Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...Daca nu ai trait printre ei si nu o vorbesti 24/24....asta cu ginditul ...poate fi cel mult o retroversiune a limbii romane...cu scuzele de rigoare...si trebuie sa fie o routine...nu ceva impus...

Si eu ..tot cam asa ..gandind..dar adevarat ca este mult mai usor ..intre ei..

Deci ..am invatat...

..Cu greu.. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite, chestia asta n-o suport, deşi nu e specifică doar profilor de engleză, ci tuturor: elevii relativ buni sunt lăsaţi să mucezească,
Editat de AnnaCondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de la desene animate...pe la 7 ani vorbeam engleza... :o: la scoala abia din clasa a 6-a am invatat'o....acum am un atestat profesional in limba engleza si urmeaza o licenta... :cheer:

English my love :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din carti in special , prin citirea lor. Apoi din cee ace vorbeam cu unii prieteni britanici ci nord americani pe care mi i-am format. Pacat ca in ultimii 15 ani , engleaza este tot mai mult stricata de catre (sub)cultura americana !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am facut-o niciodata la scoala, spre disperarea mea profunda. Am invatat cate ceva de la televizor (desene animate), apoi din filme, apoi m-am apucat sa fac singura cu gramatici, etc. si in final sa citesc carti. Cel mai mult am invatat in Anglia (am stat 6 luni acolo) la o scoala speciala unde se preda engleza. Am facut 2-3 ore de engleza zilnic cu profi de specialitate. Pe urma am emigrat in Canada (BC)...si in final am ajuns in SUA (unde imi place asa de mult...mai ales cultura americana :D ).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput de cateva luni sa invat engleza, nu prea inteleg :flowers: si din pacate am examen de sustinut, p.s tamaie.Am inceput sa fac exercitii, :clapping: ...am inceput sa invat gramatica,dar cu cat aprofundez cu atata inteleg mai putin.

Editat de Clinho

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din carti in special , prin citirea lor.
Nu te supăra pe mine, dar ce altceva mai poţi face util cu o carte? :P

 

Am inceput sa fac exercitii, :yahoo: ...am inceput sa invat gramatica,dar cu cat aprofundez cu atata inteleg mai putin.
Dacă faci o paralelă cu gramatica limbii rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×