Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si mie imi iese herpes des :bye: iar cand simt eu ca apare aplic imediat un cub de gheata, face minuni: nu te mai ustura, nu te mai mananca, nu se mai extinde...si inca ceva, eu am observat ca daca sparg veziculele alea (impachetez 2 degete in pansament si trec la atac, chiar daca doare asa tareee ) si aplic gheata apoi aciclovir...imi trece mai repede, adica in 3 zile ...offf ce-l urasc:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema de ceva timp cand mananc ceva sarat apare o inflamatie rosie in colutul buzelor ca si herpes dar nu chair la fel ,prezinta mancarime si usturime daca puteti sa imi datii ceva idei ce unguente ar fii bune .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

zabala ii mai zice popular ... era un leac babesc cu lingura de lemn fierbinte ... dar nu am incercat niciodata ... incearca un unguent de rostopasca, de arnica, galbenele .. ceva cicatrizant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu te sfatuiesc sa te duci la medicul de familie nu asculta toate prostiile ca pote se agraveaza.te duci frumos la medic iti da verdictu si un tratament il urmezi si ai scapat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, asa se manifesta herpesul la inceput.

Daca se dovedeste ca e herpes, foarte bun este Zoviraxul , ii scurteaza perioada si se vindeca frumos. :doh:

 

PS. E posibil sa fie doar "zabalute" dar si acestea sunt dificil de tratat, merg de obicei cu unguent Nidoflor.

Editat de Red_tequila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Descopera Uleiul din Arbore de Ceai Australian - care poate fi folosit pentru ameliorarea leziunii de suprafata a herpesului

 

 

Uleiul din arbore de ceai - campionul antibacterian al Australiei

 

................................................................................

...

 

 

Echipa respectiva a uitat sa ne spuna si ca :

 

Tea tree oil faces ban over health fear

 

Scientists say even small amounts could provoke rashes and allergies

 

Cititi si va minunati cum se alege praful de leacul maiastru ....

 

http://www.guardian.co.uk/science/2007/feb/18/medicineandhealth.health

 

:zorro:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×