Sari la conținut
Forum Roportal
andr3axox

De ce iti era frica in copilarie?

Evaluează acest topic

de ce iti era frica cand erai mik?  

206 membri au votat

  1. 1. de ce iti era frica cand erai mik?

    • cainii
      26
    • fantome
      57
    • clowni
      11
    • monstru de sub pat
      39
    • monstru din dulap
      26
    • paianjeni
      52
    • intuneric
      93
    • tunete si fulgere
      24
    • sa nu ma pierd
      19
    • casmare
      16
    • filme de groaza
      23
    • sa nu fac pe mine la gradi :))
      9
    • inaltime
      24


Postări Recomandate

eu vazusem un film de groaza in care ieseau niste '' monstrii'' de sub pat noaptea si mancau oamenii ...dar ziua stateau ascunsi sub pat .... si mereu seara o puneam pe mama sa se uite sub pat :lol2: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu aveam mereu impresia ca daca imi las mainile sau picioarele sa atarne pe langa pat, o sa ma trezesc cu ele in ceaunul dracusorilor. Plus ca atunci cand dormeam cu mama, batea in tablia de la pat si ma ameninta ca daca nu adorm ies dracusorii de sub pat, iar ala ar fi fost gong-ul lor. Instant ma bagam sub plapuma si nu mai aveam curaj sa deschid ochii :o:

Asta pana cand m-am prins care-i treaba. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu aveam mereu impresia ca daca imi las mainile sau picioarele sa atarne pe langa pat, o sa ma trezesc cu ele in ceaunul dracusorilor. Plus ca atunci cand dormeam cu mama, batea in tablia de la pat si ma ameninta ca daca nu adorm ies dracusorii de sub pat, iar ala ar fi fost gong-ul lor. Instant ma bagam sub plapuma si nu mai aveam curaj sa deschid ochii :o:

Asta pana cand m-am prins care-i treaba. 8)

Si cam la cati ani te-ai prins care-i treaba ?

 

Mie imi era frica sa adorm intr-o camera cu crini ca sa nu-mi consume tot oxigenul .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi-era frica de trasul apei mult timp, si de cheile din usa, si de camera cu crini, si de animale, si de scoala

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cam la cati ani te-ai prins care-i treaba ?

 

Secret :o: :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de Goga nu? cand am vazut la tara o carte pe care scria Goga, mi-am pus o multime de intrebari

Nu, de Goga nu-mi era frica, pe vremea aia nu stiam de existenta lui. Nici de a lui Caragiale nu stiam, nu ca scriitor. Eu mi-l inchipuiam ca pe un "om" din multe margele multicolore, si-mi parea hidos. Daca-mi ziceai de bau-bau nu ma speriam, dar daca ai mei duceau mana la ureche si se prefaceau ca-l suna pe Caragiale (pe vremea aia n-aveam telefon), ma ingrozeam, pur si simplu.

Si imi mai era frica de icoane. Mi se pareau sinistre. Nici cu trecerea timpului nu le-am iubit, nu intelegeam la ce folosesc mijlocitorii, asa le consideram, niste mijlocitori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mai aveam un vis recurent, dar stiu de la ce mi se tragea.. de la faptul ca nu imi placea sa dorm la pranz, dar cand venea tata ma bagam iute sub patura ca as dormi, iar el vedea ca imi tremura pleopele, si mereu ma deconspira :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×