Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

18 din 24 ascult limba greaca.

muzica greceasca ascult 5 ore zilnic.si da, imi place la nebunie...

din pacate multe melodii au fost furate si transformate in manele.(in ro)

sunt o groaza de cantareti:despina vandi,plutarhos,sfakianakis,vissi cred ca astia sunt cei mai cunoscuti de voi...

din cauza la reality show in ultimii 2 ani au m-ai iesit inca 20 de cantareti pe piata,altii destui de buni.

deci spune piesea preferata.

la cerere pot scrie piesa.(sau sa o traduc ca sa intelegeti ce spune melodia preferata)

sa incep eu:

o piesa preferata e de mihalis hatzighianis-ola i tipota(totul sau nimic)

e un cantaret destul de tanar,un romantic incurabil,are piese foarte bune,superbe,toate despre cat de minunata poate fi iubirea.

Buna......am o rugaminte la tine....spune-mi si mie un site de unde pot download/a muzica greceasca....multumesc frumos!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multzii .. Pasxalis Terzhs , Notis Sfakianakis , Giannhs Ploutarxos , Nikos Kourkoulis , Giorgos Mazwnakis , Antypas , Ellh Kokkinou , Leuterhs Pantazhs , Nikos Berths , Sarmpel , Kaiti Garmpi , Xristos Dantis , Giorgos Tsalikis , Mixalhs Xatzigiannis , Nino , Thanos Petrelis , Peggy Zhna , Nikos Makropoulos , Panos Kiamos , Konstantinos Xristoforou , si multzi altzii:) :headspin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt multzii .. Pasxalis Terzhs , Notis Sfakianakis , Giannhs Ploutarxos , Nikos Kourkoulis , Giorgos Mazwnakis , Antypas , Ellh Kokkinou , Leuterhs Pantazhs , Nikos Berths , Sarmpel , Kaiti Garmpi , Xristos Dantis , Giorgos Tsalikis , Mixalhs Xatzigiannis , Nino , Thanos Petrelis , Peggy Zhna , Nikos Makropoulos , Panos Kiamos , Konstantinos Xristoforou , si multzi altzii:) :crazy:

 

 

Euharisto pt. raspuns....ii am aproape pe toti, mai putin Sarmpel de care stiu dar nu ma intereseaza sa-l am, si kaiti garmpi..de care nu am auzit. :lol2:

Favoritii mei raman Antonis Remos si Giorgos Alkaios + Nikos Portokaloglou care are o voce super sexXxy :rot:

Editat de aphrodesia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna,

 

si mie imi place foarte mult muzica greceasca.acum invat si greaca.desi sunt foarte multi cantareti buni,mie imi place cel mai mult ploutarxos(am fost extrem de fericita can l-am vazut la poseidonio,acum 2ani),remos,vissi.

 

e un subiect care poate fi dezbatut foarte mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×