Sari la conținut
Forum Roportal
mo089

ora 3 ora demonica?

Postări Recomandate

Superstitii prostesti. Ora 3 e o ora ca oricare alta.

 

Demonii nu exista. I-a inventat biserica, ca sa ne tina sub control sa ne manipuleze. Exista Ego-ul care are rolul de a impiedica sufletul in evolutia sa.

 

Dar ingerii exista cu adevarat. Sunt spirite ce au rol protector. Fiecare are un inger pazitor. Rolul sau este de a ne ajuta cand avem de luat o decizie dificila sa luam decizia cea buna. Sau cand suntem in perico sa ne salveze.

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
demonii nu vin sa te manance........nici la 3,nici la 4,nici la 00.00.ptr ca demonii,ca fiinte,nu exista. :) .......asa ca puteti sta pana la ce ora vreti

shhhhh...asta era secret...uite cun ai distrus tu milioane de vine de a petrece pana in zori cu un demon....copii....demonii exista...ai vor veni....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Superstitii prostesti. Ora 3 e o ora ca oricare alta.

 

Demonii nu exista. I-a inventat biserica, ca sa ne tina sub control sa ne manipuleze. Exista Ego-ul care are rolul de a impiedica sufletul in evolutia sa.

 

Dar ingerii exista cu adevarat. Sunt spirite ce au rol protector. Fiecare are un inger pazitor. Rolul sau este de a ne ajuta cand avem de luat o decizie dificila sa luam decizia cea buna. Sau cand suntem in perico sa ne salveze.

 

de ce esti asa sigura pe tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar daca demonii nu exista atunci nu ar trebui sa existe nici ingerii, deoarece fac parte din aceeasi categorie de fiinte supranaturale, din aceeasi poveste...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut am avut o perioada in care ma trezeam in fiecare noapte pe la 2:10....dar, nu pt ca aveam "nevoi"...ci pur si simplu din cauza unor cosmaruri. :P ....in primele doua nopti, exact la aceeasi ora m-am trezit cu imposibilitatea de-a respira normal, cu greutate in piept, cu spaima (asta de fapt era senzatia care ma facea sa ma trezesc)

visele erau in legatura cu niste omuleti (nu stiu exact ce erau), care spuneau ca au venit dupa mine...iar eu fugeam de ei, si le aruncam cate-un ban (acu sa nu credeti ca mai stiu exact suma care le-am dat-o... :P )....ca sa ma lase in pace.

in orice caz.....am fost ingrozitor de speriata(nu exagerez, nu mai sunt la varsta in care sa cred in "bau bau" )....pur si simplu, mi-era teama sa deschid ochii.....si ma chinuiam sa respir normal, pt ca, nu imi ajungea aerul.....brrrr...(si-acu ma apuca groaza cand ma gandesc :P )

in fine....asta a durat doua nopti....in a treia noapte,cand m-am trezit, deja vorbeam singura....ca sunt tampita, ca sunt fricoasa, ca nu e nimic de care sa-mi fie frica....(cu toate ca mi-era)...

oricum...era ora 2:10....nu ora 3 (ora demonica :D )

in fine.....totul a trecut....acu, ma trezesc fix la ora 3:20....fara cosmaruri, fara sa-mi fie frica sa deschid ochii.... 8) , pur si simplu, nu mai pot sa dorm (da pun asta pe seama varstei.... :P , c-asa am auzit....cu cat imbatranesti, cu-atat dormi mai putin... :) )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

demonii ca fiinte intradevar ca nu exista dar pot exista cand acestia preiau controlul unei persoane...ingerii sunt numiti de asemenea Duhuri Sfinte si de asemenea si demoii au o a II denumire din totalul de o mie sau cate or fi, se numesc pur si simplu duhuri...ca sa intelegem ce inseamna mai bine un duh facem urmatoarea chestie...se vorbeste, mai spune lumea ca Vasilica (de ex.) si-a dat duhul adika murit...duhul este un spirit. asa sunt si demonii si ingerii si noi...spre deosebire de demoni si de ingeri noi avem corp :cheer: dovada ii in bibliehttp://www.studiatibiblia.rouitati un site super fain....la care aflati multe raspunsuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×