Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ms pentru versuri :crazy:

Mi-am amintit de o piesa... "Greek lover" dar nu stiu exact cine canta...e mai veche si e in engleza-greaca.

E foarte haioasa :P

cred ca sunt cei de la going'through

au scos piese super,cantaretul din trupa ne ofera posibilitatea in fiecare miercuri la un club mare sa il savuram ca dj la rnb party.am fost si m-am distrat pe cinste.au scos o piese noua scoala 2006.

Editat de julia23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu nevoie de o mana de ajutor, caut o melodie greceasca din 2004, pe care am inregistrato in vara lui 2004 in grecia pe telefonul mobil.Am reusit sa o transform in waw dar se aud rau de tot. Daca ma puteti ajuta sa o gasesc (melodia, un titlu, un artist) vas ramane pe veci recunoscator. Melodia este cea pe care mi-am cunoscut sotia. Fisierul il pot trimite pe e-mail Mercy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

zorba grecul ..............muzica din filmul zorba .....super.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
18 din 24 ascult limba greaca.

muzica greceasca ascult 5 ore zilnic.si da, imi place la nebunie...

din pacate multe melodii au fost furate si transformate in manele.(in ro)

sunt o groaza de cantareti:despina vandi,plutarhos,sfakianakis,vissi cred ca astia sunt cei mai cunoscuti de voi...

din cauza la reality show in ultimii 2 ani au m-ai iesit inca 20 de cantareti pe piata,altii destui de buni.

deci spune piesea preferata.

la cerere pot scrie piesa.(sau sa o traduc ca sa intelegeti ce spune melodia preferata)

sa incep eu:

o piesa preferata e de mihalis hatzighianis-ola i tipota(totul sau nimic)

e un cantaret destul de tanar,un romantic incurabil,are piese foarte bune,superbe,toate despre cat de minunata poate fi iubirea.

 

 

caut si eu de vreo 2 ani o melodie greceasca si nu o gasesc. melodia, daca nu ma insel se numeste tamahia su, si e interpretata de kristiana, cred. am fost si in grecia pe la citeva magazine de specialitate si nu am gasit-o. o are cineva? miine plec din nou in grecia, unde probabil am so mai caut. era in mare voga inainte de 1989. daca nu ma insel, in romineste se traduce ochii tai :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ooo in 89 aveam 5 ani...ok o sa o caut si ti-o trimit... :good:

 

Salut, am si eu nevoie de o mana de ajutor, caut o melodie greceasca din 2004, pe care am inregistrato in vara lui 2004 in grecia pe telefonul mobil.Am reusit sa o transform in waw dar se aud rau de tot. Daca ma puteti ajuta sa o gasesc (melodia, un titlu, un artist) vas ramane pe veci recunoscator. Melodia este cea pe care mi-am cunoscut sotia. Fisierul il pot trimite pe e-mail Mercy

trimite-mi id tau prin mesaj prive sa vad ce pot face...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

 

M-ar interesa si pe mine o muzica greceasca autentica.Adica artisti celebri din Grecia,piese mari sau piese care apartin 100% de cultura greceasca.

Din contra,nu ce e la moda.Ce e intrat in istorie,ce e frumos;gen Zorba Grecul.Asa ceva.Ma poate ajuta cineva?

M-ar interesa numele artistilor,piesele si un loc de unde pot sa downloadez.A,da: daca sunteti amabili sa-mi dati niste informatii pe adresa ionel_bogdi@yahoo.com;m-as bucura mult.

 

Ma bucur ca sunt oameni care apreciaza adevarata cultura muzicala,muzica autentica si nu fabricata. ;)

Editat de CAMPEONE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place mult muzica greceasca, la fel si limba. Am muzica greceasca de toate genurile; cine e interesat sa ma contacteze la bad_malika@yahoo.com. :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×