Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Orice medicament sau tratament naturist poate avea efecte adverse, poate provoca alergii la unele persoane.

Acest fapt nu l-am ascuns, ci este inserat in articolul Descopera Uleiul din Arbore de Ceai Australian.

In asemnea cazuri, persoanele sensibile sau alergice pot folosi uleiul de arbore de ceai doar diluat cu apa fiarta, sau in produse in care concetratia este mai mica.

Pentru informatii suplimentare, am inserat articole publicate ulterior articolului controversat.

Uniunea Europeana nu a interzis importul de ulei din arbore de ceai. Englezii si americanii sunt cei mai mari consumatori si importatori de ulei din arbore de ceai australian.

De ce sa folosim un antibiotic sintetic, care ne poate aduce mai multe daune sanatatii, preferential unui produs natural?

Spune nu produselor sintetice! Si ia sanatate din natura,... cu carul!

 

 

http://www.tto.bcs.uwa.edu.au

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Tea_tree_oil

 

 

 

PS: vom incerca sa traducem mai mult material in limba romana pentru cei interesati

Editat de Darianna
Multumim, dar nu acceptam texte in alte limbi decat romana in afara ariei International aria!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am problema asta de mica. Si asa m-am saturat de fiecare data cand mi-e sete, cand mi-e frig, cand mi-e cald etc etc etc sa imi apara herpes. Si bineinteles ca asta se intampla mereu inainte de intalniri, petreceri samd. Ultima data am patit-o cand am fost invitata la o nunta.

 

Cu o zi inainte mi-a aparut un herpes pe buza de jos. Nu mai aveam niciun chef sa ies din casa! Cum incercasem toate cremele pana atunci si stiam ca nu o sa mi se vindece peste noapte am zis sa maschez buba si mi-am pus un plasture Compeed Cold Sore. Vreau sa va zic ca a fost super ok! Am putut sa ma dau cu ruj si, in plus, nu mai aveam senzatia aia de mancarime :roll: Am continuat sa imi pun plasturii si mi-a trecut super repede!

 

Sper ca povestea mea va va ajuta data viitoare cand se face simtit un herpes:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! As dori sa stiu si eu mai multe lucruri despre herpes, cel genital ma intereseaza. Am gasit niste imagini cum arata si sunt speriat de moarte. Acum 3 zile am sesizat in timp ce ma spalam ca am pe penis o iritatie puternica. M-am panicat dar mi-am zis ca e doar ceva trecator, asa ca am dat pe zona respectiva cu Fluocinolon (nu sunt sigur ca asa se numeste). A doua zii de dimineata nu am vazut absolut nici o schimbare. Mi-am luat inima in dinti si le-am spus parintilor de problema mea. Tata m-a intrebat daca am facut vreo tampenie, dar eu inca sunt virgin. Le-am aratat parintilor (mamei fiind asistenta, iar tatei evident ca putea sa imi ofere ceva sfaturi). Am urmat un tratament cu ceai de musetel si bicarbonat iar dupa ceva timp iritatia s-a mai diminuat. Azi cand m-am intors de la scoala am verificat zona am ramas incremenit. Am vreo 9 mici basicute grupate cate 3. Este posibil sa fii intrat in contact cu acest virus chiar daca nu am facut "treaba" aia? Nu am prietena si nu am mai avut de peste un an....asa ca nu stiu de unde am asemenea lucruri. Urmeaza sa merg si la un medic, dar imi este frica de verdictul sau caci doresc sa intru in armata, dar cu acest virus in sange nu o sa fiu capabil. Ce sfaturi imi puteti da ca sa trec peste in cazul in care voi fii diagnosticat cu herpes genital? :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt tot eu. Herpes genital nu am, dar am herpes zoster, spre fericirea mea. Sunt aproape complet in depresie :hi: aveti vreo idee ca sa imi revin?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vand dynamiclear,eficient in tratarea herpesului HS1si HS2.Necesita doar o singura aplicare.Fiole de 0,5 ml-60 ron fiola.Contact mmilitaru43@yahoo.com.

Editat de costy68

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×