa se intample asta, caci doar o singura teorie si nu mai multe va oferi imaginea de ansamblu a universului, atunci lumea va cunoaste modul de a gandi al Creatorului.

 

3.Teoria stringurilor va dovedi matematic existenta lumilor superioare celei materiale precum si crudul adevar ca lumea materiala este o lume simulata intr-o alta lume. Adevarul ca este o lume creata.

 

4.Una e sa inveti istorie si geografie pe de rost, alta e sa scrii poezii excitat emotional si cu totul si cu totul altceva e sa poti intelege legile fizicii, ecuatiile lui Newton si Maxwell sau teoria relativitatii.

 

5.Aceste ecuatii arata ca legile universului sunt intr-un "fine tuning" si orice distorsiune a unei singure legi, oricat de mica ar fi, produce dezastre in toate legile. "Cine calca o lege, se face vinovat de calcarea tuturor legilor" spune Dumnezeu.

 

6.Asadar fizicienii cauta acea lege, una singura, care va unii toate legile si ne va oferii calea spre alte lumii. In Biblie calea e Evanghelia, calea credintei.

 

7.Apostolii au inteles. Sa vadem daca si noi vom intelege cand fizicienii ne vor plesni in mutra Adevarul cu ultima teorie, mama teoriilor care va unii totul intr-un singur si trist adevar: "traim intr-o lume simulata care desi pare reala nu e".

 

 

8.Acest VĂL spatio-temporal are o formulă MATEMATICA care uneste spatiul cu timpul, se numeste teoria relativitatii a lui Einstein, singura care explica logic ce e GRAVITATIA.

 

 

9.Omul e facut sa gandeasca, nu sa memoreze istorie, geografie sau poezii. E atat de simplu si absurd in acelasi timp. Dar adevarat.

Timpul, o notiune abstracta, invizibila, e ţesut strans cu materia in INFINITE PLANURI.

 

 

10. Undele din acest văl spatio-temporal calatoresc cu viteza luminii, nu mai repede, nu mai incet.

 

1.ideei au fost şi

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta ridica o intrebare interesanta...

da dar chiar daca s-ar implini...asta nu garanteaza faptul ca e din partea lui dumnezeu

eu satana....eu zic peste xxx ani o sa fie un razboi atroce......peste xxx ani influentez pe cine trebuie...e voila ...un razboi ca ;la carte...

dovezi poate o sa apara...dar nu trebuie sa va preocupe daca s-au implinit ...si de ce s-au implinit si mai ales cum..

mdahhh...mai nou ti-ai schimbat pozitia...acum nu mai e crede si nu cerceta...e cerceteaza si crede

srryy...v-ati schimbt pozitia.....va suparati daca va numesc Legiune?sau considerati asta o jignire?

 

Pai Dumnezeu nu a zis sa nu cercetezi cand e vorba de stiinta, doar El a dezvaluit legile fizicii si matematicii oamenilor.

 

Dumnezeu a oprit vrajitoria si astrologia fiindca prin practici de magie neagra, alba, verde demonii induc oamenilor jumatati de adevar.

 

Demonii profetesc 50-75% dupa care gata, nu se mai confirma nimic. O iau pe aratura. Singurul care poate profeti finalul, e chiar Programatorul Insusi. Nu e logic sa fie asa?

E si logic si cinstit, sa spui adevarul, sa nu lasi lumea in ceata.

 

Nu asta a venit sa spuna Isus, ca exista o alta lume, ca lumea asta are alt stapan, unul rau, ca stapanul acela va fi dat afara, iar lumea anulata? Ca cei drepti prin faptele lor, sau prin credinta lor, sau si una si alta, vor fi scosi din aceasta lume in glorie? Iar cei care au luat-o pe aratura amagiti de demoni vor fi dusi in carantina vesnica?

 

Daca Isus ar fi venit astazi, sigur ca s-ar fi exprimat intr-un limbaj adecvat vremii moderne.

 

Toti cei care nu recunosc ce spune Isus fac asta fiindca duhul lor stie ca nu a fost scris in cartea vietii, stie ca va fi aruncat afara impreuna cu tatal minciunii, cel care a fost ucigas de la inceput.

 

NU conteaza, si la tribunal poti sa spui ce vrei, esti condamnat in baza probelor.

 

Tot asa, poti sa crezi ce vrei, ai ca ultim avocat faptele tale. Daca si faptele tale sunt de rahat, iar credinta ti-ai pus-o intr-un dumnezeu fals, chiar nu te mai salveaza nimeni.

 

Si eu ma straduiesc sa ridic aceeasi intrebare interesanta:

Ce interes are Creatorul sa se legitimeze cand noi oamenii creati de el suntem insusi legitimitatea Lui?

Legitimare in scris poate avea doar un dumnezeu fals ... si exact acesta isi cauta acoperire in vorbe ...nu ca si creatorul in FAPTE de creatie... iar vorbele mincinoase cuprinse in Biblie MANIPULEAZA si FANATIZEAZA mase de oameni deci e clar ca inspiratia este satanica!

 

Cat despre Legiune ...cred ca trebuie sa isi imprumute titlul tot de la o carte a lui Sven Hassel .... Legiunea .....!

 

Aici gresesti, doar cei alesi i-L legitimeaza si i-L sfintesc pe Dumnezeu si Mielul sau. Sa nu incurcam caprele cu oile.

 

Oile i-L legitimeaza pe Dumnezeu sa se sfinteasca si sa aibe un nume sfant, INRI.

 

Iar caprele il legitimeaza pe Satan sa mearga in Iazul cu Foc impreuna cu toate caprele care i-au slujit.

 

Cred ca am fost clar.

 

1.ideei au fost şi
Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ciudat... eşti deja
Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×